Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Hybrid View

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.

Saitek yoke ve throttle Quadrant ayarlari

arkadaslar,bir hafta önce saitek yoke throttle Quadrant satin aldim,hergün saatlerce ugrasiyorum istedigim ayarlari yapamiyorum aletde sorunyok tuslar sorunsuz calisiyor.fs9 ve registerli fsuipc ile denedim satin aldigima pisman olma noktasina kadar geldim sorunlar,
    -fs9 ayarlari ile cesna ayarlamak istiyorum yoke tamam throttle de siyah gaz mavi proppeler olarak tamam kirmiziyi bir türlü mixture olarak aktif edemiyorum.
    -fsuipc ile denedim bu sefer hersey karisti,benim ucak havada taklalar atmaya basladi yoke ile kullanirken thorottle gaz kolu haric hic biri calismiyor
    -istedigim ayarlar 767-300 ve cesna ile ucabilinecek sekilde olsun istiyorum.
    zamani olupda özelden yardim edebilirseniz arkadaslar cok memnun olurum.msn adresim hilbur99@arcor.de
    kendi arastirma yaptigim sayfalar sunlar
    http://nzff.org/forum/index.php?show...7549&hl=fsuipc
    http://fsuipc.simflight.com/beta/CH_...ith_FSUIPC.pdf
    http://www.fsdossier.info/
    http://board.vacc-sag.org/47/31361/ ve bu gibi bir sürü sayfalar
    tesekkürler
    Hüseyin Buharali

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    FS menüdeki tüm kontrolleri iptal edin ve FSUIPC'den hepsini tek tek ayarlay?n derim.

Bende de CH Yoke ve saitek gaz kollar? var, aynen bu ?ekilde yapt?m...
    R. Emre
    IVAO ID: 238728
    Ankara-Bursa
    1977

Friends are like potatoes; when you eat them, they die...

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    yukarda da belirtmistim fsuipc ile de denedim fs9 da da ayarlari kaldirmistim bir yerlerde noksanlik var ama anlayamadim hatta tuslari tek tek yeni atatim birkac tus haric fsuipc de tuslari tanittim.yoke ayarlari olmuyor proppeler ve mixture tuslarini atayamiyorum
    birbaska sorum cesna ile level 767/300 ayri ayri atayabiliyormuyuz,sizden ricam fsuipc ayarlarini görüntülü gönderebilirmisiniz
    Hüseyin Buharali

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    Cesna ile Level 767 için ayr? tu? kombinasyonlar? yapabilirsiniz. Evde olmad???m için emin olmamak üzere "specific for aircraft" diye bir ibare olmas? gerek.
    R. Emre
    Ankara-Bursa
    1977

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    Fakat bu i?lemleri komple ba?tan yapmadan önce driver update etmeniz iyi olur gibime geliyor.

Bir de FS menüde tu?lar (landing lights on/off, gear down-up vb...) ile ilgili oldu?u gibi axislerle de ilgili ayar menüsü var. Oradan AXIS ayarlar?n? da siliyormusunuz?
    R. Emre
    Ankara-Bursa
    1977

Hocam öncelike FS'nin settings'den sensivity k?sm?n? düzenleyin.Ard?ndan Control'den Slew mode k?sm?na gelip Joystick modelini seçin ve istedi?iniz tu?u çift t?klay?p ard?ndan yokeden atamak istedi?iniz tu?u atay?n.U?ra? gerektiriyor.Deneme yan?lmayla çözmü?tüm ben ve 6 saatimi alm??t?

Banned
    Yer
    Türkiye
    Kaptan?m bir de ?unu deneyin, options/controls/assignments/joystick axes dan Mixture axis sat?r?na change assignment seçene?i ile istedi?iniz kolu hareket ettirerek atay?n. (not: birden fazla kumanda kolunuz varsa saitek pro flight ? seçmeyi unutmay?n) E?er kol hareketini tersine istiyorsan?z reverse kutucu?unu i?aretleyin ve ok deyin. Ben bu ?ekilde yapt?m çal??t?. Kusura bakmay?n biraz fazla detayl? anlatt?m ki bu i?lerde yeni ba?ka arkada?lar?m?z da faydalanmak isterler diye.
    Kolay gelsin.

EK: Bir ?ey daha. options/controls/sensitivities den Mixture axis ayarlar?n? sonuna kadar sa?a, Null zone ayar?n? ise sonuna kadar sola olarak ayarlad?m.

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    kaptanlarim ilginiz ve yardimlariniz icin cok tesekkür ederim,deneme yanilma yöntemi ile olayi cözdüm ama yine problemim var fs9 save yapmiyor herseferinde yeniden ayarlamam gerekiyor.nasil cözdügüme gelirsek bende arkadaslar sensitivities bölümünde proppeler ve mixture gözükmüyordu FS9 dan cfg data sini kaldirdim ikiside gözüktü ince ayarlarini yaptikdan sonra calistilar yalniz mixture ters calisiyordu onu da Hakan kaptanimin dedigi gibi kutucukda ki isareti kaldirdim düzeldi.
    simdiki problemim niye bunu FS9 save yapmiyor her seferinde yeniden sensitive bölümünden ayarlamam gerekiyor
    Bravis kaptanim Cesna ile Level 767 için ayr? tu? kombinasyonlar? nasil olacak biraz acabilirmisiniz,aslinda bunu fsuipc ile yapmak istiyorum tuslari tanitabiliyorum yalniz yoke ayarlari olmuyor okudugum manuellere göre aynisini yapiyorum FS9 daki gibi ayarlar olmuyor eger ayri ucaklar icin tus kombinasyonlarini fsuipc olmadan da yapabiliyorsak hic fsuipc ye bulasmayayim
    tekrar tesekkürler
    Hüseyin Buharali

Banned
    Yer
    Türkiye
    Ben hayat?mda bu kadar nazik bir program görmedim desem abartm?? olmam. En küçük bir müdahalede her ?eyi göze almak durumundas?n?z.
    Kaptan?m bence config dosyalar? zarar görmü? olabilir. ?sterseniz FS i programlar menusunden "reset defaults" olarak ba?lat?p s?f?rlanmas?n? sa?lay?n. Yaln?z dikkat bütün ayarlar?n?z s?f?rlanacak fabrika ayarlar?na dönmü? olacaks?n?z. Sonra yeniden bütün ayarlar? yapman?z gerekiyor. Büyük ihtimalle kay?t sorunu bitecektir ama bu sadece bir tahmin. Devam da edebilir. Karar size kalm??.

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    fs9 u bugün actigimda bu sefer ayarlarda degisiklik olmamis hafiza ya nihayet kaydetmis,Hakan kaptanim cok haklisiniz bu kadar hassas program olmaz sicht ayarim sifirda olmasina ragmen bazen kendi kendine mesela cocpit de isem kendi kendine virtuel cocpit e geciyor.
    cesna ayarlarim halloldu simdi level 767-300 icin siyah ve mavi kolu gaz olarak kullanmak istiyorum tabiiki cesnanin ayarlari degismeden bunu nasil yapacagiz kaptanlarim.mümkünse fsuipc olmadan
    Hüseyin Buharali