Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR

TRAI Summer 2009 Edition - Fs2004

Sevgili dostlar ,

Daha önce AI trafik kullanmak isteyen ancak muhtelif nedenler ile planlar? , uçaklar? ve kaplamalar? birle?tiremeyen dostlar için kurulumu kolay haz?r bir AI trafik pakedi haz?rlam?? ve yay?nlam??t?m . Bildi?iniz gibi bu pakette sadece Türk ta??y?c?lar mevcuttu , üzerinden uzun zaman geçti ve bu süreç içinde gerek forum üstünden gerekse de mailler ile birçok dostumuzdan güncelleme talepleri ald?m .

??lerimin yo?unlu?u nedeni ile uzun zamand?r niyetim olmas?na ra?men pakedi güncelleyemiyordum kusuruma bakmay?n , dün gece inat ettim 4'e kadar uyumad?m ve TRAI 2007 pakedini güncelleme i?ini bitirdim . Bugünde erkenden kalk?p son testlerimi yapt?m , teknik hiçbir hata bulamad?m ve son a?ama olan da??t?ma karar verdim .

A?a??da pakedin son halini bulabilirsiniz , kurulum bu sefer biraz farkl? Eskisi gibi bir t?kla kur paket haz?rlamad?m (vakitsizlik) , pakedi çal???r halde bir rar dosyas? haline getirdim . Tahmin edece?iniz gibi kurulum yine gayet basit ;

1. Pakedi herhangi bir klasöre aç?yoruz , masaüstü uygundur ( Extract )
    2. Paket içindeki klasörleri Fs2004'ümüzün içine ta??yoruz ya da kopyal?yoruz ( Copy - Move )
    3. Simulatörümü aç?yoruz ( Run )

Tabii ki üstteki i?lemleri yapmadan önce sistemimizde kurulu ise eski tüm TRAI paketlerini kald?r?yoruz ( Kald?rmazsan?z da sorun olmaz ancak trafikler çak???r , saçma görüntüler ve anlams?z yo?unluklar olu?ur meydanlar?n?zda )

Ben tüm pakedi kurmak istemiyorum , içinden seçmece yapaca??m diyen dostlar için bu kez uçaklar? firma baz?nda klasörledim . Örne?in sadece Corendon ve Sky Airlines paketlerini kurmak istiyorsan?z yapman?z gerekenler ?u ?ekilde

1. Pakedi herhangi bir klasöre aç?yoruz , masaüstü uygundur ( Extract )
    2. Paket içindeki klasörlerden ihtiyac?m?z olan dosyalar? Fs2004'ümüzün ilgili klasörlerine ta??yoruz ya da kopyal?yoruz ( Copy - Move )

Aircraft\TRAI_CAI_ ile ba?layan uçaklar Corendon filosu , Aircraft\TRAI_SHY_ ile ba?layanlar Sky Airlines filosudur . Uçaklara ait dosyalar Fs2004\Aircraft klasörüne yerle?tirilmelidir .

Scenery\World\Scenery\Traffic_TRAI_CAI.bgl Corendon , Scenery\World\Scenery\Traffic_TRAI_SHY.bgl ise Sky airlines'a ait AI uçuşlard?r. Planlara ait dosyalar ise Fs2004\Scenery\World\Scenery klasörüne yerle?tirilmelidir .

3. Simulatörümü aç?yoruz ( Run )

Paket içindeki TRAI klasörü sistemin çal??mas? için gerekli olmay?p i?inize yarayabilecek minik programc?lar? ve ham trafik verilerini (TTools uyumlu) içerir .

Paket içinde kullan?lan planlar?n ço?u O?uz ?engezer ve Hakan Güven imzal?d?r , Sky Airlines trafikleri bir haftal?k gerçek operasyondan bire bir olarak al?nm?? ve taraf?mca haz?rlanm??t?r . ANK Airlines pakedi ise Sinan Sarp Ekmekçio?lu'na aittir .

Ayn? mant?kla boyamalarda da ço?unluk taraf?mca haz?rlanm?? DXT1 tescilsiz kaplamalardan olu?ur , di?erleri O?uz ?engezer (THY 773) , Sinan Sarp Ekmekçio?lu ( ANK Airlines Seti) ve Billy Rutherford (Sky Airlines filosu) yap?m?d?r .

TRAI 2009 Summer Edition'? haz?rlarken bulabildi?im en güncel AI planlar? kullanmaya gayret ettim ancak her firma için bu mümkün olmad? , bu nedenle halen bir önceki sürümün planlar? ile uçan uçaklar?m?z mevcut kusura bakmay?n?z .

Pakette yer alan ta??y?c?lar?n listesi ise ?u ?ekilde ;

* Aktif Firmalar

- THY
    - THY AnadoluJet
    - KTHY
    - Onur Air
    - AtlasJet
    - SunExpress
    - Pegasus
    - IzAir
    - Sky Airlines
    - Turkuaz Airlines
    - Corendon
    - Freebird

* Aktif Kargo Ta??y?c?lar

- Kuzu Air Cargo
    - MNG Cargo

* Kapanm?? / Uçamayan Firmalar

- Best Air
    - Fly Air
    - Golden Airlines
    - Tarhan Towers Airlines

* Sanal Firmalar

- Ank Airlines
    - Atlas International Virtual

San?r?m eksik olarak sadece iki firmam?z mevcut , bunlar Tailwind Airlines ve ACT Cargo

Bu kadar bo? laftan sonra buyrunuz download için linkimiz ;

http://rapidshare.com/files/26868561...r_2009_Fs9.rar ( 25 Mb Rar dosyas? )

Emniyetli keyifli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member zeplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ADANA, Turkey.
    Eme?ine sa?l?k Fatik kaptan, hepimize iyi uçuşlar.
    İstikbal Göklerdedir.
    \"Mustafa Kemal ATATÜRK\"

\"LTAG-LTAF\" Adana/TURKEY

Mükemmel bir çal??ma ellerine sa?IK Fatih kaptan?m.
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Elinize sa?l?k hocam, teşekkürler.
    Uygar

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Eve döner dönmez kuraca??m.
    Emek veren herkese teşekkürler.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    lefko?a, Cyprus.
    ben fsx de denedim uçaklar listede ç?kmad?lar..... acaba fsx den dolay?m??
    Ekrem Yurdakul - Altay Adademir

Senior Member Umut ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Fatih hocam,

Harika bir çal??ma olmu?. Ellerinize sa?l?k. Çok teşekkürler.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">ben fsx de denedim uçaklar listede ç?kmad?lar..... acaba fsx den dolay?m??

<div align="right">Originally posted by ekremus*-*19/08/2009*:* 08:39:38</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Hay?r , uçaklar listede ç?kmamalar? için özel olarak yap?land?r?ld?klar?ndan dolay? .

---

EK Bilgi ;

Uçaklar ne Fs9 ne de FsX'te Aircraft Selection listesinde kar??n?za ç?kmazlar ancak saatleri geldi?inde kalkar uçarlar , pakedin bu ?ekilde haz?rlanmas?n?n birkaç nedeni var ;

A. Paket bir AI Trafik pakedidir
    B. Listeden uçak gizlemek bol AI'li sistemlerde performans art??? sa?lar ( aç?l??ta ya?anan yava?l?k listelemede ya?anmaz )
    C. Bu uçaklar bizlerin uçurmas? için de?il sadece AI sisteminin kullan?m? içindir , dolay?s? ile onlar? listede görmek bize bir fayda sa?lamaz
    D. Paket FsX'te denenmemi?tir ( planlar ilk ba?ta do?ru çal???yor gibi görülebilir ancak sorun olabilir )

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Fatih bey, çok teşekkür ederim, harika bir çal??ma olmu?, ellerinize sa?l?k, emek verdi?iniz kullan?ma sundu?unuz içinde yeniden teşekkür etmek isterim, World of AI'den sora harika geldi. ?yi günler dilerim.
    Oktay Rifat Memişoğlu
    Ankara

Senior Member
    Yer
    lefko?a, Cyprus.
    ne gibi sorunlar mesela??
    Ekrem Yurdakul - Altay Adademir