10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Bluefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.

??te kaç?r?lma an? (Video)

arkadaslar eger yanlis yere acmis´sem kusuruma bakmayin,
    Allah kimseye göstermesin böyle bir seyi.

http://www.airporthaber.com/hb/detay.php?id=9223
    Kerim Nohut

Senior Member
    Yer
    Izmir/Gazimagusa, Turkey.
    ürpertici....

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Bundan sonra kokpite n.. gireriz! (pardon ama)

Kokpit sevdalilari icin son nokta. Hele ucakla, havacilikla ilgili birkac sey bildiginizi anladilarmi potansiyel hava korsani muamelesine hazir olun. THY kaptaninin istanbulda ki demecini okumussunuzdur sanirim. Nacizane tavsiyem; bu sevdada (hayalde) olan arkadaslar hic denemesinler bile.

Elveda kokpit ucuslari...

Serhan Onur
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    selam
    olay olduktan bir gün sonra PGT 'n?n LTAC - LTFJ ucu?unda cevab? çok kesin bir dille ald?m. ?nan?n o korsan bozuntusunu bo?azlamak geldi içimden. ne yapal?m 5A koltugunun penceresinden cektiklerimle yetindim .
    bu olaylar durulana kadar kokpit e giri? izni imkans?z.[V]

TAV PBB
    A. KORHAN YOKUS
    ISTANBUL // 1973

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Yokmudur bu ?erefsizin kafas?na s?kacak bir adam.Bunlar?n hak ettikleri ba?ka ?eyler varda benim dilim varm?yor. Böyle adamlar?n emdikleri sütten, arlar?ndan, damarlar?ndan ve al?nlar?ndan ?üphe duyuyorum. Daha neler neler. Heleki teslim olduktan sonra kameralara pi?kin pi?kin gülmesi yokmuydu. ?
    MB03
    ANKARA

Hicri 4 Receb 1398

Senior Member thylale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Excalibur (ad?n?z? yazmad?g?n?z için size ad?n?zla hitab edemiyorum) sizdeki de iyi cesaretmi? (!) olaydan bir gun sonra kokpite girmeyi sormak. Yabanc? bir havayolu olsayd? ba??n?z derde girebilirdi.
    Ben de cok cok uzuldum bu olaya, ustelik tam da LTBJ yapacakken...
    Göktu? Altay

{ ?Zair, en GÜZEL air }

Senior Member Bluefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    evet ama gercek malesef bundan sonra bir Tanidik olmadiktan sonra Kokpite girmeyi unutalim. Bu olaydan sonra biraz zor, cünkü neyin nezaman ne sekilde olacagi hic bilinmiyor.

sevgiler
    Kerim Nohut

Senior Member Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Excalibur (ad?n?z? yazmad?g?n?z için size ad?n?zla hitab edemiyorum) sizdeki de iyi cesaretmi? (!) olaydan bir gun sonra kokpite girmeyi sormak. Yabanc? bir havayolu olsayd? ba??n?z derde girebilirdi.
    Ben de cok cok uzuldum bu olaya, ustelik tam da LTBJ yapacakken...

<div align="right">Originally posted by thylale*-*06/10/2006*:* 15:34:02</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    valla bi deneyim demi?tim. kaptan?da simayen LTBA 'dan tan?yordum.
    dedi?im gibi belki
    bu arada ad?m KORHAN

TAV PBB
    A. KORHAN YOKUS
    ISTANBUL // 1973

Senior Member PROPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Arkada?lar burada ?öyle bir nokta da var. Diyelim ki bir yolunu buldunuz ve kokpite girdiniz. Kendinizi, sizi kokpite girerken görenlerin yerinde olsayd?n?z ne dü?ünürdünüz? Daha bu olay TV'lerden s?ca?? s?ca??na verilmi?ken sizin kokpite giri?iniz yolcular üzerinde nas?l bir etki yapar acaba? Bunu da dü?ünelim ve kendimizi havac?l?ktan hiç anlamayan herhangi bir yolcunun yerine koyarak "Kokpite giren adam kim? Yine mi uçak kaç?r?lacak" ?eklinde sorular sormayacak m?? Ya da kabin amiri veya hostesi ça??r?p durumu izah etmesini isterse nas?l bir cevap verilecek? Pilot tan?d?k bile olsa bunu yolculara "Merak etmeyin içeri giren arkada? bir Sanal Pilot, herhangi bir zarar? olmaz... " demek hangi yolcuyu rahatlat?r.
    Aç?kças? ben bu saatten sonra art?k Kokpitte uçuşun art?k hayal olaca??n? tahmin ediyorum. [V] Bu görü? tamamen bana ait, ki?isel bir görü?tür.

1964/?stanbul

Senior Member MeteUnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Kusura bakmay?n ama nas?l böyle bencil olabiliyorsunuz akl?m alm?yor!! Bundan sonra uçaklar?n kokpitleri güvenli yerler olmal? kimse girmemeli bilinci geliştirmek yerine (bence orda korsanada aç?lmamal?yd? o kap? elinde gerçekten bombada olsa çünkü hiçbir aptal elinde bomba ile o kap?n?n aç?lmayaca??n? bile bile bunu denemez) kokpite girme planlar? yap?yorsunuz.?nternette kokpitte yabanc?lar?n çektirdikleri fotolara bak?yorumda hepsi apronda çekilen fotolar.Kurallar niye var???
    Bizim ülkede kurallar farkl? alg?lan?yor tabi mesela:

Ye?il ???k: Geç

Sar? ???k : Geç

K?rm?z? ???k: Dikkatli geç

Bu bizim kurallara bak?? aç?m?z i?te.Kendi zevklerimiz için hepsini çi?nemekte hiçbir sak?nca görmeyiz.?n?allah benim oldu?um bir uçakta birisi kokpite falan girerde bende bi güzel ?ikayet ederim o kaptan?.
    Mete Unal
    ?stanbul/1977