Sayfa 1/5 123 ... SonSon
50 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Vefa

Senior Member agrilex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.

Vefa

De?erli arkada?lar, ço?unuzun bildi?i üzere de?erli hocalar?m?z Sabih Gültekin ,Faruk Baran,U?ur Uzgan,Ahmet Bedir, Kemal Baki ve Serdar Sualp hocalar?m?z ne yaz?k ki Trvacc ve ATC görevlerinden istifa ettiler. Ben ve benim gibi bu de?erli hocalar?m?z?n dersaadetinden geçmi? sanal havac?lar? çok üzen bu gelişme kar??s?nda kendilerini istifadan vazgeçirmek için bir eylem plan? öneriyorum. Bize vatsim sunucular? üzerinde bu hobby'i ya?ama imkan? tan?yan bu mümtaz insanlar ad?na onlar? seven ve sayan her ki?i bir havaliman?nda 48 saat online ve transponder ON konumunda nöbet tutsun. Ben LTCI liman?n? seçtim kendime dileyen güzel ülkemizin dilei?i liman?n? kullanabilir. Belki 48 saat boyunca yan?p sönecek blip'ler bu de?erli hocalar?m?z? kararlar?ndan vazgeçirebilir. Online iken yerde ki ve havadaki trafikler ve OBS ba?lant?l? ki?ilerle irtibat kurmamaya dikkat edersek yerinde olur.

Not: Kar??t fikirli arkada?lar?m?z lütfen ba?l??? kullanmas?nlar. Kullanabilecekleri bir çok forumlar? var çünkü.
    Sevgi ve saygiyla

Okhan UÇAR
    1969 - İzmir

MSI Z270 PRO A, I7 7700K 4.20 GHz, MSI Geforce 1080 TI , Corsair 2x8 GB DDR4 16 GB Ram, 750 W Power, 240 GB Toshiba OCZ SSD,240 GB Samsung EVO 850 SSD

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Fikrinize kar??t fikirde de?ilim. Çünkü online uçmuyorum ama yapt???n?z bir yanl??? da belirtmeden geçemeyece?im.
    E?er herkese aç?k bir foruma bir yaz? yaz?yorsan?z (ki yazm??s?n?z) deste?i de köste?i de göze alman?z gerekir.
    E?er kar??t fikirlkerle kar??la?mak istemiyorsan?z özel mesaj, mail vb. ile bir zincir olu?turma yoluna gitmeniz daha do?rusudur.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Yer
    Izmir, Turkey.
    Yüzde yüz hakl?s?n?z Arslan hocam, ele?triniz için teşekkür ederim.
    Sevgi ve saygiyla

Okhan UÇAR
    1969 - İzmir

MSI Z270 PRO A, I7 7700K 4.20 GHz, MSI Geforce 1080 TI , Corsair 2x8 GB DDR4 16 GB Ram, 750 W Power, 240 GB Toshiba OCZ SSD,240 GB Samsung EVO 850 SSD

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Sevgili Okhan hocam,

demokratik bir toplumuz, en az?ndan sanal hobimizde herkes istedi?i ?ekilde bir ba?kas?n? rahats?z etmedi?i ve kurallar çerçevesinde protesto yada destek yapabilir. Ve bu nedenledirki sizinkinin tam tersi bir eylemde olabilece?ini hat?rlatmak isterim.

hat?rlatmak isterimki;
    VATSIM bizim de?il,biz sadece kullan?c?lar?y?z. Vatsim'de tek seferde 30 dakikadan fazla observer ba?lanmak yasakt?r.Ayn? ?ekilde bir trafi?in 30 dakikadan fazla yerde hareketsiz durmas?da VATSIM serverlar?ndaki bant kullan?m? tasarrufu amac?yla yasakt?r.

Böyle bir eylemi yapman?zda kendi kendinize niyetlenmenizde,kimseye eylem yapt???n?z? hissettirmemeniz kayd? ile bir sak?nca olmamakla beraber, supervisorlerden birisinin sizin ba?lant? sürenize bakarak sizinle temasa geçti?inde böyle bir niyetiniz oldu?unu anlatman?z önem kazanmayacakt?r, zira supervisorlar?n görevi sistemde herkese e?it davranmakt?r.Ve kurallar gere?i mesaj içeren eylemler yapmakda yasakt?r(remarks notlar? vb) (emsal te?kil etmesi aç?s?ndan sebebi ne olursa olsun)

sizi ve varsa size destek olmak isteyenleri bilgilendirmek istedim.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Izmir, Turkey.
    Hakan hocam sizde hakl?s?n?z. Vatsim prosedürlerinden habedar?m üstelik. Ama ya?anan istifalar? içime sindiremedim ve bu eylemi yapma amac?m sadece ve sadece bu istifalar? geri ald?rabilmek ad?nad?r, hedefine ula??r veya ula?amaz buna ben karar veremem. Ancak Vatsim camias?nda sizinde dahil oldu?unuz SUP'lar'dan biri icin böyle bir eylem yapacaksam ve bir di?er SUP beni bloke edecekse e?er buyursun etsin umurumda de?il. Sizinde dahil oldu?unuz "hocalar?m" listesinden birine bir halel gelirse ben ne yapay?m vatsim'i falan? filan?. Diyeceksiniz ki "ben istifa etti?imde nerdeydiniz ?" ben sizin istifa etti?inize hiç inanmad? ki..
    Sevgi ve saygiyla

Okhan UÇAR
    1969 - İzmir

Senior Member tazmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    ustalar? , hocalar?m?z? ben ve benim gibi bir çok ki?iye havac?l??? sevdirirken ,havac?l???n ne kadar ciddi bir i? oldu?unu(hobi amaçl? bile olsa!)vurgulayan b u taktir-i ?ayan ki?ilere kar?? son zamanlarda u?ra?may? adet edinen ,gereksiz yere ortam geren,usta ç?rak ili?kisini bilmeyen ve KEND?N? B?R ?EY ZANNEDEN ?ah?slara ;

ne diyeyim allah raz? olsun yak?n k?nay? art?k!

hocam devaml? online de?il isterseniz belli bir süre için onlin e olmayal?m vatsimci?im izin serverlar?da yorulmas?n art?k! (hakan a?abey yanl?? anlama laf?m sana de?il)

KEREM ETGÜ

ISTANBUL

Ey Ana! Eğer Oğlun Bir Asuman Aşkına Tutulmuşsa Bırak Uçsun!

Banned
    Yer
    Türkiye
    Okhan Hocam, inanc?n?z do?rultusunda yapm?? oldu?unuz bu protesto eylemine sonsuz sayg? duyuyorum. Ancak tüm camiay? yanda? veya kar??t olarak ay?rman?z? do?ru bulmad?m. Karas?z bir kesim de oldu?una inan?yorum çünkü en az?ndan ben öyleyim.

Evet hocam?z bir arkada??yla yapt??? "özel" sohbet esnas?nda olmamas? gereken oldukça a??r kelimeler kullanm??t?r. Baz? arkada?lar belki hakl? belki haks?z olarak üzerlerine al?nd?lar do?ald?r. Ama soruyorum herkese;

1- Siz acaba özel sohbetlerinizde bu camiadaki bir ba?kas? için benzeri hitaplarda bulundunuzmu bulunmad?n?zm?? Tek fark? kimsenin duymamas? ve konu?tu?unuz ki?i ile aran?zda kalmas?m?d?r?

2- Siz sütten ç?kma ak ka??klar olarak özele yaz?lm?? ancak bir anl?k dalg?nl?kla genele at?lm?? ve sadece bir kaç ki?i taraf?ndan okunmu? bir mesaj?, her zaman övünerek tavsiye etti?iniz gibi sahibi ile özelden mail yolu ile konu?up halletmek varken, forumlara afi?e ederek tüm camian?n tad?n? kaç?rmak, daha da ileri giderek amerikalara kadar ?ikayet edip bizi bir kez daha dünyan?n gözü önünde rezil etmek ne kadar etiktir? Sizin bir hatan?z oldu?u zaman ilk ba?vurdu?unuz yol "lütfen özelden yaz?n gere?ini yapal?m" de?ilmidir? Bu gün bile ayn? ibare forumlar?n?zda yaz?lm??! Yap?c?l?k, hakkaniyet, e?itlik anlay???n?z bumudur?

Bu yazd?klar?mdan kimse bu olay? tasvip etti?im manas?n? ç?karmas?n! Elbette ben de çok üzülenlerden birisiyim. Ama birisini dara?ac?na çekmek için kullan?labilecek onurlu mücadele yollar?ndan birisi oldu?una da inanm?yorum. Bu nedenle istifa eden tüm Trvacc üyelerinin görevlerine dönmelerini kendi ad?ma rica ediyorum. Hatalar insanlar içindir, hatas?z kul da yoktur!

Madem vatsim kurallar? gere?i yasak ben de uykumun elverdi?i sürece bu gece ?stanbul-Adana aras? uçaca??m! San?r?m buna kimse bir ?ey diyemez.

Ek: Mesaj kutum dolu oldu?u için yazan arkada?lardan ricam mail adresimi kullans?nlar lütfen.

info@adalineva.com

Senior Member ee_ee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Arkada?lar bu konunun SANALPILOT formunu ilgilendirdi?ini pek sanm?yorum. Zira buras? bir tak?m konular?n çözüm mercii de?ildir. Geeçmi?de de her iki platform da olan bir tak?m hadiseleri buraya yans?tmaya ve ta??maya çal?sanlar oldu ve herseferinde gerekli cevab? ald?lar. Çünkü SaNALPILOT forumu ne hakem, ne hakim, nede savc?d?r. Buras? sanal havac?l???n ortak bir bulu?ma noktas?d?r sadece. Günlerdir süren tart??malar?n buraya yans?mam?? olmas? bunun en güzel örne?idir. Buran?n bir üyesi olarak açm?? oldu?unuz konuyu da ben k?n?yorum. Hiç yak??mad?.
    Saygılar
    Erdim Elitez
    THY565/ACC/CP

Senior Member hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Yoneticilikden istifay? anlar?m da , Atclik den, pilotlukdan istifay? anlamak da zorluk çekiyorum.
    "Ben bu hobiyi art?k yapmayacam" demek se zati girerken kendi iste?imizle geldik bir görevlendirme mecburiyet yokdu giderken de yok . B?rak?rs?n?z olur biter.
    San?r?m o cümlelerinde anlam kaym??. E?er sanal camiay? b?rak?yorlarsa ,ço?umuza emekleri vard?r üzülürüm.

Senior Member cougar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Arkada?lar bu konunun SANALPILOT formunu ilgilendirdi?ini pek sanm?yorum. Zira buras? bir tak?m konular?n çözüm mercii de?ildir. Geeçmi?de de her iki platform da olan bir tak?m hadiseleri buraya yans?tmaya ve ta??maya çal?sanlar oldu ve herseferinde gerekli cevab? ald?lar. Çünkü SaNALPILOT forumu ne hakem, ne hakim, nede savc?d?r. Buras? sanal havac?l???n ortak bir bulu?ma noktas?d?r sadece. Günlerdir süren tart??malar?n buraya yans?mam?? olmas? bunun en güzel örne?idir. Buran?n bir üyesi olarak açm?? oldu?unuz konuyu da ben k?n?yorum. Hiç yak??mad?.

<div align="right">Originally posted by ee_ee*-*06/06/2009*:* 01:50:34</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Erdem bey,

Bu cevabimda imzamdaki TRvACC uyeligini dusunmeyin lutfen, tamamiyle kisisel yaziyorum. Bu topic'in oldugu thread'in basliginin adi nedir "Online ucus bilgileri forumu" TRvACC ise online bir ortama aittir, o yuzden burda olmasinda bir sakinca yoktur. Okhan bey'in yaptigi protesto kendi insiyatifinde ve kendi tasarrufundadir, ancak bu protestoyu burda paylasmasinin bir sakincasi olmamalidir.
    Anil Ardahanli (First Airborne: 1980 Izmir) Sindel Niner Wings ATPL \"737\"
    Science I believe, with physics I fly.