Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Banned
    Yer
    Türkiye

Havac?l?k Müzesi 17.05.2009

Merhaba, bugün ö?leden sonra Havac?l?k Müzesi'nindeydim. Öncelikle ?unu belirtmeliyim mutlaka ve mutlaka görmeniz gereken bir yer. Gitmemi? olan arkada?lar?m?za önemle duyurulur. ?stanbul d???nda olup gitmesi zor olan arkada?lar?m?z için ise çekti?im fotoğraflar?n hepsini parti parti yay?nlayaca??m (yakla??k 150 poz), umar?m biraz meraklar?n? giderir. Elimden geldi?ince ve zaman?m?n yetti?ince her yerini dola?maya özen gösterdim. Umar?m atlad???m bir yerler yoktur. Ayr?ca fotoğraf kaliteleri için kusuruma bakmay?n cep tel. ile çekildi. Neyse laf? daha fazla uzatmadan ilk parti fotolar..

Otopark sahas?ndan ilk görüntü, F16 çok güzel bir yere yerle?tirilmi? caddeden dahi görülmesi mümkün.

Asl?nda F16'n?n yan?na gezinin ortalar?nda gittim ancak önceli?i ona vermek istiyorum.

20mm Vulcan top.

Buradan da anla??laca?? gibi ku?umuz C s?n?f?, yani tek ki?ilik model.

Sol ini? tak?m?, arkadan görünüm.

Ve veda an?..

Günün benim için en büyük sürprizi tam 30 küsür sene sonra ayn? pozu Türkiye'min di?er ucunda ayn? kameraman?ma çektirmem oldu.

Sene 1974.. Diyarbak?r. RF-84F ThunderFlash

Sene 2009.. Istanbul.

?imdilik bunlar.. Sevgiler.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    yen? poz bahsini çok sevdim F16ya anla??lan yer kalmam??, asl?nda oras? yürüme yolu idi.remove before flight ?eritleri için bir hafta veriyorum, haftaya onlar oradan gitmi? olur

Hava müzesi ilk aç?ld??? hafta ziyaret etmi?tim seneler önce ortaokulda iken. O günlerden kalma resimler var ama o günün ?artlar?ndaki makinelerde çekildi?i için durumlar? vahim. Hat?rl?yorumda en az iki haftada bir cumartesi kalk?p giderdim trenle ü?enmeden , sanki uçaklar? kaç?racakm???m gibi )
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Member
    Yer
    Sakarya, Turkey.
    Hizmetten ç?kan havayolu uçaklar? içinde böyle güzel bir müzemiz olsa ke?ke...

Güzel fotoğraflar Hakan hocam...
    Kaptan Zaman

Sakarya / 1985

Senior Member
    Yer
    Konya,Izmir, Turkey.
    Sevgili Hakan,

Ça?atay'la Hava Müzesi ziyaretlerimizi hat?rlad?m. Annem deprem öncesi De?irmendere'de iken her yaz gitti?imizde günübirlik ?stanbul'a kaçard?k ve tabi ilk ziyaret yerimiz Hava Müzesi olurdu. O zaman görevde oldu?umdan e? dost tan?d?k denk gelirdi oraya girme, ona dokunma stresi ya?amadan gezerdik. En son gitti?imizde art?k iyice fotografc? oldu?undan muze ziyareti yerine yol kenar?ndan pist bas?na götürmüstü beni (?lk spoting ve polisle ilk s?cak temas)

Dilerim kameraman?n f 35 ler de servisten kalk?p müzelik oldu?unda fotograf?n? cekmeye devam eder)

Ben emekli olduktan sonra de?i?mediyse techizat?n onar?m maliyeti fiyat?n?n %75 ini gecerse kal edilir, demek ki alet iyi "k?r?lm??"
    Ali E. Titiz

Senior Member adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Benim içinde özel yerlerden biridir buras?. ?stanbul'da oturdu?um s?ralarda çok giderdim.

Senior Member agrilex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Uçak d??ardan bak?nca "k?r?lmad?m ayaktay?m" mesaj? verse de elbette i?in uzmanlar? "emekli" edilmesinde bir fayda görmü?lerdir mutlaka. Öte yandan böylesine güzel ve sa?l?kl? görünen uça??n emekli edilir olmas?nda malum soru?turman?n celallenip tahkikat yapmas?ndan endi?e ederim.Dü?ünsenize yar?n Tv haberlerini;

"Ye?ilköy'de topraktan F-16 f??k?r?yor"
    Sevgi ve saygiyla

Okhan UÇAR
    1969 - İzmir

MSI Z270 PRO A, I7 7700K 4.20 GHz, MSI Geforce 1080 TI , Corsair 2x8 GB DDR4 16 GB Ram, 750 W Power, 240 GB Toshiba OCZ SSD,240 GB Samsung EVO 850 SSD

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Havacilik muzesine 1986 yilindan beri giderim,halende istanbulda oldukca (artik yilda 1-2 kere gidiyorum)..size ufak bir tuyo..

-Eger muzenin onunde yoldan gecerken (su anki f-16 ya yakin giris kapisinin oldugu bolgede 1-2 askeri servis otobusu gorurseniz) muzeyi dusunmeden hemen gezin..Genelde cumartesi gunleri askeri karaci personel ve ailesi muzeye gezi duzenliyor ve f-5/c-130/t-37/uh-1 kokpitleri aciliyor...icine oturabilirsiniz...hepsinin...ayrica birbirinden guzel filmler iceride oynatiliyor..askeri personel otobusu gidince ucaklar tekrar kilitleniyor !

-Muzenin kafeterya bolumundeki "model kulubu konusmalarina tanik olabilirsiniz.."%100 havaci muhabbeti olur"
    "- ornek: abi eskisehirdeki 1-303'un on dikmesinde kullanilan boyanin kodu nedir ? 1-290 daki kamufle ile tutmuyor renkleri..
    "ben aldigim f-100 modelini yogurt kabindan extra bir bolum keserek modifiye ettim ve f-100f yaptim..." gibi disaridan havacilikla ilgisi olmayanlarin hicbirsey anlamayacagi ama beni bir zamanlar buyuleyen bir sohbet ortami var.(bir arada bende o kulube uyeydim ama toplantilara katilmadigim icin atilmistim

eskiden muzeye sirt cantasiyla bile girilirdi ama bi yarim akilli motordan bir parca calipta yakalaninca yasak geldi...utanmasa motorda giderdi herhalde ,her seferinde bir parca.!

birde rivayetler vardir,muzeye gelen jetler ucarak gelir diye,yesilkoye iner sonra muzeye gidermis arka pistten,hatta ucagi getiren pilot tek kisinin ucurdugu refakat eden t-33 un arkasina biner geri gidermis ussune !!!!!!

Semih Numan\\ istanbul

SEMPER FI
    IN GOD WE TRUST,OTHERS MUST SHOW ID

Senior Member zeplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ADANA, Turkey.
    Ya biraralar Ye?ilköy'e Avrupa'n?n en büyük havac?l?k müzesi yap?lacakt?. Gayet modern bir yap? olup dünya hava kuvvetlerinden de uçaklar istenecekti diye hat?rl?yorum yoksa bu bir rüyam?yd? ben ?u anda sall?yormuyum bilmiyorum. Ama F-16 okdar yak??m??ki oraya söylicek tek söz ana tak?mlar?n haddinden fazla ayr?k durmas?... Lastikler neredeyse yanaklar?n üzerinde duruyor acaba sorun ana tak?mlarla ilgili bi?eymiydi de kal oldu... Ama inceleyince tüm hidroli?inde bo?alt?lm?? olabilece?i söz konusu. Foto?raflar?nda çok güzel oldu?unu söylemek gerek tabiki devam?n? sab?rs?zl?kla bekliyorum
    İstikbal Göklerdedir.
    \"Mustafa Kemal ATATÜRK\"

\"LTAG-LTAF\" Adana/TURKEY

Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Havacilik muzesine 1986 yilindan beri giderim,halende istanbulda oldukca (artik yilda 1-2 kere gidiyorum)..size ufak bir tuyo..

-Eger muzenin onunde yoldan gecerken (su anki f-16 ya yakin giris kapisinin oldugu bolgede 1-2 askeri servis otobusu gorurseniz) muzeyi dusunmeden hemen gezin..Genelde cumartesi gunleri askeri karaci personel ve ailesi muzeye gezi duzenliyor ve f-5/c-130/t-37/uh-1 kokpitleri aciliyor...icine oturabilirsiniz...hepsinin...ayrica birbirinden guzel filmler iceride oynatiliyor..askeri personel otobusu gidince ucaklar tekrar kilitleniyor !

<div align="right">Originally posted by postmaster*-*18/05/2009*:* 00:43:30</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Selamlar,

Ben de 3 hafta önce Havac?l?k Müzesi'ni ziyaret ettim, cep telefonu ile de olsa ikiyüze yak?n fotoğraf çektim. Görevli astsubay'dan izin alarak hemen ana binan?n yan?nda duran C-47'yi ve ana bahçede duran C-160'? açt?rd?m ve içlerini gezdim, bol bol da fotoğraf çektim. Bir de kap?dan giri?te hemen sa?da bulunan Dornier Do-28 B2 de daima aç?k tutuluyor.

Mini bir tüyo da benden, bahçede duran ve yan?nda merdiven olan F-104'ün ve NF-5A'n?n kokpitleri kilitli de?il, mekanizmay? kullan?p açabilirsiniz ama görürlerse mahçup olursunuz. F-104'ün sadece kokpit k?sm? ayr?ca kapal? alanda mevcut, orada içine girebilirsiniz.

Yolcu Uçaklar?: Ben de kat?l?yorum, ke?ke hizmetten ç?kan ve art?k uçmayacak olan yolcu uçaklar? da sergilense. Havac?l?k Müzesi'nde sadece ?stanbul Airlines'tan kalma Caravelle SE-210-10R var.
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member skydiver737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bakal?m bu uça??m?z ne zaman cürümeye baslayacak merak ediyorum. Diger ucaklarin yaninda buna eminim iyi bakacaklardir. Ya di?erleri !
    Bülent KAVAKKORU Istanbul 1977
    SpotTR Uyesi
    www.spot-tr.com
    www.ltbaspotter.com
    Airliners.net
    Jetphotos.net