Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    ??letim sisteminiz nedir?

XP dahi olsa, bilgisayar?mdan görsel ayarlara mümkünse minimuma indirin.Online uçarken squawkbox penceresi 10 civar? FPS yiyordu, yada ana panelin üzerine aç?lan pencereler.Bu ?ekilde yap?nca, her daim ayn? FPS yi al?yordum.(Pencere sürüklerken içeri?i gözükmeyecek ?eklinde ayarlay?n.)

Vista ya hiç bula?mad?m ondan bir sorun olurmu bilmiyorum.Ancak WIN7 ye geçi? yapt???m?n 3 .günü formatla XP me kesin dönü? yapt?m=).

Birde ?öyle enteresan bir durum ya?am??t?m vakti zaman?nda, Wilco Scarebus Vol 1 kurmu?tum, ve IRS Align olduktan sonra birden Frame 10 civar?nda tak?l?p kal?yordu.ND ekran?n? ARC tan NAV moda al?nca sorun kalm?yordu, ancak ND de ARC mod olunca uçam?yordum.Ne yapt?ysam bunu düzeltemedim.Ba?ka bir setup dosyas? ile kurunca bu sorun tamamen yok oldu.Sizin PMDG setup dosyan?zda bir problem olabilir, mümkünse sorunsuz kullanan birinden temin edip yeni bir kurulumla deneyin derim.

Hakan kaptan,

FS için Ram takviyesi maalesef çok fazla performans sa?lam?yor.Geçen hafta büyük umutlarla ald???m 1GB HD4850 256 bit kart?mdan bile yeterince verim alamad?m FS de.PES d???nda PC de oyun oynamam, ancak kart? zorlucak oyunlar al?p, kurdum, performans canavar gibi, fakat FS de 10 FPS oynad?.FS için ana etmen Kuvvetli bir i?lemcidir.Benim i?lemcim epey dandik oldu?u için ?u anki kart?mdan çok da verim alam?yorum ne yaz?kki FS de.Performans için donan?m alacaksan?z, Oyunlara çok merakl? biri de?ilseniz, öncelik i?lemci olmal? diye dü?ünüyorum.
    Burak

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Konu d??? yorum ;

Vista'y? zaten kimseye önermiyoruz Ancak Win7'yi güncel bir sistemi olan tüm dostlara güvenle önerebiliyoruz ... Performans konusunda hiçbir problemi yok , amiyane tabiri ile "çat?r çat?r" çal???yor çal??t?r?yor keyif veriyor .

Konu içi öneri ;

Erdim a?abey , müsait bir an?na sistem özelliklerini , i?letim sistemini kurulu program ve güncellemeleri bir yaz?ver ... Ve tabii ki üstteki sorulara da cevap laz?m .

Sonra birlikte bakar?z (2 gün ak?am evdeyim yard?mc? olmaya çal??ay?m)

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Konu d??? yorum ;

Vista'y? zaten kimseye önermiyoruz
    <div align="right">Originally posted by fatih.koz*-*25/08/2009*:* 01:35:50</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Konu d??? yoruma, yorum içi bir soru!

Fatih Hocam; visita 64 bit' i de mi önermiyorsunuz?!

ve konu içi bir soru, Erdim Bey mouse imleci fs çerçevesi d???na çikt???nda PMDG 2D panelde tak?lmalar bende de oluyor ama imleci fs çerçevesi içine cekince sorun kalm?yor ve bunu sadece PMDG 737 serisinde yap?yor. Bu nedenle ben önemsemiyorum.

Acaba sizin sorunda böyle bir?ey mi?

S.Onur
    Izmir
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member ee_ee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Secereyi dökelim bakal?m ;

??letim sistemi Win7 Q8400 4 gb ram 8600GT 512mb ekran kart?. Xp ikende yap?yordu Win7 kuruncada devam etti.

Her zaman m? yap?yor yoksa sadece IVAP aç?kken mi ?

Offline hiç denemedim. Daima online uçtu?um için IVAP aç?kken diyebilirim.

Sadece PMDG 800'demi yap?yor yoksa tüm uçaklarda m? ?

PMDG800

FsUipc sürümü nedir ve kay?tl? m?d?r ?

son surum register FSUIPC

PMDG ayarlar?nda TCAS opsiyonu FsUipc'de midir 2004 Internal'da m? ?

2004 internal

IVAP'?n TCAS ayar? FsUipc'de midir yoksa 2004 Internal da m? ?

IVAP da TCAS ayar? yok

Görüntü ayarlar?nda Render To Texture aç?k m?d?r kapal? m? ?

Aç?k. Ufak bir ayr?nt? yerdeyken yapm?yor illaki uçarken.

Kulland???n?z ekran kart? ve sürücüsü nedir ? Ek bir yaz?l?m var m?d?r ekran kart? için (nHancer ATI Tray tool gibi )

N8600GT Nhancer tabiki kurulu.

Disk ne durumdad?r , defrag var m?d?r , RAID midir düz mü ?

Sata disk FS9 için ayr?lm?? ?ekilde benim odamdan bile düzgün

Antivirus Fs'e bak?yor mu bakm?yor mu ?

Bak?yor ama bugune kadar bundan dolay? hiç bir sorun ya?amad?m free AVG kullan?r?m.

PMDG 800 son sürüm mü eski mi ? (1.1 son sürümdür)

1,1 olmas? gerek

Sistemde ba?ka PMDG ürünü var m? ve bunlar do?ru s?ra ile mi kurulu ?

Yok kurulu de?il

vs. vs. uzar gider bu sorular ama akl?ma ilk gelenler bunlar oldu .

Sakince cevaplayal?m , müsait olunca üstünde dü?ünürüz .

Fatihcim emeklerin için ?imdiden teşekkür ederim.

@Hakan hocam dedi?niz ?eklide denedi?im oldu.Bazen düzeldi bazen devam ettirdi. Kesin bir çözüm olmuyor. Bende çift ekran 1440*900 ile uçuyorum.

As?l merak etti?im niye 2D panelde yap?yor. Di?er görünümlerde hiç bir sorun yok.
    Saygılar
    Erdim Elitez
    THY565/ACC/CP

Banned
    Yer
    Türkiye
    Gariptir bende de ayn? ?ekilde 2d görünümde oluyordu bu sorun. Gerçi daha sonra 2. bir ekran kart? tak?p monitörleri ay?r?nca sorun neredeyse tamamen bitti ancak ayn? monitörde arka planda ba?ka programlar çal???rken bazen yine oluyor. Bu da bende ekran kart? ram yetersizli?ini ça?r??t?rd?.

Burak Kaptan, bahsetti?iniz sistem rami+i?lemci+ekran kart? ve rami üçlüsü hepsi birden temel olarak performansa etken. Ama sizin donan?m?n tamam?n? bilmiyor olmama ra?men mevcut ekran kart?n?z? dikkate alarak en az?ndan benim i?yerimde kulland???m makinadan çok daha iyi ve yeni bir donan?ma sahip oldu?unu tahmin ediyorum. Bahsetti?im i?yerimdeki makinam P4 478pin HT 3Ghz i?lemci, Ati Radeon x1650 512mb 128 bit AGP, 2x512mb DDR Ram (dual), 7200dd ide 80gb samsung hdd, 17' CRT monitor ?eklinde emektar say?lacak bir makina. Bu sistemle catalyst den AA6x, AF16X ayarl? olarak SMS uçakla ald???m FPS 40 ile 120 aras? de?i?iyor. Muhtemelen sizin ayarlarda, sürücüde filan bir sorun var bence.

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Sn Erdim Hocam;

San?r?m sorun Render to Texture de onun tikini kald?r?p birde öyle denermisiniz...ben IVAP ile uçarken hep onun tikini kald?yorum...
    Sayg?lar?mla

Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Sn Erdim Hocam;

San?r?m sorun Render to Texture de onun tikini kald?r?p birde öyle denermisiniz...ben IVAP ile uçarken hep onun tikini kald?yorum...
    Sayg?lar?mla

<div align="right">Originally posted by gokmanpi*-*25/08/2009*:* 16:56:58</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Senden once dened?m hocam.Malasef

Saygılar
    Erdim Elitez
    THY565/ACC/CP

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Erdim A?abey

IVAP'ta TCAS ayar? var ancak ad? benim yazd???m gibi de?ildir , uzun zaman oldu kurmayal? kusura bakma ... Feed ya da "Populate FsUipc TCAS table" gibi bir kutucuk var . IVAP'?n fonksiyonlar?na ve kendi TCAS'?na müdahil olmuyor sadece Fs'e gönderilen ve uçaklarca okunan TCAS verisine ayarlama getiriyor .

E?er PMDG'de Fs2004 Internal seçili ise IVAP'taki bu kutucuk i?aretsiz olmal? . Yok PMDG'de FsUipc seçili ise IVAP'tan da bu kutu i?aretlenmeli ki TCAS'?m?z düzgün çal??s?n .

Çok büyük ihtimalle sorunumuz burada de?il , uzatmayal?m

Öncelikle mümkünse offline bir uçuş öneriyorum , IVAP's?z durumu bir görelim bakal?m ne oluyor .

Birde her ?ekilde (online - offline) a?a??daki Fs9.cfg eklentisi ile deneme yapal?m bakal?m sonuç ne olacak ;

[DISPLAY.Device.&lt;&lt;&lt;--EKRAN KARTIMIZ--&gt;&gt;&gt;.0]
    Mode=1600x1200x32 [ Bu da de?i?len bir sat?rd?r , ayn?s?n? aramay?n ]
    TextureAGP=0
    Panel_as_Texture=0

[ bu alanda ba?ka de?erler olabilir silmeyiniz ]

Önemli olan k?sm? koyu yapt?m , bunlar? ekleyelim ve simulatörü yeniden açal?m . Hem genel performansa hem PMDG'ye bakal?m .

E?er CTD ya?arsak (Nvidia kartlada olur bazen) , TextureAGP=0 sat?r?n? silelim sadece Panel_As_Texture kals?n denememizi bu ?ekilde yapal?m .

Birde her ne kadar sorun ya?amasakta virus program?na Fs klasörüne bakmamas?n? ***muhakkak*** söyleyelim . AVG ayarlar?nda Resident Shield'in Exclusions k?sm?nda Fs klasörümüzü tan?tal?m olsun bitsin . Ummad?k ta? ba? yarar demi?ler

Sevgiler

-------------

Konu d??? cevap ;

Do?rudur Vista'n?n hiçbir sürümünü önermiyoruz ha 32 ha 64 ! Vista olduktan sonra uzak durmak laz?m

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    teşekkür ederim Fatihcim. Ak?ama deneyip sonucu bildirece?im.
    Saygılar
    Erdim Elitez
    THY565/ACC/CP

Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Fatihcim

Tcas dedi?in gibi düzgün çal???yor.

Ofline uçuşta hiç bir problemle kar??la?mad?m. Bilimum hava ?artinda denedim (bulutlardan olabilir diye) evdeki TV daha cok titriyor. mükemmel bir ?ekilde uçtum. IST-ANK

Sat?r? ekleyip Online uçtu?umda gene yapmaya devam etti 10000ft geçi? ile ba?l?yor.. Bu arada hava durumu IVAP dan al?n?yor art?k bilgine.

Saygılar
    Erdim Elitez
    THY565/ACC/CP