Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.

saitek x52 profil ve reverse thrust ayar sorunu

herkese merhabalar,

Bir kaç gün önce saitek x52 stick+throtlle sahibi oldum.
    ?u anda default ve bir kaç tu? atamasi ile kullanmaya ba?lad?m. Logitech akabinde de sidewinderdan sonra
    özellikle stick çok farkli geldi.

Özellikle x52 kullanicilarinin deneyimlerinden istifade etmek adina;

1. throtle da reverse thrust ayari yapmanin en kolay yolu nedir? web de quadrant icin olanini buldum ama
    x52 icin rastlamadim. yap?lmasi durumda kullan?sl? oluyor mu?
    2. yeni bir kullan?c? oldu?um için merak etti?im, özellikle kullan?s?nda kolayl?k saglayan özellikleri yada sizin tavsiye edeceginiz
    ayarlamalar nelerdir?
    3. webden haz?r fs2004 veya diger uygulamalar icin haz?r profillerin yer aldigi bir adres mevcut mudur?

?imdiden teşekkür eder, sayg?lar?m? sunar?m.

?ZM?R / 1980

Senior Member
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    1. Herhangi bir tu?u "F2"'ye ayarlamak en prati?i oluyor.

3. Ben de ilk ald???mda haz?r profil çok aram??t?m ama pek bir sonuç alamam??t?m. Kendiniz programlarsan?z daha mant?kl? olur. 15 dakika al?yor en fazla. Ama u?ra?amam derseniz size gönderebilirim kendi ayarlar?m?.
    Ça?r? Özcan
    ?stanbul,1990

Senior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.
    Ça?r? kaptan öncelikle cevap için teşekkürler. Aç?kcasi mode lar ile cok fazla u?rasmadim, alet çok yeni oldu?u için henuz arast?rma a?amas?nday?m ama seve seve sizin ayarlar? da denemek isterim.

reverse thrust için throtlle i denediniz de mi memnun kalmad?n?z?F2 kombinasyonu daha pratik geldi?

tabi diger kullan?c?lar?n da yorumlar?n? merakla bekliyorum.

sayg?lar?mla.

?ZM?R / 1980

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Saitek'i bilmiyorum ama bu tarz ufak aral??a sahip aletlerde reverse pek de sa?l?kl? i?lemiyor.
    Daha do?rusu e?er reverse ve idle konumlar? için elle hissedebilece?iniz, gözle farkedebilece?iniz belli bir pozisyon yoksa çok zor ayarlanabiliyor.
    Ben farkl? joystickte FSUIPC ile denemi?tim ama özellikle taksi esnas?nda kolu idle pozisyona almak çok zor oldu?u için ya fazla h?zl? gidiyordum ya da reverse aç?l?yordu.
    En son klavye üzerinde F2'de (yani default) karar k?ld?m. .
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.
    x52 throtlle uzerinde throttle i geriye cektiginizde asl?nda tak?ld?g? bir nokta var, onu asmak icin biraz daha guc sarf etmeniz gerekiyor. o t?k yapt?g? noktan?n gerisi reverser olabilir ama ne kadar sagl?kl? cal?s?r ac?kcas? yapamad?g?m icin kestiremiyorum.

?ZM?R / 1980

Senior Member adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Sercem kaptan?m ben bahsetti?iniz ?eyleri denemedim hiç. Reverse için gaz kolunun üstündeki 3 büyük tu?tan en sa?daki olan 29 no'lu tu?u atad?m. Öyle ho?uma gidiyor, kullan?yorum.
    Yeni makinan?z? iyi günlerde kullan?n.

Senior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.
    sevgili adnan kaptan?m,

ça?r? kaptan sagolsun modelar? gonderdi, ayrica saitekin sitesinde de fs icin haz?rlanm?s profiller mevcut ancak bunlari fs de aktif edemedim.

sizin ayarladiginiz gibi ben de throtlle ustunde bir tus atad?m ama klavyeden al?skanl?k olan F1 idle F2 ve tekrar F1 idle i
    gaz kolu ustunde yapmak biraz s?k?nt? o bile cal?sma gerektiriyor. yanl?ssam duzeltin, 10 feet kala gaz? kesiyoruz tamamen idle da ve atad?g?m tusa bas?nca sanki tekrar reverser yer?ne biraz daha artt?rm?? gibi alg?l?yor ancak iki bas?sta reverserlari calst?rd?m

?ZM?R / 1980

Yer
    Ankara, Turkey.
    Bende daha önce idle sorunu vard?, tam geriye çekti?im halde idle olmuyordu. Bu sorunu zaman?nda BEST ve agrilex hocalar?m?n yard?m?yla a?a??daki ?ekilde çözmü?tüm.

Fs ayar? da ?u ?ekilde. Gaz kolunu hafifçe ileri iterek reverse'i bitiriyorum.
    Sevgiler

Senior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.
    adnan hocam,
    üstteki throttle bolumunde yer alan gri bolgeler nedir?

?ZM?R / 1980

Yer
    Ankara, Turkey.
    Kaptan?m, gri bölüm bo?, beyaz bölüm ise gaz verme aral???d?r. K?rm?z? çizgi ise gaz seviyesini gösteriyor. Gaz kolu tam gerideyken o k?rm?z? çizginin en solda olmas? gerekiyor ama resimde görüldü?ü gibi bende olmuyor, yani idle olmuyor. Bu yüzden gaz verme aral???n? daraltt?m.
    Siz iki bas??ta çal??t?rd?m deyince belki bendeki bu tak?lma sizde de oluyordur diye dü?ünmü?tüm. Atad???n?z tu?a bas?l? tuttu?unuz halde reverse ba?lamaz ise böyle bir sorun olabilir, akl?n?zda bulunsun.