Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
110 sonuçtan 101 ile 110 arası
    Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    San?r?m s?ra bende. Tüm yaz?lanlar? bir kaç saatte okudum. Ara ara konu d???na ç?k?lm?? olsa da, Emirhan'?n açt??? bu ba?l?k alt?nda herkes bu çok üzücü konuda ki fikirlerini söyleme ihtiyac? hissetmi?. Ben de hissediyorum. Sadece biraz a??rdan almak istedim.
    Evet çok üzüldüm. ?ki meslekda??m iyi niyetinden ötürü i?siz kald?.
    Airport haberin yapt??? ahlaks?zl?k ise epeydir sürmekte.
    Foto?raf? koyan genç arkada? ise gençli?inin ve iyi niyetinin s?k?nt?s?n? ya??yor.
    Herkes farkl? bir sonuç ç?kard? kendi kendine, ama ben size pilotlar aras?ndaki sonucunu söylemek istiyorum. Bir kaç gündür defalarca bu yorumu duydum.
    Üzgünüm ama bundan sonra hiç bir ?ekilde hiç kimsenin kokpite ad?m dahi atma ?ans? kalmad?.
    Selamlar ve sevgiler.

Only flying is better...

??te k?sa ve öz bir aç?klama....Kurunun yan?nda ya?larda yand? ve bu olay burda kapat?ld?...
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member Serhat ERVATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    "Üzgünüm ama bundan sonra hiç bir ?ekilde hiç kimsenin kokpite ad?m dahi atma ?ans? kalmad?. "
    Aynen kurunun yan?nda ya?larda çat?r çat?r yand?...
    Serhat ERVATAN,
    servatan@trvacc.org
    Bursa

Senior Member MeteUnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.

Bence forumun d??ar?ya kapat?lmas? pek iyi bir fikir de?il.Sanal havac?l??a ilgi duyanlar için bu i?i s?f?rdan ö?renmek ö?retmensiz arapça ö?renmeye çal??maya benziyor.Üye al?m?da s?n?rl? oldu?una göre bu i?e gerçekten merakl? aram?zda görmek isteyece?imiz sanal havac?l?k tutkunlar?nada kap?y? kapatm?? oluruz bence do?ru olmaz.Bu siteden insanlar?n alabilece?i çok ?ey var.

Airporthaber t?pk? di?er popülist medya gibi insanlara istediklerini vermeye u?ra??yor.Facia, skandal, kaza, ölüm gel vatanda? gell.Bu haberler tutuyor çünkü insanlar bunlar? okumay? seviyor.Filmlerde böyle havada facia ile ilgili kaç tane film vard?r kimbilir.Neden yap?l?yor? Çünkü gerilim korku ilgi çekiyor.Airporthaberin pireyi deve yapmas?n?n nedenide bence tamamen ticari.

Airporthaber gibi be? para etmez bir site veya ba?ka nedenler yüzünden insanlar?n bu siteye eri?imini k?s?tlamak bence yanl?? olur.

Mete Unal
    ?stanbul/1977

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    A?z?n?za sa?l?k Say?n Mete UNAL gerçekten her?ey ticari, haber için malzemelere yer verilmemesi bence forumun d??ar?ya kapat?lmas?ndan daha da önemli oldu?unu dü?ünüyorum. Bu yüzden tüm arkada?lar?m?n bu konuda titiz olmalar? forumumzun daha sa?lam temeller üzerindeki yükseli?ine olanak sa?layacakt?r.

Ya?ad???m?z olay?n, iki de?erli pilotumuzun uçuşlar?n?n durdurulmas? hariç, hiç bir üzücü ya da ola?an d??? bir yan?n?n oldu?unu dü?ünmüyorum. Hepimizin de bildi?i üzere, bas?n gerçekleri oldu?u gibi yans?tm?yor, yans?tam?yor... Bu onlar?n ay?b?, onlar?n yanl???, onlar?n ahlaks?zl???... Kendini k?s?tlayacak birileri varsa o biz de?il, kar?? taraf olmal?... Bizlerin seviyeleri belli, bakal?m onlar seviyemize ula?abilecekler mi?

Sevgiler, sayg?lar

Senior Member linsux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oslo, Norway.
    Bu arada, gectigimiz hafta ici Norvec medyasina da konu olduk.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Bildet, som viser at den 15 år gamle gutten holder hendene på spakene, havnet på et nettforum.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    "15 yasindaki cocugun kontrol kolunu tuttugu resim bir Internet forumunda son buldu (yada Internet forumuna "indi" [landed])".
    http://www.dagbladet.no/dinside/2008/09/24/547937.html
    Ve forumda da tartisilmis (6 sayfa!!)
    http://www.flightsim.no/ubbthreads/u...=435590&page=1
    Ismail Pazarbasi
    Lufthansa

Approach: "33W, confirm you have 'Hotel.'"
    33W: "Uhhhmm, we're flying into McCarren International. Uhhhmm, we don't have a hotel room yet."

Current Oslo Weather & stats

Junior Member
    Yer
    Antalya, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
    Te?ekkür ederim ozan, Yorumculuk benim ne haddime yukarda yaz?mda ismim yaz?yor.(editledin ama okudum bari al?nt?y? do?ru yapayd?n).Ben ve Biber gibi büyüklerini dü?ünüp savunmak ince bir duygu bir dahaki sefere küçük sözü dinleriz.

<div align="right">Originally posted by hasmet*-*25/09/2008*:* 17:14:59</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Esta?furullah abi, bence sizden çok iyi bir yorumcu olur. Sizden ö?renecek çok ?eyimiz var. Bu arada , evet art?k kokpithayaliyle kaptanlar? zor durumlara sokmayal?m. Bu arada belki duydunuz bir kaptan?n içkili oldu?unu ?ikayet eden kabin amiri, yar?n ,kokpite birilerini soktu diye de ?ikayet edebilir. Bilginize
    Özgür Ozan Özduman
    Gulfair Virtual Pilot
    GFA0539

Senior Member A_day - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Özgür hocam,

Yaz?n?zdan içkili pilotu ?ikayet eden kabin amirinin bu davran???n? tasvip etmedi?inizi anlar gibiyim. E?er do?ru anlad?ysam, içkili oldu?unu gördü?ünüz bir pilotla uçmay? siz göze alabilirmiydiniz ? diye sormak isterim...
    Adnan YILMAZ
    ___DST718___

Asla birilerinin umudunu kirma, belki de sahip olduklari tek sey odur...

Junior Member
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    not: benim mesajim sadece bir ustteki 2 mesaj hakkindadir.

Sanirim o konudan bahsedilmiyor ancak içkili kaptan konusunu sanirim tart??maya gerek yok. Hava hukukunda alkol kullan?m?n?n 24 saat oncesinden bitirilmesi gerekmektedir. Buna uymayanlar hakk?nda ?irket ve SHGM yapt?r?mlar? söz konusudur. Ve Adnan YILMAZ ?n da dedi?i gibi bir amir, birakin bir yolcu bile bu olaydan emin ise kaptan? bu konuda ?ikayet etme hakk?nda sahiptir. Çünkü koltu?a oturup kemerinizi ba?lad???n?z zaman Kaptan ve F/O sizin hayat?n?zdan sorumludur. Ancak ?undan da eminim ki istisnalar her zaman olur. Amaç onlar? s?f?ra indirebilmektir.
    bir dalganin savurup getirdiklerini dusundum.noldu bilmem,kelimeler bitti.Ben geride kalandim.biraz yorgun biraz hayata kirgin

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Bu ne perhiz bu ne lahana tur?usu....Kim nas?l anlarsa anlas?n art?k ?u saatten sonra. Bir yerden giydirme operasyonu yap?l?rken bir yerden de i?tirak olunuyor. Ben anlamad?m bu i?i lakin benim ne demek istedi?imi anlayan varsa o bana yeter zaten..
    MB03
    ANKARA

Hicri 4 Receb 1398