Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Vefa

Senior Member erkal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    YAZIKLAR OLSUN...BU ORTAM BU CÜMLELER? HAKETM?YOR SEV?YE BU KADAR DÜ?MEMEL?YD? UTANIYORUM BU CÜMLELER? GEÇERKEN.

EVET N?YETL? K?ML?KLER HAYD? UÇUN ??MD? DA?LARA TA?LARA,UÇUN MARMARA DEN?Z?NE YALOVA'YA SADIKLA ERMANA'DA SÖVERS?N?Z HAYD? KOLAY GELS?N.

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    Evren Bey,

Bence teknik olarak online uçuş i?ini halledin. Sonra sadece uçun, ayn? benim gibi. Kurallara uyarak uçun, çok daha zevkli oluyor.

Ben anlam?yorum s?k?nt? nedir. Serdar Bey'i hiç tan?mam, olaylardan da heberim bile yok. Fakat neyin payla??lamad???n? anlayam?yorum.
    Bu yönetici arkada?lar?m/abilerim/karde?lerim bu i?ten para m? al?yorlar, maa?l? m? çal???yorlar VATSIM'e ya da IVAO'ya?

Bu neyin kavgas? ki koca koca insanlar bu kadar h?rs yap?yorlar?
    Arkada?lar, normal günlük hayat?n?zda hiç mi problemleriniz yok? Geçim derdi, hastal?k, borç-harç, ailevi ?eyler vs... ?n?allah yoktur da tek derdiniz bu tart???lan konudur.
    Tek derdiniz hobimizi icra etti?imiz bu ortamlarda monitör ba??nda CEO'luk yapabilmek mi, yönetim kurulu ba?kanl??? yapabilmek mi?
    Herkez yazmaya geldi?i zaman çok güzel yaz?yor, kar?? taraf? kibar bir üslupla çok güzel s?k??t?r?yor.

Vazgeçtim daha fazla yazmayaca??m çünkü eminim bu yazd?klar?mdan dolay? ben bile tepki alaca??m bu gergin ortamda.

Evren hocam,

Dedi?im gibi, online uçmay? ö?renin ve uçun. Fakat siz de benim gibi bu tip k?s?r çeki?melerin içine girmeyin. Sadece uçuş plan?n?z? doldurun, kurallara göre uçuşunuzu bitirin, servis veren arkada?lara teşekkür edip hobinizi güzelce icra etmi? olun. Gerekirse ben de elimden geldi?i kadar size yard?mc? olmaya çal???r?m. Özelden ataca??n?z bir mesaj yeterlidir.

Herkese en derin sevgi ve sayg?lar?mla...
    R. Emre
    IVAO ID: 238728
    Ankara-Bursa
    1977

Friends are like potatoes; when you eat them, they die...

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Bu konu fazla uzamad? m?? S?kmad? m? art?k?

Ne taraf?ndan bakarsan?z bak?m traji komik bir olay! Daha komi?i koca koca adamlar?n (yani bizlerin) bu olay üzerinde sayfalarca yazmas?, tart??mas?, savc?l?k, avukatl?k oynamas?.

San?r?m bizim me?hur oyunun (FS' nin) kapsam? giderek de?i?iyor.

Komik! (daha a??r?n? yazar?m ama elim varm?yor)

1-VATSIM veya ?VAO kimsenin tekelinde de?il.

2-Ba??nda ortas?nda sonunda VA veya benzeri bir ek alm?? hiçbir hava yolu kimsenin tekelinde de?il.

3-Bu i?i gerçe?ine en yak?n yapmak isteyenin önünde kendisinden ba?ka hiçbir engel yok.

4-Bu i?i ba?kalar?na zarar vermemek kayd?yla ve belirli temel prensipleri çi?nememek kayd?yla "geyi?ine" yapmak isteyenin önünde yine kendi vicdan?ndan ba?ka kimse engel degil.

5-Bu merete bula?an herkes bir ?ekilde keyif almak için yapt???n? söyledi?i ve bunun bizlerin ortak paydas? oldu?u varsay?m?ndan hareketle...

ben yap?lan onca laf salatas?n?n saçma ve anlams?z oldu?unu, bukadar i? güç sahibi belli bir ya?? geride b?rakm?? insanlar?n olmayan bardak ve olmayan suda kopard?klar? sanal f?rt?nay?

?iddetle k?n?yor, s?k?ld???m? ve b?kt???m? ilan etmeyi kendi vicdan?m ve benli?im ad?na bir borç biliyorum.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Benim derdim biraz daha farkl? san?r?m.
    Online uçman?n,çe?itli forumlarda bilgi payla?man?n zevki gün geçtikçe azal?yor benim için.

Kraldan çok kralc?lar yüzünden art?k teknik donan?m?m yeterli oldu?u halde online uçmuyorum,forumlada bir ?ey yazarken,bir ?ey sorarken iki kere dü?ünüyorum.

Örnek veriyorum çünkü ba??ma s?k geliyor.Birisi bir ?ey soruyor,diyelim boeing 707 ne kadar yak?t harcar.Cevap veriyorsun ?u yükte,?u h?zda,?u irtifada gidersen ?u kadard?r.

HOPP!! bir kaç arkada? hemen atl?yor."Emrah Bey ay?p olmuyor mu,?u üstad?m?z varken,?u a?abey varken nas?l sen cevap verirsin? Veya ?u a?abey bu uça??n erbab?d?r,?u kadar y?ld?r online uçar b?rak o cevap versin vs, gibi.

Bazen yanl?? bilgi oluyor düzeltiyorsun.Yine hopp!! a?abey böyle yazm??,o öyle diyorsa öyledir.Sayg?s?zl?k yap?yorsun uyar?s?.

Ona vahiyle mi geldi bu bilgi? Do?arken DNA s?na yaz?l? m? do?du.Benim gibi okuyarak,birilerine sorarak ö?rendi o da. Teknik döküman? buluyorsun gösteriyorsun sonra ancak ç?t yok.

Online ba?lan?yorsun.Kuleden özel mesaj.Emrah Kaptan?m sen de ?u a?abey sayesinde tupolevci olmu?sun hadi bakal?m.Ben tan?mam a?abeyini diyorum.Nasıl tan?mazs?n o hep bu uçakla uçar vs.vs. .Cevap vermeye yoruluyor insan art?k.

Hakan A?abey veya Fatih A?abey gibi ,?ahsen tan?masamda, yaz?lar?n? takip etti?im, bilgilerine ve emeklerine de?er verdi?im insanlar var bu forum ve benzeri forumlarda. Ancak onlar?n avukatl???n? yapmay? görev bilmem kendime.

Biraz sosyolojiye girecek ama insano?lu her zaman toplumsal ve çevresel ba?lar?n? kuvvetlendirmek için ortak dü?man olu?turur.Liderler de arkalar?nda ki?ileri toplayabilmek için hep bu ortak dü?man veya dü?manlardan faydalan?r.Bazen bilinçli,bazen fark?nda olmadan.

Bu olay bununla ilgili birazc?k.Dü?man yarat?lm?? ve sava? devam ediyor.

B?rak?n Serdar Bey, bir hata yapt???n? dü?ünüyorsa kendisi aç?klamas?n? yaps?n.Kendini ifade edemeyecek mi kendisi.Veya birileri art niyet ile bir ?eyler yap?yorsa b?rak?n kendisi savunsun kendini.Bu iki taraf içinde geçerli.

Benim gibi bir çok arkada??m,a?abeyim karde?im oldu?unu dü?ünüyorum ayn? sorundan muzdarip.Benim gibi offline uçuyor.Ne kralc?larla u?ra??yor,ne de bu oyunun sadece bir oyun oldu?unu unutuyor.
    Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Emrah bey çok güzel yazm??s?n?z, bizim derdimizi gayet güzel özetlemi?siniz. her paragrafa kat?l?yorum ve ilave etmek istiyorum.

Türk halk? aidiyet duygusunuz hep birba?ka türlü alg?lam??t?r. Ayn? tak?m tutmak gibi! sahada iki tak?m?n bir spor kar??la?mas?nda birbirilerini yenmek üzere seyricilere gösterecekleri 90 dakikal?k "e?lence", nedense 90 y?ll?k hayata yay?l?r. Bu bir hayat me?galesi haline gelir. Öyleki hayat?n içinde statükolar? ilgilendiren bir "kimlik"dir bir tak?m taraftar? olmak. Tek kelimesi size uymasada "onlar gibi davranmak" zorunda kalaca??n?z bir gün gelir zira "onlar gibi" olmazsan?z hayatta yaln?z kalaca??n?z? dü?ünürsünüz. Menfaatleri tetikler, riyakarl??? tetikler,s?rf ba?ka tak?m? tutuyor diye evlenece?i k?z? bile seçen sosyal psikolojik problemleri olan tuhaf insanlara dönü?üvermi?izdir birden.

Özünde hep bir "taraf" olmak vard?r. Öyle de?ilmi ya "?unlardan veya bunlarda olmak" yüzünden i? bile bulamad???n?z zaman olur.

Hala ama hala okuyorum entersan yorumlar?.Sinirlerime yenilip yazsam bir türlüi yazmasam görmezlikten gelsem ba?ka türlü. Ke?ke bunun bir ilac? olsada herkese yutturabilip "bu i? sadece ve sadece bilgisayar ba??nda önceden konmu? kurallar do?rultusunda birkaç saat ho? vakit geçirmek için var" mant???n? önyarg?s?z olarak kabul ettirebilsekde kurtulsak bu "taraf" olma duygusundan.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member ekoyanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara, Turkey.
    Hakan Hocam, taraf kelimesini bolca t?rnak içine alm??s?n?z. E?er yorumumdaki taraf'? kastediyorsan?z, tabi ki hem uçay?m hem de be?endi?im bi tarafa yakla?ay?m demek de?il bu. Sadece olaylara olan uzakl???m? anlatmaya çal??m??t?m.

Kulland???n?z taraf yorumumdaki taraf de?ilse sizden bu yazd?klar?m? dikkate almaman?z? rica edece?im.
    EVREN YAĞLIKÇI
    1973 / ANKARA

Senior Member
    Yer
    Kütahya, Turkey.
    Ad? üstünde Sanal Havac?l?k ve Sanal Havayollar? VA ;

Ben pes ettim arkada?lar ve offline oldum, bundan sonra da bi daha katiyetle online uçmam.

Fakat benim bu duruma gelmem ,online uçuşlarla olmu?tur, bunu da inkar etmek mümkün de?il, bu nedenle online uçuşlar?m da ,bana eme?i geçmi? olanlara da burada çok teşekkür ederim.

Bu bir tercih meselesi , herkes kendini nerde daha rahat hissediyorsa "ONL?NE / OFFL?NE ---- VATSIM / IVAO / BIGHOLD ----veya herhangi VA" orada uçsun. Mahalle bask?s? olmas?n.Netice de bu bir hobi ortam?.

Mümkün oldu?unca k?zmayal?m , sakin olmaya çal??al?m de?erli arkada?lar.

Sevgiyle kal?n,Sayg?lar?mla.

54 Ya??nda ve eski Türkku?u Planör Pilotu ve Para?ütçü bir büyü?ünüz.

Süleyman CiRiT
    Kütahya-1955

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Evren bey, tamamen kendi görü?üm içindeki taraf tan?m?na dikkat çekmek için t?rnak içine ald?m,yoksa sizin mesaj?n?za atfen de?il.Aman yanl?? anlamay?n sak?n.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member A_day - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Evren Bey,

Bence teknik olarak online uçuş i?ini halledin. Sonra sadece uçun, ayn? benim gibi...

... Fakat neyin payla??lamad???n? anlayam?yorum.
    Bu yönetici arkada?lar?m/abilerim/karde?lerim bu i?ten para m? al?yorlar, maa?l? m? çal???yorlar VATSIM'e ya da IVAO'ya?

Bu neyin kavgas? ki koca koca insanlar bu kadar h?rs yap?yorlar?
    Arkada?lar, normal günlük hayat?n?zda hiç mi problemleriniz yok? Geçim derdi, hastal?k, borç-harç, ailevi ?eyler vs... ?n?allah yoktur da tek derdiniz bu tart???lan konudur.
    Tek derdiniz hobimizi icra etti?imiz bu ortamlarda monitör ba??nda CEO'luk yapabilmek mi, yönetim kurulu ba?kanl??? yapabilmek mi?
    Herkez yazmaya geldi?i zaman çok güzel yaz?yor, kar?? taraf? ...

<div align="right">Originally posted by Bravis*-*09/06/2009*:* 10:48:11</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Sn. R. Emre hocam, ne güzel özetlemi?siniz. A?z?n?za sa?l?k.

Online uçuş bir kez bula?t?ktan sonra b?rak?lmas? çok zor bir tiryakilik. Onlinen?n tad?n? alm?? bir insan için offline uçuş; tats?z tuzsuz bir perhiz yeme?inden farks?z.

Ancak san?r?m sizin de; "...normal günlük hayat?n?zda hiç mi problemleriniz yok? Geçim derdi, hastal?k, borç-harç, ailevi ?eyler vs..." ?eklinde ifade etti?iniz anlams?z bir nedenden dolay?, online uçuş ortamlar? bazan gerek yöneticiler, gerek en küçük bir fikir ayr?l???nda kendilerini taraf olma zorundaym?? gibi hisseden baz? karekterler yüzünden, bir iktidar ve güç gösterisi platformlar?na dönü?ebiliyor. Adeta "ortal?k biraz kar??sa da ben de bir ?eyler karalasam..." diye aportta bekleyenler var. Ortam? sukunete davet etmek yerine gerginli?in derinle?mesine katk? sa?layanlar yüzündendir ki en basit olaylar bile günlerce süren, gitgide içinden ç?k?lamaz ve geri dönülemez noktalarda dü?ümlenip kal?yor. San?rs?n?z insanl?k ad?na çok önemli meseleler, san?rs?n?z dü?mana kar?? mevzi kazanma mücadelesi... Sonuçda sadece bir hobi olarak alg?lanmas? gereken ?u meret, ?u ortak noktam?z bir bak?yorsunuz ayr??malar?n temeli olup, dostluklar? dinamitleyen bir etken oluvermi?.

Birlikte, bir arada olmam?z gerekirken bir bak?yorsunuz insanlar ayr??m??. Oysaki güzellik birliktelikde...

Bu anlams?z güç ve kurallar mücadelesinde herkes kendince hakl?. Kimsenin bir ad?m geri atma ve empati yapma niyeti yok. Böyle olunca da gelsin k?rg?nl?klar, ayr?l?klar, yeni yeni aray??lar. Kimi ortama küsüp offline uçuşa sar?l?yor, kimi platform de?i?tiriyor, kimi de bizim gibi "online" ortamdan kopamay?p ama bu sinir harbine de dayanamay?p, bast?r?p paray? kendine yeni bir platform kuruyor ve kavgas?z gürültüsüz ama yine dostlar?yla bir arada olmay? seçiyor. Ama ?unu biliyorum ki bu i?e bir kez bula?t?n?zm?yd? kaç?? yok ve offline çare de?il !

Dostluk ve sevgiyle kal?n...
    Adnan YILMAZ
    ___DST718___

Asla birilerinin umudunu kirma, belki de sahip olduklari tek sey odur...

Senior Member tazmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    sn.EVREN YA?LIKÇI

hocam uçun online da uçun olur böyle ?eyler zevkinizden ödün vermeyin zira verdirtmeyin!

sn.Emrah DURMAZ

hocam sizde yaz?n sonuçta buras? forum
    forum = tart??ma yeridir e?er yanl???n?z var ise yazd?klar?n?zda düzeltenler olur sizde buna k?zmay?n ama do?ru ise yazd???n?z emin olun sizden iyi bilen olsun veya olmas?n do?ru söyledi?iniz ortaya ç?kar e?er bir konuda hocam sizden daha iyi bilir diyen yaltakç?lar (kimse kusura b akmas?n ben biraz kaba konu?urum) var ise de kale almay?n zira onlar böyle yap?p tepki görürler ve gördükleri bu tepkiler ile hayatlar?n? sürdürürer zira k.ç yalamak para ile de?il ki!

sn:Süleyman C?R?T hocam veya abim

hocam k?zmay?n küsmeyin dar?lmay?n online ya?ananlara ho? görmeye çal???p geçin online say?m?z? artt?ral?m artt?ral?m ki atc hizmeti veren arkada?lar?m?zda ço?als?n

bildi?im kadar? ile sanal ortamda verdi?i hizmet kar??l??? para alan yok ,ama adam bilgisayarc?d?r veya devaml? yurtd???na gidip geliyor dur on lar bu camia üyeleri ile ticari münasebetleri bulunuyor fakat bu rakamlar bildi?im kadar? ile de öyle aman aman denecek boyutlarda de?il zira olsada beni veya bizi ilgilendirmez alan memnun satan memnun

yanl?z ?unada dikkat edelim;

zevklerin renklerin ayr?l???na kabulüm fakat bunu al?pta kavga boyutu veya kin gütmeye veya kelimelerin anlam?n? farkl? yorumlayan k?t beyinlilik yapmayada kar??y?m zira bu bir evet hobi fakat ; kurallar? s?n?rlar? olan hobi

zannedersem b izler burda hata yap?yoruz atc olsun kaptnlar olsun herkes zevk için burda

ne atc ler kaptanlar?n kölesi!,
    ne de kaptanlar atc lerin havada sebepsiz oynataca?? oyunca??!.

zaten bir avuç insan?z niye k?rmak birbirimizi

sonsöz;

uçun!,yaz?n!,zevkal?n!

KEREM ETGÜ

ISTANBUL

Ey Ana! Eğer Oğlun Bir Asuman Aşkına Tutulmuşsa Bırak Uçsun!