Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member semihx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Erzurum, Turkey.

Tebrikler!! Airporthaber...

Sonunda, biryerden fotoğraf .çald?klar?nda, alt?na al?nd??? yerin ismini yazarak eme?e sayg? göstermeyi ö?renmi?ler [mi acaba?] ...Çünkü sadece
    "sanalpilot'tan al?nm??t?r" demek ne denli yeterli geldi bilmiyorum...
    Tebrik ediyoruz!

http://www.airporthaber.com/v3/readnews.php?newid=18417

Sayg?lar...
    Semih Temuçin-LTCE

Senior Member
    Yer
    Huntington Beach, California, USA.
    "Sanalpilot'dan alinmistir" demisler ya, buna da sukur. Fotografi ben cektim, ve airporthaber'e bir email gonderdim. Bakalim cevap gelecekmi...

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Boyle olacagi aklima gelmisti,keske devasa watermark koysaydin Derin,boyle guzel fotograflara uygulamak gerekiyor.Suc sende
    Semih Numan\\ istanbul

SEMPER FI
    IN GOD WE TRUST,OTHERS MUST SHOW ID

Senior Member skydiver737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Selamlar herkese,

Semin bu durumda tebrik edilecek bir ?ey yok aksine bu adamlar? k?namam?z protesto etmemiz gerekiyor. Foto?raf alt?na sanalpilot sitesinden al?nm??t?r yazmak olay? çözmüyor. Neden insanlara sayg? göstererek onlardan izin alma inceligini göstermiyorlar. Çünkü bu adamlar bu i?i rayting için yap?yorlar bir an önce fdoto?raf? koyala?m alt?nada iki sat?r yaz? yazal?m üstede flas flas diye bir manset al sana haber. Bu adamlara tepkimizi gösterelim arkada?lar. Tek haber kayna?? bunlar de?iller. Bu forum bile onlardan çok daha iyi bir haber kayna??.

Sabah sabah biraz sert yazm?? olabilirim. Kusura bakmay?n arkada?lar. Bu adamlar beni çok sinirlendiriyorlar airporthaber mi?
    Bülent KAVAKKORU Istanbul 1977
    SpotTR Uyesi
    www.spot-tr.com
    www.ltbaspotter.com
    Airliners.net
    Jetphotos.net

Senior Member
    Yer
    Huntington Beach, California, USA.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Boyle olacagi aklima gelmisti,keske devasa watermark koysaydin Derin,boyle guzel fotograflara uygulamak gerekiyor.Suc sende

<div align="right">Originally posted by postmaster*-*27/10/2009*:* 00:04:26</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Evet, bunun olacagini onceden dusunmeliydim....

Bulent abi, tamamen katiliyorum. "Sert yazdim" diye dert etme, dediklerin az bile.

Senior Member Umut ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bence eme?e sayg? falan de?il bu. Foto?raf sahibi kimse ondan izin al?n?p, onay verildikten sonra yay?nlanmas? etiktir. Bu düpedüz haz?rc? haberciliktir. Kan?mca "sanalpilot adl? internet sitesi" ibaresi yeterli de?ildir. Yapt?klar? bu kaç?nc??

Derincim, arkada?lar?n söylediklerine kat?l?yorum. Tabiiki sen tüm iyi niyetinle fotoğraflar?n? buraya yay?nlad?n ama. Niyet i?te? ?nsan ula?mak istei?i yere isterlerse ula??rlar. Medya bu ad? üzerinde. Ke?ke izin al?p öyle yay?nlasalard? da hakikaten o zaman topic ba?l???ndaki gibi tebrikler deyip alk??lasayd?k.

?lginç, ilk defa görülen, çok önemli, ya da medyada önemli belge te?kil edecek fotoğraflar?n kesinlikle watermark ile düzenlenmesi gerekti?ini dü?ünüyorum.

Senior Member qTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hadi izin alma mevzusunu geçtim.

Ad?m?z, soyad?m?z vs. yaz?yor her yerde. Her?eyi kopyalay?p yap??t?r?yorlar, ismimizi al?p kopyalamak bu kadar m? zor? Bu konuda ciddi ciddi kendileriyle konu?mam?z gerekli ve (en az?ndan) SanalPilot üzerinden ald?klar? fotoğraf sahiplerinin isimlerini yazmal?lar. Yoksa ilerleyen zamanlarda bu forumda hiç bir ?ekilde fotoğraf göremeyecekler. Bilmiyorum onlar için bu durum ne kadar bir eksiklik olur ama bu camiay? seven ve bu forumda fotoğraflara bakan birçok insan? bu güzelliklerden mahrum b?rakacaklar? kesin.

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Hepinize iyi ak?amlar

Bu izinsiz kullanma i?inin bir çözümü var,bu "yarat?klarla" da u?ra?man?za ve sinirlenmenize de lüzüm yok.... Tasdix.Eczac?ba?? Bili?im

"Elektronik zaman damgas?"

T.C. Devleti bu damgay? delil kabul ediyor....bilginize.

Kurumum MSG bu i?i 2 senedir yap?yor ve çok mutluyuz,ayr?ca sevgili Hakan (?ayet kullan?yorsa) size konu hakk?nda bilgi verebilir.Aksi ihtimalinde de www.msg.org.tr adresine girip ne oldu?unu ö?renebilirsiniz.

Tavsiye ederim,çekti?iniz tüm fotoğraflar? "tasdix" leyin derim,bir de ABD de bir kad?n?n izinsiz kullan?mdan dolay? yedi?i para cezas?n? herhalde biliyorsunuzdur...milyon $ yanl?? okumad?n?z xx milyon dolar..

Sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Senior Member semihx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Erzurum, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Selamlar herkese,

Semin bu durumda tebrik edilecek bir ?ey yok aksine bu adamlar? k?namam?z protesto etmemiz gerekiyor. Foto?raf alt?na sanalpilot sitesinden al?nm??t?r yazmak olay? çözmüyor. Neden insanlara sayg? göstererek onlardan izin alma inceligini göstermiyorlar. Çünkü bu adamlar bu i?i rayting için yap?yorlar bir an önce fdoto?raf? koyala?m alt?nada iki sat?r yaz? yazal?m üstede flas flas diye bir manset al sana haber. Bu adamlara tepkimizi gösterelim arkada?lar. Tek haber kayna?? bunlar de?iller. Bu forum bile onlardan çok daha iyi bir haber kayna??.

Sabah sabah biraz sert yazm?? olabilirim. Kusura bakmay?n arkada?lar. Bu adamlar beni çok sinirlendiriyorlar airporthaber mi?

<div align="right">Originally posted by skydiver737*-*27/10/2009*:* 10:46:44</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Hocam bir yanl?? anlama söz konusu san?r?m. [Ya da mesajda yapt???m hitab hatas?ndan dolay? yanl?? anla??ld?...]Alayc? bir ifadeyle tebrik etmi?tim.Yani asl?nda "Tebrik Ediyoruz" derken dolayl? yoldan k?namak istemi?tim. dikkat ettiyseniz "çald?klar?" ve "yeterli mi acaba " ibarelerini kulland?m.

Sayg?lar...
    Semih Temuçin-LTCE

Senior Member
    Yer
    Istanbul, .
    Foto?rafç? olarak bu durumun ne kadar kötü bir durum oldu?unu çok iyi bilirim. Bu fotoğraflar? çekerken ne alin teri dökülür bütün fotoğrafç?lar bilir. Kanunen yay?nlamadan önce fotoğraf sahibi ki?iden izin al?n?r. Daha sonra fotoğraf sahibi ister ismini yazd?rt?r ister yazd?rtmaz bunu ben bilemem art?k. Ama ?undan sonuna kadar eminimki fotoğraf? yay?nlayan kurulu? bu fotoğraf? çeken ki?iden kesinliklen izin almal?d?r. E?er fotoğraf? çeken ki?i bundan rahats?zl?k duyuyorsa rahatl?klan bu kurulu?u mahkemeye verir ve gere?ini yaparlar.

Oysa çok zor de?il bir mail atarak izin almak?
    ONUR KAYA
    Grafice Design