Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.

Bir Spotting Hikayesi-Chapter III-Ekip Spotting

Selamlar,

08 A?ustos Cumartesi benim için ve kat?lanlar için güzel bir gündü. Umar?m bu karelerden sonra size de bir nebze ya?atm?? olal?m...

Ekip üyesi olan - olmayan a?a??daki karelerde kendisi bulunan tüm a?abeylerime ve arkada?lar?ma teşekkürler..

Önce hikayemiz ;

** Cumartesi yo?un bir gündür havaliman?nda çal??anlar için. Ama e?er i?in ucunda spotting varsa türlü oyunlar ve k?vrak hareketler ile bir sonraki vardiya arkada??m?za kendi vardiyam?z?n bir k?sm? "kakalan?r"

Tabii özrünüzün kabahatinizden büyük olmamas? için vardiya temiz devredilir. Bkz benim olay?m gayet temiz! ( Fazla bagaj etiketlerinden taraf?mca yap?lm?? IBERIA official kalemli?e dikkat! )

Akabinde d??ar? ç?k?l?r önünüzden geçen taksinin önüne atlars?n?z mekana yol al?r?z.. Takside i? stresinin at?lmas? bak?m?nda "radyo alaturka" iyi bir seçenek...

Kaynanam sevecek yeme?in üzerine geldim Bu?ra ve Derin görünen o ki yeme?i be?enmi?. Ancak Emirhan için ayn?s?n? söylemek zor Bu nedenle Emirhan'? "bip"liyoruz.

Beklenen adamlar geliyor.. Ilgaz askerde her aç?dan fiziksel olarak küçülmü? Yukar?dan bak?ncada kar??dan bak?ncada ayn?

Ve SpotTR sahada Soldan sa?a; Mustafa Sancar, Ilgaz De?er, Bülent Kavakkoru, Hüseyin Özbudun, Bu?ra O?uzülgen, Derin Allard, Emirhan Köksal, Altu? Madak, Ercan Karaka?, Harun Örnek ve Haluk Ceylan

Tak?m fotoğraf? ve seramoni ard?ndan tak?m çal??maya ba?lar.. Ilgaz uzun bir aradan sonra "sivil" tayyare görmenin tad?n? ç?kar?yor

SpotTR nin askerden dönen 7 numaras? Ilgaz De?er;

Bir ba?ka ekip karesi.Bu karede ekipten biri eksik. Muhtemelen ayakkab?s?n? ba?l?yor ?sim yazm?yorum önceki kareyi referans alarak bulabilen olacakm?? (ekip cevaplar? kabul edilmeyecek!)

E?er elinizde güzel bir makina yoksa çözüm güzel çekenden yürütmektir Ercan a?abeyin 5D'sin den Emirates'i yürütme çal??mas?. Sonuçta yürütemedim ama ya biraz sonra? ...

Havan?n kapatt??? ekibin bunald??? dakikalar.. Altu? kaptan?n Cenevre olay? gözünde büyümü? gibi Ercan kaptan yar?n sabahki LTFH için plan yap?yor...(cidden sabah?n körü) Arkada Emirhan'? halen bi?ey ?s?r?yor

***- Sabaha kar?? 02,30 evden ç?ksam, 03,00'te dispatch'teyim vs vs vs...

Arada ya?mur inceden ?akalar yapsada spotting durmuyor. Emirhan'?n "steril" spotting kostümü Arka profil GS'li arkada?lar için geliyor;

Ekibin içinde makinas?na herkes gözü gibi bakar. Ama Bülent abi ile Harun bakmas? bir ba?kad?r

Tabi öyle san?ld??? gibi sürekli fotoğraf çekilmez spottingte.. Arada keyifte yap?l?r.Yaln?z burada biraz bozulmu?lar sanki bana önemli bir anda girdim san?r?m:S

Ama ekipte kimse keyif konusunda Hüseyin'le yar??amaz!

Trafi?in artt??? saatlerde mümkün de?ildir ki ekibi bir araya toplay?p iki güzel kare yakalamak... (?lerleyen saatlerde Levent a?abeyde bize kat?ld?)

E?er Emirhan'?n karn? aç ise türlü felaketler ba??n?za gelebilir. A?a??daki resim çok ?ey anlat?yor (?aka bir yana pizzalar bizim "salatams?" ?ey Emirhan'?n eseri)
    PS: Pizzalar için teşekkürler Altu? kaptan?m

Art?k amaç nedir bilemem ama Mustafa bir haltlar kar??t?yor

A?a??daki karede kalk?? yapan tayyare Saudi MD90.. Ben bunu "Saudinin MD'si geliyor" diye deklare edince makinay? kapan d??ar? ko?tu... Me?er MD11 sanm??lar Az kals?n tripodu yiyecektim kafaya

E?er ayn? karede hem spotter hem tayyare olsun derseniz spotter'?n omzu size mükemmel bir "tripod" olur... Te?ekkürler Altu? abi

Ak?ama do?ru yorgunlu?u lehime kullan?p ekibi tek s?ra spotting düzeninde yakalayabildim(?aka bir yana bu an?n çok daha güzel halleri Haluk a?abey ve Altu? kaptanda mevcut)

Anla??lan herkes ya "beacon" yada "strobe" yakalad? Ercan kaptan?n monopod'a dikkat!! Ayn? karede hem baecon hemde strobe olursa bu monopodla ilgili ki?inin lensi k?r?l?yor

Güzel bir enstantane...

?lerleyen saatlerde rüzgar fena etkiler.. Bayg?n bak??lar yakalayabilirsiniz... Tabi bunun yan?nda halen cin gibi olanlarda var... Derin'i sabahtan ak?ama rüzgara b?raksak bi?ey olmuyor!! Adam taa LAX'tan geliyor 22 saat, rüzgarm? etkileyecek diyenleri duyuyor gibiyim?!?!

Hüseyin oturmazsa olmaz! Ayakta yakalayana helal olsun

Nedeni nedir bilemiyorum ama Levent abi efkar yapm?? (yasak madde blurland?)

Buradan sonras? "Kaptanlar serisi" - Ercan Karaka? ve Altu? Madak kaptanlar;

Koyu muhabbet;

Ilgaz De?er-Levent ishako?lu

Ercan abinin objektifinde bir iki tane sanatsal kare;

Buradan bana bir makina ç?karm??

Yukar?da demi?tim ya sonra? diye... Ercan abinin 5D'sinden Air France

Bu topicte gelecek bonuslar? tahmin edebiliyorum ama kendi çap?mda bonusum.. TC-JEV hala çok yak???kl?

Ve malzeme

Sayg?lar?mla

Senior Member TK738 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Olten, Switzerland.
    Anlatim ve Resimler süper Volkan abi, tesekkür ederim....
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Volkan harika kareler çok güldüm süper anlatm??s?n eline sa?l?k

Oturanlarda eksik ayakkab?s?n? ba?layan Bülent

Bu arada Ercan abinin 5d den Air France demi?sin ama o benim 30D
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    " Art?k amaç nedir bilemem ama Mustafa bir haltlar kar??t?yor "
    Uçaklara bak?yordum yoksa yan taraftaki tavernaya bakt???m?m? dü?ünüyorsun?

Volkan allah seni ba??m?zdan eksik etmesin karde?im, sayende spottinge renk geldi, foto çekip çok gülmek güzel oluyor. Foto?raflar?n hepsi güzel ellerine sa?l?k.

O gün baya?? kalabal?km???z fotoğraflar? görünce farkettim.
    Bir not: ?çimizdeki "beyaz" lensli say?s? artmaya ba?l?yor.
    Son olarak aram?za tekrar ho?geldin Ilgaz De?er.
    Mustafa SANCAR/1983
    THY Ground Operation
    http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=36707

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Ben de diyorum bu adam niye hiç medanda (meydan = LTBA) de?il.
    Demek i?leri kakalay?p s?poting yaparm??.

Devam?n? bekliyorum
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Yan taraf cuma ak?am? pek ?enlikti ama 8 i cumartesi öyle olmad?
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Volkan Mükemmel olmu?,elelrine sa?l?k acaba yar?nda patlassakm? bir Spotting He he
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hepinize ayr? ayr? teşekkürler..

Bu?ra; "yavuz h?rs?z" misali üste ç?kay?m dicem ama daha makinalar?n kimin oldugunu ay?rt edemiyorum

Mustafa; hdg taverna olsayd? patlat?cakt?m bombay?! Allahtan 06 pistine paralelsin

Junior Member
    Yer
    Gaziantep, Turkey.
    Harika fotoğraflar, s?cac?k sunum...
    Te?ekkürler Volkan...
    Haluk

Senior Member pilot975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Volkan ellerine sa?l?k , birdahaki sefere oturmak yok bana =)
    Hüseyin Özbudun

http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=37067