Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.

new 2020 vs reallife....

bu SFO birde ORD'si varmış...SFO'da gördüğüm pisti terkettikten sonra pist marker'i yanlış tarafta. Markerlar pist giden yönde hold çizgisinden önce olur..MSFS'nin SDKlarda bu durumu düzeltecek bir arayüz geliştirmesi gerkecek apron tasarımı yaparken. Belki buradaki texture map'e gömülüdür ama bu hatayı yapmaları biraz bariz olmuş. En temel kaynaklarda bile (google map'i geçtim) bu bilgi var. Dert edilir mi ? edilmez ama çevrsel görsel detaylara bu kadar dikkat ederken bu gözden kaçmamalıydı. Simulasyonun amacının bir parçası nihayetinde.

https://www.youtube.com/watch?v=BgSjTE71Y2g
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Boyle detaylara sen ben bakiyoruz lakin hedef kitle olarak belirledikleri kesimin pek umrunda degil agabey bunlar ... Adamlara sorunlari anlatiyorum, eksikleri, olmasi gerekenleri gosteriyorum cevap ayni "goruntu cok guzel ama yaa" ya da "adamlar ai yapmis dunyayi modelliyor sahane yaa" oluyor !

Kusura bakmasinlar ama kimsenin dogru duzgun ucmak ya da birseyler ogrenip kendini gelistirmek gibi bir derdi kalmamis, hal boyle olunca yapilan guncellemeler bu kitleye yonelik oluyor
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    synen...eskiden köprü altından uçarak geçmeye çalışanların yerini şimdi " aahaaa bizim ev bu bak bak orada..aynısı valla." diye evini bulmaya debelenenler aldı dünya çapında! ))
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Istanbul, TR
    Dur oyle deme agabey , Serhan kaptan (mavi) uzulebilir Izmir'de evini bulup isaretlemisti bir heves

Saka bir yana insanlar evini okulunu falan bulsa iyi ben ona raziyim, adamlar ayni anda ayni piste inmeye calisiyor A320 ya da B747 ile ! Matah bir olaymis gibi de gerine gerine anlatiyorlar cektikleri video kaydini gosterirken, susup uzaklasiyorum kalp kirmamak icin.

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Böyle detaylara gelene kadar o hooo...
    İcat ettikleri "pause" şeysinde uçak perdövitese giriyor.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...eskiden köprü altından uçarak geçmeye çalışanların yerini şimdi " aahaaa bizim ev bu bak bak orada..aynısı valla." diye evini bulmaya debelenenler aldı dünya çapında! ))
    Aahh ah! DC9 ile loop atardım ben (ciddi bu )

Benim en büyük derdim, saat başı online uçuş videoları başladı.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dur oyle deme agabey , Serhan kaptan (mavi) uzulebilir Izmir'de evini bulup isaretlemisti bir heves
    Ahanda sataşma var!!! Yok valla üzülmem; "abi adamlar cidden yapmış ama!" değil bizim ev, yolun kenarındaki şevin, yamacın yağmur drenajını bile koymuşlar!!! daha ne yapsınlar, takıldığınız şeye bakın aşk olsun valla hep muhalefet hep muhalefet. Bi de teşekkür edin ağabey ya" aynı bizim muhalefet gibisiniz ha ha haaaaa şaka şaka ne yapsam son yazdığım cümlenin üzerini mi çizsem?! sonra siyaset yapıyor da demesinler.

Ağabey şaka bir yana, elbette haklısınız, dikkat ettiniz mi neden gece ss i hiç koymadım? Çünkü beğenmedim. en kuvetli yanları görüntü kısmı bence gece kısmında çuvallamış. En karanlık gecede sanki gökte duble dolunay varmış gibi dağ taş aydınlık. Uçuş dinamiklerini yazmaya bile gerek yok.
    Haa ama ümitliyim. en az bir yıl lazım. Ömürümüz yeter mi görür müyüm bilmem. Ama 1 yıl verin. zaten PMDG ve Fslabs (iki beklediğim firma) da bir yıl dan önce add-on vermeyecek, verseler bile, onlaın verdiği meyvenin de olgunlaşması için en az 3-5 ay geçmesi gerekecek. Şuan burada mandalin hasadı başladı, aynı o ilk mandalinler gibi ekşi mayhoş bir durum söz konusu şuan. Velhasıl ümitliyim "ama adamlar yapmış abi" gelecek vaad ediyor. Cidden bunun üzerinde bir görüntü gerçekliğini hiçbir platformdan beklemiyorum (Fakat XP yi takibe de devam.) görüntüyü çözen adamlar gerisinide halleder umudundundayım. Beni en çok sıkan o xbox versiyonlu ara yüzü. Ciddiyetten uzak geliyor bana, bir türlü ısınamadım, alışamadım.

Son söz gelin DCS e uçun, kaçın abi
    Konu mavi tarafından (15-09-2020 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Istanbul, TR
    Microsoft oyunu XBOX Game Pass ile vererek aslinda buyuk capta beta test yapmak istedi sanirim , ucuz is gucu neticede kim istemez ki ... GamePass'i olanlar allanip pullanmis bu oyunu hemen indirdi ve kullanmaya basladi , tek kusur bu kitlenin maalesef havaciliktan zerre anlamadigi icin birakin sorun bulmayi, duzgun calisan ve olmasi gibi isleyen sistemleri bile begenmeyip mirin kirin etmesi oldu :P Aradan tek tuk cikan duzgun geri donuslerde maalesef yogunluktan kaybolup gidiyor

Insallah kisa surede MsFs2020 ciddi yamalar ile uculabilir bir hale gelir, eklentiler piyasaya cikar ve guncellenir ... Benim tek temennim bu, hatta eklentilerden once simulatorun ciddi sekilde guncellenmesi lazim ki keyifle ucus yapilabilsin (yoksa eklenti ureticilerinin de cok basi agriyacaktir)

O arada da bir heves indirip kuran kitle kendine baska bir oyun bulacaktir ve meydan yine biz simulatorculere kalacaktir diye dusunuyorum

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Microsoft oyunu XBOX Game Pass ile vererek aslinda buyuk capta beta test yapmak istedi sanirim , ucuz is gucu neticede kim istemez ki ... GamePass'i olanlar allanip pullanmis bu oyunu hemen indirdi ve kullanmaya basladi , tek kusur bu kitlenin maalesef havaciliktan zerre anlamadigi icin birakin sorun bulmayi, duzgun calisan ve olmasi gibi isleyen sistemleri bile begenmeyip mirin kirin etmesi oldu :P Aradan tek tuk cikan duzgun geri donuslerde maalesef yogunluktan kaybolup gidiyor

Insallah kisa surede MsFs2020 ciddi yamalar ile uculabilir bir hale gelir, eklentiler piyasaya cikar ve guncellenir ... Benim tek temennim bu, hatta eklentilerden once simulatorun ciddi sekilde guncellenmesi lazim ki keyifle ucus yapilabilsin (yoksa eklenti ureticilerinin de cok basi agriyacaktir)

O arada da bir heves indirip kuran kitle kendine baska bir oyun bulacaktir ve meydan yine biz simulatorculere kalacaktir diye dusunuyorum

Yüzde yüz katılıyorum. Benim beklentim add-on üretici firmaların yapacağı geri dönüşü dikkate almalrı yönünde. Seni, beni dinlemezler ama o adamları dinlerler gibi geliyor bana. Tabi dinlemezlerse sonucu görürüz.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Istanbul, TR
    Caktirma Serhan kaptan, bizim evi de koymus adamlar ... Alcalip bakamadim ama sanirim benim araba da bahcede duruyor park halinde Tabii bizim memlekette uydu goruntuleri avrupa ya da amerika kitasina kiyasla cok net degil, artik uydu kaynagindan mi yoksa ilgi oldagi olmaz diye ikinci plana atilmasindan mi bilemedim.

Bendeniz de temiz 1 sene diyorum, o surecte X-Plane ile keyife devam tabii

(Bir de Asus su cihazlarin yazilim sorununu cozse, islemci isisi ve fan problemlerimizi giderse super olacak)