Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
    Senior Member adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Herkese teşekkür ederim.
    O?uz resimleri birazdan yolluyorum.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    katanalar?n durumu biraz farkl?d?r di?erleri ile k?yaslay?nca (t67,bonanza,arrow,skipper, tiger, tb10 veya 20 vb) Katanalar teknik olarak "light aircraft" kategorisindendirler. Fakat e?itim uça?? olarakda sertifikaland?r?lm??lard?r.Ekonomik fiyatlar? ve bak?m kolayl??? (metal aksam? az oldu?u için ) ra?bet görmesine en büyük etkendir. Kompozit uçaklar uçaklar aras?nda a??rl?klar?na göre bir alternatif ara s?n?f olu?tururlar
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Junior Member
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Merhabalar,
    Öncelikle fotoğraflar çok güzel ellerinize ve emeklerinize sa?l?k. Konu bir ?ekilde fotoğraflardan "külüstür T67lere" gelmi?. Baz? konularda hakl?s?n?z. Uçaklar 1985 ten vs. kalma. Ekonomik olarak dü?ünselerdi Nac6 lar olmazd? gibi. Ancak Nac6 lar?n uçmamas?n?n birçok nedeni var ve ne yaz?k ki insanlar görmeleri gereken baz? hatalar? görmemi?lerdir. Bu konu için yapabilecek hiçbir ?ey yok ve yine ne yaz?k ki uçaklar daha uçmadan müzelik oldular.
    T-67 hakk?nda birkaç bilgi vermek isterim.
    UÇaklar hala hong kong ve yeni zellanda' da akrobasi ve akrobasi e?itimi amaçl? kullan?lmaya devam etmektedir.Bu benim ufak bir google aramas? ile buldu?um bir bilgi. Benim bildiklerim ise, ki e?itimimi THK da tamamlam?? birisi olarak konu?uyorum, bu uçaklar dedi?iniz gib eski. Yani art?k tono, yar?m tono, ters uçuş ve spin gibi hareketlerin yasakland??? bir uçakt?r. Ancak gazl? gazs?z perdövites, vs. hareketlerde hala bir c172 vb.. uçak gibi çal??maktad?r.
    Ne yaz?k ki kaza yapan uçaklar olmu?tur, vefat eden De?erli hocalar?m?z ve bizim üst devre diye nitelendirebilece?imiz ve devreleri ?u anda hocalar?m?z olan çok de?erli abilerimiz olmu?tur. Ancak bu uçaklar?n kötü oldu?u anlam?na gelmez (dü?en boeing 737-800 leri dü?ünürsek).
    THK nin elindeki yang?n uçaklar?n? dü?ünürsek, stick ile e?itimin asl?nda o kadar kötü olmad???n? söyleyebilirim. Çünkü yang?n uçaklar?nda uçmak isteyen arkada?lar?n cessnalardaki gibi bir kumanda sistemine al???p sonra stick e geçmeleri gerçekten de zor olabilir. Ayr?ca, burada sim ve çift motorda stick kullan?lmamas? san?r?m stick özelli?ini olumsuz bir olgudan çok, daha olumlu bir durumu getiriyor. Çünkü ben 2 kumanda tekni?i ö?renirken hep cessna kullanan arkada?lar?m?z tek tip ö?reniyorlar.
    ?yi kötü vs... saymak gerçektende burada biraz mant?ks?z. Çünkü konu "Flying, Spotting ve Biraz Sunbathing" Ancak ?unu söylemek istiyorum. Siz herhangi bir okulda Cessna ile uçabilirsiniz, ancak alttan kanatl? (sizin bahsetti?iniz türden) bir uçakla uçma ?ans?n? sadece Turk Hava Kurumunda yakalayabilirsiniz.
    Yönetim sorunlar? olmuyor mu evet (Nac6), ancak geçmi?i geçmi?te b?rak?p ondan ders almaya bakmak daha mant?kl?. (Adnan hocam?z?n yay?mlad??? 1. fotoğraftan bahsediyorum.)
    bir dalganin savurup getirdiklerini dusundum.noldu bilmem,kelimeler bitti.Ben geride kalandim.biraz yorgun biraz hayata kirgin

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    NAC6lar?n uçamamas?n?n birçok nedeni var bu do?ru. "nac6 hakan güven" olarak bir arama yapt?r?n google'da e?er hala duruyorsa benim neler ara?t?r?p buldu?umu görebilirsiniz. yoksa ü?enmeden oturup yazar?m tekrar hiç sorun de?il. Türk sivil havac?l???n yedi?i say?l? kaz?klardan birisidir NAC6 projesi fakat, aradaki fark üzerine para ödemi? olmam?zd?r THK bu projeden maalesef çok zor ?artlarda kurtulmu?tur! bu paraya en az?ndan lisans alt?nda hafif s?n?fda kompozit uçak üretecek küçük bir fabrika rahatl?kla kurulabilirdi.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Junior Member
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    2011 de e?er herhangi bir aksakl?k olmaz ise san?r?m ilk hafif e?itim uça??m?z üretiliyor. Gönül isterdi ki THK15 ve Rahmetli Nuri Bey'in yapt?klar? engel görmeseydi. ?u anda eminim en az?ndan Cessna gibi bir ?irketimiz olurdu. Çünkü Nuri Bey'in yapt??? uçaklar o zaman?n en iyi say?lan? Alman uçaklar?ndan bile daha iyiydi. Bugün de olmad? umar?m yar?nlar?m?zda olur.
    Tekrar Adnan hocam?za fotoğraflar için teşekkür ederim. Bu arada Simülatorun oldu?u yerde müzeye gönderilecek uçaklar?m?z vard?. Nac6 yeni boyas? ile, ayr?ca tan?d???m bir emekli albay?n Hava Harp Akademesinde kulland??? uçak. Ke?ke onlar? da çekme ?ans?n?z olsayd?. E?er çektiyseniz merakla bekliyorum
    bir dalganin savurup getirdiklerini dusundum.noldu bilmem,kelimeler bitti.Ben geride kalandim.biraz yorgun biraz hayata kirgin

Senior Member adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Y?lmaz kaptan?m rica ederim.
    Son zamanlarda müzeye gidemedim, ama gitti?imde mutlaka çekerim.