Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: UFO

Asl?nda bence uzayl?lar?n varl??? ve dünyay? ziyaret edip etmedikleri ayr? konular.
    Bana varl?klar? daha yak?n,dünyam?z? ziyaretleri daha uzak ihtimal geliyor.Genelde çekilen resimler veya pilotlar taraf?ndan rapor edilen cisimlerin gizli ve son teknoloji Amerikan veya RUS casus uçaklar? olma olas?l???n?nda oldu?unu dü?ünüyorum.

Bilim adamlar? yüksek elektrik ak?m? ile havay? iyonla?t?rarak alçak,yüksek bas?nç yarat?m? ile veya manyetik kuvvetlerden yararlanarak motorsuz ve kanats?z nesneleri havaland?rabiliyorlar yeni bir ?ey de?il yani.

Asl?nda ben de onlar?n yerinde olsam kendimi evrimini daha tam olarak tamamlamam?? insano?luna göstermezdim.

1.Dini kitaplar ile çeli?iyor.Asl?nda Kuran-? Kerim'de geçen Zulkarneny isimli ki?iyi uzayl? olarak yorumlayanlar da var ama olsun.Her?ey i?e geldi?i ?ekilde yorumlanabiliyor.
    2.Daha s?n?rlar kalkmam?? ve ?rklar sava? halindeler.
    3.Dünya demokrasisi daha olu?mam??.Dünya belli güçler taraf?ndan yönetiliyor.vs,vs,

Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bir de ?u vard?r :
    http://www.scribd.com/doc/5620109/Merihe-nasl-kacrldm

Bundan 9-10 sene evvel, (belki biraz daha evvel) bir arkadasimizin (Gurer Ozen) evdeki kitapligi karistirirken buldugu 60'lardan kalma bir kitap. Ak?llara zarar ama ayn? zamanda derin mesajlarla sar?l? k?sa ama öz bir hikaye. Hikaye k?sa süre icinde, kendi fan kitlesini olusturup büyüyerek Rama, 2001 uzay maceras? gibi ba? yap?tlar ile a??k atabilecek bir kült haline gelmi?tir. Havac?l?k ve Uzay'a merakl? her ?ahs?n kesinlikle okumas? gereken bir metindir bu.

Edit: Kendi sayfas?nda PDF halinde varm??.
    http://palpa.cjb.net/
    Turgut Hakki Ozdemir
    1979 - Istanbul/Kadiköy

Banned
    Yer
    Türkiye
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Fakat öte yandan dünya d??? varl?klar?n ispatlanmas? bu sefer küresel bir inanç ve ahlak k?r?lmas?nada yol açacak. Dünya d??? varl?klar?n kabul edilerek dünyaya tan?t?lmas?n?n getirece?i inanç sorgulamas?n?n ba??nda "e ozaman sizi kim yaratt??"dan ba?lay?p aynen ?imdiden Vatikan'?n olaya sahiplenmesi gibi "onlar hristiyan" ile devam edecek. Bence UFOlar?n varl???n?n ispatlanmas? arkas?ndaki en büyük sorun "vaaay uzayl? varm?? "dan çok dünyan?n içine girece?i Kaos ortam?.
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Hocam ben buraya tak?ld?m biraz. Bildi?im kadar? ile dünyadaki tek tanr?l? dinlerin ortak noktalar?ndan birisi, tanr?n?n tüm evrenin yarat?c?s? oldu?udur. Yani bir gün bizi ziyarete gelecek veya gelmi? olan dünya d??? yarat?klarda inan???m?za göre ayn? tanr?n?n yaratt??? varl?klar olacakt?r. Ha belki bize hiç duymad???m?z yeni bir dini tan?tacaklard?r. Bak?n bu ortal??? kar??t?rabilir i?te. Ancak bu durumda bile "e o zaman sizi kim yaratt??" diye sorman?n bir manas?n?n olmayaca??n? dü?ünüyorum. Lütfen gelen olursa bunu kimse sormas?n..Ay?p olur misafirlere.

Bir de, a?a??da gerçek bir olay?n hikayesi var. Bu olay? ben de hat?rl?yorum, bas?nda bir zaman baya bir konu?ulmu?tu. Olay?n kahramanlar? laf? yabana at?lacak kimseler de?il. Bir ihtimal pilotlar?m?z ke?if uçuşudaysa muhtemelen fotoğraflar?n? da çekmi? olabilirler. Ama san?r?m "devlet s?rr?" kapsam?na girece?i için görme ?ans?m?z olmazd?.

4 Fantom Sava? Uça??m?z UFO ?le Kar??la?t?
    http://www.siriusufo.org/tr/?fx=h.oku&id=71

Bundan ba?ka a?a??daki sayfada (51.bölgeyle ilgili) ilginç videolar var. Özellikle ilk video çok ilginç. Bir uzayl?n?n otopsisi. Ne derece do?rudur bilemiyorum ama oldukça ilginç. Bir seyredin derim. Yaln?z dikkat biraz mide buland?rabilir.

http://www.ufonet.be/UFOLAR/51bolge.htm

Sevgiler,

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bidi?im kadar?yla bütün semavi dinleri kabul eden tek din Müslümanl?k ve bir tek Müslümanl?kta "yeri ve gö?ü her?eyi O yaratt?,her?eyin sahibi O'dur" inan??? vard?r. Di?er dinler bir ba?ka dini aç?k ve net olarak Müslümanl?k kadar kabul etmez,sadece ay?p olmas?n bab?nda ima ederler diye biliyorum fakat çokda iddia edemeyece?im. Elbetteki bu inan?? biçiminde bile , kapsam?n uzay oldu?unu ancak uzay kavram?n?n hayata girdi?i andan itibaren kabul ediyoruz. Ço?u zaman bu aç?kça uazay ve evren yerine her?ey denilerek genelleme alt?na alt?n?r ama bizim ç?kar?m?m?z tamam? üzerinedir. Paganist dinlerin böyle bir derdi yok onlar için her?eyin bir tanr?s? oldu?undan hallerindne memnunlar de?i?en bir?ey olmayacak onlar için, hinduizmde buna dahil fakat Budizmin felfesefesi "içimiiiizdeeeee" oldu?undan onlarda pek oral? olmayacakt?r

Tek tanr?l? di?er dinleri kendi dinim kadar bilmedi?im için çok fazla iddia etmek istemiyorum. Benim i?aret etmek istedi?im teknoloji gelişmi? olmas?na ra?men bilinçalt?nda hala ortaça?'?n dünya merkezli yarad?l?? felsefesi var. Hali haz?rda dünya nüfusunun hat?r? say?l?r bir k?sm?n?n dünya'dan ba?ka gezegenlerde bir ya?a olup olmad???n? sorgulayaak bilinçde olmad???ndan yola ç?karsak, Uzayl? yani dünyan?n d???ndan gelecek varl?klar?n kim taraf?ndan yarat?ld???ndan bizi onlar?nm? yaratt???na kadar bir kavram karma?as? hakim olabilir. Çünkü ortada iki soru olacak , dünya d??? yarat?klar e?er "sizi biz yaratt?k hocam geçmi? olsun" derse bütün dünya "iyide biz bo?unam? yaradana inand?k nas?l yani?" diyecekki bu dünyan?n 4/5 için infial olacak! di?er soru "bizide bir tanr? yaratt? ama bizimki ?u " derlerse yine ayn? ?ekilde "ama biz bir tane var biliyorduk!" gibi benzer bir infial ç?kacak.yok e?er dünya d??? varl?klar birden bire bir dini seçeerek gelmi? olurlarsa di?er dinler içinde ba?ka bir infial ya?anacak.

i?in özünde sorunlar?n merkez noktas?nda inanç sistemi yani dünya nüfusunun çok büyük bir k?sm?n? ilgilendiren, hayatlar?n? ona göre düzenleyen, genel ahlaki yap?n?n temel dire?i var. Bu dire?i kald?rd???n?zda belkide insanl?k bilinci tamamen k?r?lacak ve k?yamet kopacak! kimbilir?

Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member agrilex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">.yok e?er dünya d??? varl?klar birden bire bir dini seçeerek gelmi? olurlarsa di?er dinler içinde ba?ka bir infial ya?anacak.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Hakan hocam?n belirtti?i kaos bu olsa gerek [^]

Öte yandan dünya d??? varl?klar ve tanr?lar?n varl???ndan söz edecek olursak Burak Eldem'in "2012-Mardukla Randevu" ve Zecheria Sitchin'in alt? kitapl?k "Dünya Tarihçesi" serisini okumakta fayda var diye dü?ünüyorum.

?ahsi fikrim bu koca evrende yanl?z olmad???m?zd?r. Bildi?imiz boyutlarda veya henüz bihaber oldu?umuz ba?ka boyutlarda bir ya?am formu olmas? kuvvetle muhtemel.
    Sevgi ve saygiyla

Okhan UÇAR
    1969 - İzmir

MSI Z270 PRO A, I7 7700K 4.20 GHz, MSI Geforce 1080 TI , Corsair 2x8 GB DDR4 16 GB Ram, 750 W Power, 240 GB Toshiba OCZ SSD,240 GB Samsung EVO 850 SSD

Banned
    Yer
    Türkiye
    Bir senaryo da ?öyle olabilir mesela, dünya d??? varl?klar?n bir gün resmen yeryüzünü ziyaret etmelerinin ard?ndan kimbilir belki insano?lu tek bir çat? alt?nda toplan?p, bir "dünyal?lar" üst kimli?i alt?na girmek zorunda kalabilir. Kimbilir, gidi?ata bak?l?rsa (birle?ik devletler, avrupa birli?i gibi) bir gün dünya halk?n? (ki bir çok kereler günümüz teknolojilerinin y?llar öncesinden habercisi olmu? filmlerdeki gibi) bir "Dünya Federasyonu" da bekliyor olabilir.. (Ben çok mu film izliyorum ne?)
    Bu nedenle baz? i?aretleri yüzeysel de?il derinlemesine çok önemsememiz laz?m. "?stikbal Göklerdedir!" gibi mesela.

Sevgiler,

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Ben hep ?u Battlestar Galactica dizisindeki tipleri merak ederim.
    Dünyal? de?iller ama insan ?rk?na benziyorlar. Hatta Cylonlar bile gerek toaster versiyonu gerekse humanoid versiyonlar? bile insana benziyor.

Number 8'i tek tutar?m
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member remziusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Uçak o.

Resimdeki Malev uça?? 24 e iniyor. Demek ki rüzgar K?ble ve Lodostan esiyor. Kalk??lar da 24 ile 18 L aras?nda yap?l?yordur.
    Ufo tabir edilen uçak da 18 den kalkm??, Beykoza do?ru iritifa almakta.
    Güne?, her iki uça?a da ayn? yerden vurmakta.
    Bu biraz daha yüksekte oldu?u için, güne?in parlamas? daha fazla yans?m?? resme.
    Remzi Öztürk
    Istanbul 1967

Senior Member arcis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Ama Remzi hocam fotoğraf? çeken Bar?? hocam?z?n onun uçak oldu?unu gözleriyle te?it etmesi gerekmez miydi?Yani o kadrajda ba?ka bir uçak var ve aniden kaybolacak bir sürati de olmayaca??n? dü?ünürsek uçaklar? tan?yan veya tan?mayan bir ki?i o cismi fotoğraf? çektikten sonra takibe alabilir ve göz temas?n? uça??n h?z?ndan dolay? asla kaybetmez bence.
    Peki ordaki cisim ne? derseniz ben bu soruya uçak haricinde her ?ey olabilir cevab?n? veriyorum.

Saygilarimla
    Emrah Özdemir
    19/09/83
    Bursa PMDG 737-800

Senior Member remziusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul, Turkey.
    Dedi?in do?ru bir yerde Emrah karde?im. Fakat Bar?? hoca, o cismi fotoğraf çekildikten sonra, fotoğraf üzerinde farketmi?tir.
    De?ilse zaten blinmeyen cismin farkl? aç?larda fotolar? da olurdu.

Az buçuk spotterlik tecrübemden biliyorum, bir uça?a odaklanm??san, onu takip eder arka planda olanlar hele çok küçük nesneler ise kolay kolay dikkatini çekmezler.

Foto?raf?n çekildi?i yerin Ataköy olu?undan, hangi pistlerin kullan?mda oldu?u bilindi?inden haraketle, söz konusu UFO'nun uçak oldu?una kanaatim tamd?r.
    Remzi Öztürk
    Istanbul 1967