Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member ta1dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    "fsuipc olmadan" bu olmadan yapamazs?n
    FSUIPC de aircraft specific kutucugunu secip gelen sorulara yes dedikten sonra yapacaks?n tabii hangi ucaga göre atama yapacaksan bu i?lemlerden önce FS de o uçag? seçmi? olman gerekiyor

bende böyle yap?yorum ve birden fazla uçaga ayarlad?m hiç bir sorun olmadan kullan?yorum.
    Ahmet UÇAN-1969 Istanbul
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Banned
    Yer
    Türkiye
    San?r?m bir de beraberinde gelen cd içindeki programla yap?l?yor ama ilk bak??ta öyle karma??k geldi ki hiç u?ra?mad?m.

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    bu alet beni delirrtecek hergün bastan yeni bir dert bugün yine ayarlarinida yapiyorum görüntüler cocpitden virtual cocpite yada disari hemen atliyor bir islem yapmam mümkün degil. böyle giderse her seferinde fs9 cfg.datasini silip yeniden ayarlamam lazim.fsuipc ile beceremedim bir türlü arkadaslar yukarida msn adresimi yazmistim,mümkünse vakti olan bir arkadasla görüsmek isterdim.
    Hakan kaptanim software cd si dedigin gibi cok karisik.
    tesekkürler
    Hüseyin Buharali

Hüseyin Hocam fsuipc kurulu bende ama hiç dokunmad?m ona.Ayr?ca rudder pedal da var bende o dahil hepsini fs menüsünden ayarlad?m.Throttle aksam? s?ras?yla speedbrake,gaz(reverse) ve flaps ?eklinde..Kontol ayarlar?n? save falan da yapmad?m.

D??ar? atma sorunu bütün saitek yokelarda var m? bilmiyorum ama genelinde var san?r?m.Eskiden arada s?rada aniden kokpitten d?? kameraya at?yordu fakat 4-5 ayd?r yapm?yor.Belki FSX kurmamla düzeldi veya ba?ka bir nedeni var.

Throttle kolunun USB kablosunu direkt kasaya m? ba?l?yorsunuz yoksa yokeun arkas?ndaki usb giri?ine mi tak?yorsunuz? Ben yokun arkas?na ba?l?yorum,sizin ayar tutmama problemiyle hiç kar??la?mad?m.Sorununuzu çözermi bilmiyorum ,böyle bir deneyin isterseniz.
    Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    Emrah kaptanim,atlatma isini hallettim yoke i mode 1 den mode 3 e getirdim artik yapmiyor.ayarlarim da cesna icin tamam yalniz level 767icin siyah ve mavi yi gaz kirmizi yi da daha karar vermedim ama baska birsey icin düsünüyorum tek bu konuda yardima ihtiyacim var digerlerini hallettim.
    Hüseyin Buharali

Hüseyin Hocam siyah ve maviyi gaz olarak ayarlad???mda,kol topuzlar?n?n boyutu ve ?ekli ayn? olmad??? için ikisini ayn? hizaya getirmem zor oluyordu. %2-3 fark oluyor motorlar?n iti? gücünde.

K?rm?z? bende flap dedi?im gibi. En iyisi flaplere atamak olur bence k?rm?z?y?.

Sevgiler

Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

Banned
    Yer
    Türkiye
    Tabi bu bir tercih meselesi. Benim kullan?m ?eklim ise Siyah throttle, k?rm?z? spoiler, mavi flaplar.

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    kaptanlarim ben haftanin 2 günü cesna ile diger günlerde level 767 ile uctugumdan ayri ayri ayarlamak istiyorum cesna tamam level ile istedigim ayarlari ögrendigim kadari ile yalniz fsuipc ile yapilacak kendiniz denedinizmi derseniz birseyler yapmaya calistim tus atamalarinin biraz yaptim ama yoke ayarlarini bir türlü tutturamiyorum sikintim burda
    Hüseyin Buharali

Junior Member
    Yer
    Mannheim, Germany.
    Hüseyin Kaptanim birara CXDVA nin TeamSpeak kanalina gelir size ve Necmettin arkadasima yardimci olurum.FSUIPC de herhangi bir islem,ayar yapilmasina hic gerek yoktur.

OHY003
    Güner Ercan

Eger ucak tipine gore tus ve axis atamalari yapmak istiyorsaniz registered FSUIPC'ye ihtiyaciniz var. Butun kontrollerin FS'den silinip FSUIPC'den atanmasi gerekiyor, ayrica fsuipc.cfg'ye de biraz el ile mudahele gerektiginden advanced manuel'in okunmasi sart.

Saitek TQ'nun potlari 3 ay gibi (rekor) bir surede noise yaratmaya basladi, mavi ve kirmizi kollari kullanmamak ile iyi etmisim diye dusunmeye basladim..
    Sevgiler,

Bozhan Özsoy