Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
110 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Banned
    Yer
    Türkiye
    Kokpite girmek her her havac?l?k sevdal?s?n?n rüyas? elbette (ben dahil) ancak i?in bir s?n?r? var dostlar?m. Madalyonun bir de öteki yüzünden bakmak laz?m konuya. Lütfen objektif olal?m. Anlar?m pilotlar?n daveti ile kokpite girersiniz ama sadece onlar? me?gul etmeden ve hele ki seyir halinde olan bir uça??n pilot koltu?una oturmadan. Arkadaki (jumpseat san?r?m ad? yanl??sa mazur görün) koltu?a oturup gözlem yapmak varken (seyir halindeki uça??n) pilot kolyu?una oturulmas?na ben de kar??y?m. Basit bir sorumuluk de?il bu onlarca can var arkada ve her ne kadar bugün modern uçaklar bilgisayar deste?i ile uçabiliyor olsalar da her?ey yanl?? bas?lacak bir tu?un ucunda. O fotoğraftaki arkada??m?z?n (e?er uçak seyir halindeyse) yapm?? oldu?u davran?? ve sorumlu pilotlar?n buna izin vermesi bence de tasvip edilecek bir ?ey de?ildir. Cezay? gerektir ve ?irket kesinlikle hakl?d?r. O uçaktaki bir yolcu olarak kokpitte e?itimsiz bir ?ahs?n pilot koltu?unda oturuyor olmas?n? içimizden hangisi tasvip eder? Bence olaya biraz da objektif yakla??lmal?.

''Sanalpilot.com'u veya kendimizi nas?l daha fazla k?s?tlar?z diye kafa yoran arkada?a sadece teşekkür ediyorum.,,

Bu cümle bana yaz?lm?? herhalde önemli de?il ama ben bunu k?s?tlamak için de?il ba?kalar?n?n can? yanmas?n diye fikir olarak yazm??t?m.Bnede teşekkür ediyorum..[V]
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Yaz?k; çok yaz?k.

Ha?met a?abey, burada bulunan akl? ba??nda hiç bir insan böyle bir hata yapmaz. Nitekim genç bir arkada??n (ya??na binaen yapm?? oldu?una inand???m) bu hatas? olaya müdahil olanlar?n ba??n? fazlas?yla a?r?tacak.

Üzüldüm hemde çok ama elden bir?ey gelmiyor.

Benim esas k?zd???m "içimizdeki irlandal?lar?n" varl???d?r. Tamam bu site çok popüler, tamam çok fazla ziyaretçisi var, tamam belkide en bilinen haber siteleri bile kaynak göstermeden buradan al?nt? yap?yorlar ama;

bu söz konusu gudubet xxx sitesinin internet taray?c?lar?n?n aç?l?? sayfas? bizim sitenin galeri sekmesinin fotoğraflar klasörümüdür ki bu kadar çabuk haberdar olsunlar.

Görünen o ki içerden birileri bu siteye bir?eyleri servis ediyor. Tamam ticaret çok ac?mas?z, siz bir hata yaparsan?z an?nda bunu de?erlendirip golü atarlar. Ama ya??ndan ötürü bunlar? bilemeyecek kadar tecrübesiz bir arkada??n hayat tecrübesizli?inden yararlanmak, onu uyarmak yerine böylesine bir haberin, olay?n sormlulu?unu y?kmak nedir? O arkada??n ya?ayaca?? vicdan muhasebesinde hissedecekleri çokda kolay ?eyler olmasa gerek.

Muhtemelen onu kokpite alanlar, gençli?i ve bu i?e olan sevgisini görünce bir gencin havac?l?k a?k?n? törpülememek ad?na böyle bir hataya dü?tüler. Be?erdir ?a?ar, herkes için geçerli, hepimiz biryerlerde bir hata yap?yoruz.

Ama daha öncede yazd???m gibi; bunu yapan aram?za kar???p, içimize girip, sofram?z? payla?t???m?z biri yada birileri ise bunlar?n bilinmesi ve temizlenmesi zaruridir.

"içimizdeki irlandal?lara" bu çerçevede yollad???m iyi dileklerimi de herhalde anl?yorlard?r.

EDIT: (Arslan Hocan?n sorusuna cevap) Aram?zda olup, bizimle birlikte hareket eder gibi görünen, öte yandan u?rayaca??m?z zararlarda bile sevinen hatta bunu uman, özü sözü bir olmayanlar."
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Serhan ,?çimizde birinin oldu?unu sanm?yorum. Sanalpilotu okumak için uye olmaya gerek yok ki. Sadece yazmak için var ba?ka k?s?tlamas? yok. Zaten gerek de yok.
    Ama h?zlar?na bende ?a??rd?m ben devaml? girerim (i?im bsayrda oldu?u için) ben bile görmedim ancak bu topicle haberdar oldum görsem uyar?rd?m hemen zati.Biribirimizi suçlamak anlams?z.bence

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    3 kuru?luk keyfimiz birilerinin maddi heveslerine kurban gidiyor ve hala xxxxhaber.com u savunabiliyoruz.

Sayg? duymak laz?m tabii savunulsun da ben sansasyon kokusu demistim birisi sallam?st? yar?n namlu ona dondugunde de sak?n uzulmesin.

Insallah fotoyu calan gazeteci veya hediye eden bir uyenin yapt?g? da dogru diyen birisi c?kmaz.
    Hos art?k buna da sas?lmaz!

Cevat Adapazarli
    1980 / Adapazari

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Erdim hocam haberin iyisi de olur kötüsü de.
    B*k atay?m izi kals?n diye haber yap?lmaz. Çal?nt? haber hiç olmaz. Çal?nt? fotoğrafa watermark yap?p ba?kas?na servis etmek ise kötü habercili?e örnek de?il h?rs?zl??a örnektir.

Gelelim bize ne olaca??na.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Bizim aç?m?zdan olan bitene bir bakal?m;

a-Muhtemelen bundan sonra hiçbir peçete parças? i?e yaramayacak.
    b-Bugune kadar görmü? olanlar hariç çok büyük bir ço?unluk bir daha havada kokpit göremeyecek.
    c-Konuya mevzuu arkada? muhtemelen sivil havac?l?k müd. ifade verecek
    d-Bundan sonra sanal pilot olup olmad???m?z sorulacak. Evet cevab?n? mutakiben herhalde uçaklara arka kap?dan binip inece?iz.
    d-Ki bence en önemlisi i?siz kalan bu iki pilot ne yapacak? ailelerini nas?l geçinderecek? Bunca y?ll?k e?itim-çal??ma vs bo?am? gidecek? Lisanslar? ellerinden al?n?rsa bu genç arkada??m?z m? bakacak onlara? Ne yaz?k ki elden bi?i gelmiyor.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    a- Yerin kula?? var. havameydan??eysi.com sitesi ?imdi bunu da haber yapar.

b- Bir ?ey kaybetmi? say?lmazlar.
    Ufak bir an?, havayolu ve pilot ad? bende sakl? (havameydan??eysi.com'a uygun fiyata satar?m o ayr? konu )
    Arslan: Ben mi kullanaca??m hocam?
    Pilot : Ehehehe...Yok daha neler.
    Arslan: Puhaahha.. O zaman niye ça??rd?n?z ki beni..?yi uçuşlar, ben koltu?uma dönüyorum.

c- Topumuzu ça??rs?nlar hep beraber ?eyedelim. Hem ?u kaza k?r?m raporlar? niye aç?klanm?yor onu da sorar?z bahjaneyle.

d- Beni bozmaz. Yerim belli. En arka koridor. Mümkünse de yan?ma kimse oturmas?n.

e- Bu konuda hakl?s?n?z ama, çözüm basit. Arkada? havameydan??eysi.com'u mahkemeye verip fotoğraflar?n? izinsiz kulland?klar? için tazminat ister. Umar?m havameydan??eysi.com'un çal??anlar?n?n k*ç?nda don kalmayana kadar al?r. Kazand???n? da kaptanlar?m?za devreder.

Bir tarihte, galiba Ha?met idi, Ula?t?rma Bakan?'n?n bizlere s?cak bakt???n?, destekledi?ini falan yazd??? bir ?eye cevap vermi?tim.
    Gölge etmesinler ba?ka ihsan istemeyiz.

Edit:
    Soru.???
    Serhan hocam ?rlandal? ne ola?

Edit2
    Te?ekkürler Serhan hocam. Da?arc???ma yeni bir terim eklemi? oldum
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member ekoyanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara, Turkey.
    Olay hürriyet ana sayfada
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/99...d=229&sz=25012

Neredeyse ak?am haberlerinde THY aç?klama yapacak. Yaparlarsa da ?a??rmam olay nerelere gidiyor.
    EVREN YAĞLIKÇI
    1973 / ANKARA

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    O an?lardan bende de var Arslan a?abey , gel birlikte satal?m iyi para k?rar?z ... ?OK ?OK ?OK , HAVADA SKANDAL ! SANAL P?LOTLAR KOKP?TLER? ELE GEÇ?RD? !!!

Hatta birinde de?erli bir yard?mc? pilotumuz ( ?imdiye muhakkak pilot olmu?tur ) "Sen bu uçakta benden daha fazla uçmu?sun yahu" demi? gülü?mü?tük ... ( Bahse konu uçak Airbus idi , Boeing olsa zaten kaptan? bile geçmi? olabilirdik [:P] , hatta uçtu?um firma da ilgili sitenin çok sevdi?i bir firmad?r ! Biraz ara?t?r?rsam biletimi de bulurum evde herhalde ar?ivlenmi? olarak )

Velhas?l haber haberdir tart???l?r , kimi zaman olaylar? kimi zaman ki?ilerin bak?? aç?s?n? yans?t?r ANCAK h?rs?zl?k ise her ?ekilde h?rs?zl?kt?r tart??mas? olmaz ... Öyle askerde çok kullan?lan tabir gibi "h?rs?zl?k de?il can?m bu yer de?i?tirme" de diyerek geçi?tirilemez .

Bahse konu medya kurulu?unun haberinden öte uzunca süredir yapt??? ve hiç utanmadan yapmaya devam etti?i h?rs?zl?kt?r burada konu olan bence .

Velhas?l tüm taraflara geçmi? olsun diyor , emniyetli uçuşlar diliyorum .
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Ha?met a?abet, Serhan'?n dediklerine kat?l?yorum, konu ç?kt? daha üzerinden 4 saat geçmeden önce resim sonra konu kald?r?ld?. Sanalpilot bana göre müthi? bir bilgi payla??m sitesi ve kalitesi konu?ulan konular?n irdelenmesindeki özen ve bilgilerin "amatörlere göre" bu denli detayl? incelenmesi aç?s?ndan sosyolojik tezlere bile konu olacak kadar istisnai bir site. Fakat bu kadarm? bizim sevenimiz takip edenimiz varda bizim haberimiz yok? buras? temelinde bir oyun portal? bulu?ma platforumu, gerçek havac?l?k camias?n?n ne akdar ilgisi olabilirki buradaki konulara. Ancak birisi buradaki konular e?er gerçek havac?l?k ile örtü?üyorsa onu d??ar?ya bildirebilir. Madem bu kadar 24 saat izlenmeye de?er bir siteyiz e herhangi bir kazan?m getirebildikmi havac?l??a?birisi aç?p "yahu siz ne akdar do?ru konu?uyorsunuz sayenizde ?u ?u ?u problemler çözüldü ?unlar? aç??a kavu?turduk "dedimi?

Erdim hocam siz üzerinizee neden al?nd?n?z?Sanal pilotun onlarca üyesi var birtek mesaj yazmam?? veya aynen yukar?da yazd??? gibi ayn? masaya oturup niyetini bilmedi?imiz. Burasi nihayetinde internet üzerinde bir web sitesi, hergün sabah 9 ak?am 5 mesai payla?t???m?z bir i?yeri de?il.Ama sizede ilginç gelmiyormu c?mb?zla seçilmi? gibi bir konunun al?nmas??Neden Delta havayollar? ile ya?ananlar bir yere konu olmuyorda bu oluveriyor?

Sorun ?u ki baz? ki?iler-ki bunlar? asla tespit etmek mümkün de?il,bilerek yada bilmeyerek burada konu?ulan X bir konuyu özellikle haber portal?na veya onun forum sitesine ta??makla mükellefler.Yoksa Allaha?k?na 4 saat içinde kimin neyden haberi olacak? mümkünmü sizce?

Ama, resmi gönderen arkada? uyar?lara ra?men konuyu "sanal pilot'da madem yasak, yay?nlamam ama X forumunda yada sitesinde yay?nlar?m" diye anlad?ysa o ba?ka.

Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member semihx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Erzurum, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Ama, resmi gönderen arkada? uyar?lara ra?men konuyu "sanal pilot'da madem yasak, yay?nlamam ama X forumunda yada sitesinde yay?nlar?m" diye anlad?ysa o ba?ka.
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Hocam asla böyle bir ?ey yapmad?m.Konuya hocam?z?n biri bu resmi bas?n al?r abart?r dedikten hemen sonra kald?rd?m.ve hiç bir sitede yay?nlamad?m.
    Sayg?lar...
    Semih Temuçin-LTCE