Selamlar,

28 Temmuz gününün hikayesi.. Ancak bu kez ben taraftar de?il Bülent a?abeyin yard?m? ile ilk 11'deyim...

Spotting locationa giderken fotoğraf yok bu kez. Biraz acele gitmek durumunda kald?k. Her zamanki mekan?m?zda yerimizi ald?k. Ancak benim ilk spotting ?ans?ma fena rüzgar vard?... Zaten acemiyim! Birde rüzgar olunca makinay? düz tutmakta bile zorland?m...

Neyse gün içinde hava bir kapay?p bir açt?... Günün ilk anlar?ndaki nadir ayd?nl?k karelerden birisi

TC-JPR

Hemen hemen ard?ndan TC-JLN

Bulundu?umuz noktan?n spotting yapanlar için asl?nda zor bir nokta oldu?unu farkettim. 36R'a inen bir uça?? rüzgarl? bir havada net yakalayabilmek bilek istiyormu?... TC-JRF yi kadrajda yakalayabilme çal??mas?... Kafa rüzgardan dolay? hafif güzel, do?al blur efekti vermi?im

TK'n?n yeni ku?lar?ndan TC-JHF "Ayval?k"

Zaman zaman bizim i?imize gelen eylemler yapt? kule... Mesela 36L gibi..
TC-ONN Onur Air

Rüzgar sert esti?inden 36 lardan ba?ka pist kullan?lmad? uzunca bir süre. Yani Bülent a?abeyin geceden yapt??? totem tuttu..
TC-OAS "Maddog" ad?na yak???r ç?lg?n bir ini? yapt?.. Ne palye ama?

?steyerek yapmasamda sanatsal olmu?; üstada ithaf ediyorum

Uzbekistan 767

LTBA'da özlenen anlar... Astana line up Rwy36L, Egypt landing Rwy36R

TC-JIK A343

TC-TUB Best Air A321

Bir ba?ka A340.. Ö?leye do?ru bolca heavy bulmak mümkün

Ve yine bir heavy.. Ancak pistin sonunda yakalayabildim. Neyle u?ra??yorsam art?k??

Bir ço?umuzun sevgilisi Turkish Cargo; eski ama asil duruyor

Haf?zam beni yan?ltm?yorsa bu k?s?mdan sonra Mustafa'da bize kat?ld?. Ama bir süre çekim yapmad? canavara bileniyordu Ama bekledi?i arka plandaki de?il
TC-JGO

Delta 767, N1612T

Yak???kl? bir boyama, yak???kl? bir reg!Ancak kalk?? için a?aç olacak kadar uzun bekledi, bana göre ö?le yeme?i yiyebilecek kadar
G-IRISH - Legacy 600

Bu kare Ilgaz için.. Tezkere hediyesi

Mustafa av?na haz?r, Bülent a?abey arka restorandaki hatunlara ayar veriyor Hem i? hem a?k olay?... Arka planda me?hur pervaneli A380!!! Hikayesi iç ac?t?r

Mustafa'n?n av? sahnede..
Mahan 744 EP-MNA

En az Mahan kadar etkili bir ba?ka kare...

Kendi ad?ma filoda daha fazla Star Alliance istiyorum...TC-JFH

Bir ara a??r? rüzgardan ciddi manada kafam?z güzel oldu. ?çeri girip laflamaya, çektiklerimize bakmaya ba?lad?k. O s?rada Bülent a?abey bendeki makina ile makro denemeleri yap?yordu... Me?hur pervaneli A380 ve arkada?lar?n? fot?raflarken derinden bir ses geldi.Aman indi iniyor deyip makinalarla d??ar? ko?tuk.. Tabi bendeki tüfek makroda kalm?? Kuruyorum kuruyorum ate? edemiyorum Emirates'ten geriye bu iki kare kald?. Büyük sabotaj çok al?nd?m Bülent abi

Bu mevzu sonras? tabi ben tribimi yapt?m. Beni sakinle?tirmek için denize k?y?s?na inelim dediler. Sonra yolda beni gaza getirip tellerin dibine yollad?lar çekim yapmaya(-- ne at?yorum ha )

Pist ba?? yapan TC-JDK.. Buradan çekim adam? heyecanland?r?yormu? onu farkettim

Biz Ye?ilköy'e do?ru inerken rüzgar hem biraz yumu?ad? hem az da olsa yön de?i?tirdi.06 ini?i TC-JCZ Turkish Cargo

Aerosvit 734

Saravia Yak42 (i?yerinde and???m?z ismi bu)

"Çorum"

Austrian Retro OE-LBP

Turkish 737 ön-arka vesikal?k

Levent a?abeyin dedi?i gibi yak?n ve farkl? aç?
TC-JNB A332

KLM landing Rwy06

Mustafa'n?n toplumsal uyar?s?..

Ve spotting'in sonu...

BONUS:

Bülent Kavakkoru'nun gözünden( gözlü?ünden ) spotting

Foto?raflar? editlemek için amatör bir program kulland?m.Takdir edersiniz ki editleme i?inde de pek usta de?ilim. Sadece Ye?ilköye inerken tellerin yan?ndan çekti?im A340'? Bülent abi editledi. Bu güzel gün için iki üstad?ma da teşekkürü borç bilirim....

Her zamanki gibi ince belli bardakta çay malzeme olarak kullan?lm??t?r.

Sayg?lar?mla