IVAO Türkiye Divizyonu Yönetimi,
De?erli Sanal Havayollar? Yönetimleri;
De?erli Sanal Havac?lar,

Bilindi?i üzere , kuruldu?u 2007 y?l?ndan bu yana ANK Havayollar? Kurucusu ve Yönetim Kurulu Ba?kan? s?fat?yla görev almaktay?m.

Kuruldu?u günden bu yana ben ve mesai arkada?lar?m, gerçek hayatta var olmayan bir havayolunu Sanal Havac?l?k Toplulu?u içerisinde bir marka haline getirmeye ; gerçekte var olmayan bir havayolunun bordo-beyaz renklerini ve beyaz Ankara Kedisini zihinlerinizde yer etmesine çabalad?k.

Geçen süre zarf?nda, Sanal Havayolu olarak adland?r?labilecek kadar pilota , uça?a ve dolay?s?yla uçuşa sahip olduk.

Yine bu süre içerisinde , tüm arkada?lar?m?n kat?l?m?yla birlikte ANK Havayollar?na kurumsal bir yap? kazand?rd?k. Çünkü “Sanal” da olsa , kurumlar?n varl?klar?n?n süreklili?i için bu ad?m?n at?lmas? gereklili?ine hep beraber inand?k.

Görevimi , yeni kurulan bir sanal havayolu olmam?z nedeni ve bu ad?mlar?n at?lmas?nda lider olabilece?ime inanarak iki y?l boyunca devam ettirdim.

ANK Havayollar?n? bugün ula?t??? noktadan ileriye ta??yacak arkada?lara da imkan verebilmek için:

ANK Havayollar? Yönetimi ?eçimleri’ni düzenleyen ?KY03A-Madde 2.1 ve alt maddeleri gere?i Yönetim Kurulu Ba?kan? görevimden ayr?lm?? bulunmaktay?m.

?lgili madde gere?i , Yönetim Kurulu Üyeleri’nin kat?l?m? ile düzenledi?imiz Yönetim Kurulu Ba?kan? Seçimlerini Say?n Erhan YALIM kazanm??t?r.

Say?n Erhan YALIM taraf?ndan yap?land?r?lacak olan Yeni Yönetim Kurulu ile ba?l? departmanlar yeni yönetim taraf?ndan bilahare duyurulacakt?r.

ANK Havayollar? ?KY03A-Madde 2.2 ve alt maddeleri gere?i ANK Havayollar? Uçu? Harekat ?efli?i görevlendirilmesinde de ANK Havayollar? Mensublar?n?n ortak kat?l?m?yla düzenlemeye gidilmi?tir.

?KY03A-Madde 4.2 ve alt maddeleri gere?i Say?n Mehmet TÜMTA? ANK Havayollar? Yönetim Kuruluna atanm??t?r. Kendisinin Yönetim Kurulumuzda alaca?? görev, Yönetim Kurulu Ba?kan?m?z taraf?ndan duyurulacakt?r.

ANK Havayollar? Yönetim Kurulu Ba?kan? olarak görev yapt???m süre boyunca;

ANK Havayollar?’n?n IVAO Türkiye Divizyonuna kat?ld??? tarihten bu yana desteklerini esirgemeyen ba?ta IVAO Türkiye Divizyonu Direktörü Say?n Erim FUNDA olmak üzere Divizyonumuz Yönetimine, her uçuş ve uçuş organizasyonunda e?lik eden tüm Sanal Havayollar? Yönetim ve Pilotlar?na , ANK Havayollar? boyamalar?n? kullanan ve ANK renkleriyle zaman zaman uçuş yapan tüm IVAO Türkiye Divizyonu üyelerine ve Sanal Havac?lara, ANK Havayollar? Yönetim Kurulu Ba?kan?m?z Say?n Erhan YALIM’a , Yönetim Kurulu Üyelerimize, Say?n Mehmet TÜMTA?’a ve tüm ANK Havayollar? Pilotlar?na sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.

Sayg?lar?mla.

Sinan Sarp EKMEKCIOGLU