10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member
    Yer
    bursa, Turkey.

ADD-ON yardim

Merhaba
    ?lk kez avsim den birkaç tane uçak indirdim ancak nas?l kurulacag?n? bilmiyorum.Bana yardim ederseniz cok sevinirim.?ndirdigim dosyalar:
    *Fifty_Thy
    *Boeing 737-800
    *Fifty_pgs
    *Cougar 2002
    *Posky 744ely
    *Delta 777 bussiness elite
    Saygilar
    Mirac BAYRAM
    Mirac BAYRAM

Senior Member admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    bu soru haftada bir sorulur oldu...

http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4965

Biber
    sanalpilot.com site yoneticisi

ISTANBUL/1966

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Genelde gerekli tüm aç?klamalar readme.txt , benioku.txt gibi dosyalarda yada bu forumda daha önce sorulmu? sorulara verilen cevaplarda yazar , okuyarak sorunsuz kurabilirsiniz hepsini ama belirtmek istedi?im birkaç husus var ;

- 50N (yani Fifty_Northy ) paral? bir modeldir , sadece boyamas? bir i?e yaramaz elinizde ana model yoksa

- Posky uçaklar? için önce boyamalar? gibi ücretsiz olan ana pakedi indirmek gerekebilir

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    bursa, Turkey.
    Buradaki yazilar FS 2004 hakk?nda acaba FS 2002 içinde ayni yolmu izlenecek?

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Forumun bir kö?esinde konu ile ilgili Hakan Güven (Sr.) hocan?n bir yaz?s? vard? diye hat?rl?yorum.
    Mant?k olarak 2002 ya da 2004 ile 3 a?a?? 5 yukar? ayn?d?r.
    Yazd???n?z san?yorum dosya isimleri.
    Öncelikle ?unu söylemem gerekiyor. Muhtemel Fifty ile ba?layan iki kaplama 50N için yap?lm??t?r. 50N ise paral? bir ürün. http://www.fiftynorth.com/50N_news.htm
    E?er kaplamay? yapan do?ru dürüst bir upload prosedürü izlemi?se zaten ilk ekranda da gereken bilgiler vard?r. Mesela "textures onlt requires Fifty north 737" veya " textures only, requires base pack POSKY" vs vs.
    Öncelikle indirmi? oldu?unuz dosyan?n sadece kaplamalar m? yoksa tüm uça?a ait mi oldu?unun bilinmesi gerekir. Sadece kaplama ise ayr?ca ilgili uça??n modelini de indirmelisiniz. Tabi iste?e göre uygun panel ve ses dosyalar? da indirilir.

I
    Tam bir uçak indirmi? oldu?unuzu varsayarak zip dosyas?n?n içinde neler bulunabilir onu anlatay?m.

1- uça??n ana klasörü (mesela iFDG A320 THY)
    2- ana klasörün alt?nda 4 adet alt klasör
    a) model
    b) panel
    c) sound
    d) texture
    3- yine ana klasör içinde aircraft.cfg ve sonu AIR uzant?l? iki adet dosya.
    E?er bunlar varsa zaten problem yok. Ana klasörü oldu?u gibi MSFS alt?nda Aircraft klasörüne kopyalars?n?z ve i?lem tamam olur.

II
    Sadece kaplama indirdi?iniz varsayacak olursak, öncelikle o kaplamaya ait modeli bulman?z gerekir. Hangisi diye sormay?n bilmem zaten upload eden ?ah?s bunu yazm??t?r.
    Modeli bulup indirdi?inizde (ki bu I de anlatt???m gibi olacakt?r büyük ihtimal) kurulumunu yapars?n?z.
    Daha sonra indirmi? oldu?unuz kaplamay? (muhtemelen texture.bi?eybi?ey ?eklinde bir dosyad?r) uça??n ana klasörü alt?na atars?n?z.
    notepad veya benzeri bir metin düzenleyici ile aircraft.cfg dosyas?n? açars?n?z. Burada [flightsim.0] diye bir bölüm vard?r e?er daha fazla kaplama varsa orijinal modelde bu [flightsim.1], [flightsim.2] gibi a?a?? do?ru gider.
    Yapman?z gereken ilk ?ey [flightsim.0] k?sm?n? ve alt?ndaki her ?eyi [General] yazan k?sma kadar taray?p kopyalamakt?r.
    Daha sonra [General] k?sm?n?n üzerindeki bo? bir alana bu taram?? oldu?unuz yaz? kümesini yap??t?r?rs?n?z.
    ?imdi elinizde [flightsim.0] dan iki tane oldu.
    Yeni yap??t?rd???m?z k?sm? düzenlemeye geldi i?.
    ?lk olarak 0 yerine takip eden rakam yaz?l?r. Mesela flightsim.1 e?er 1 varsa 2, 2 varsa 3 vs vs.
    ikincisi title= yazan k?s?mda (mesela POSKY 744 ElAl) indirmi? oldu?unuz kaplaman?n ad?n? yaz?n. (At?yorum POSKY 744 THY)
    üçüncü olarak texture= yazan k?s?mda = i?aretinden sonra indirdi?imiz kaplaman?n uzant?s? yaz?l?r (hat?rlay?n! "bi?eybi?ey").
    dördüncüde, ui_variation= k?sm?na ilgili kaplaman?n ad?n? yaz?n (mesela THY, ONUR, ATLASJET, HASAN, HÜSEY?N)
    be?incide, atc_id= kar??s?na uça??n tescilini yaz?n
    alt?nc?da, atc_airline= kar??s?na radyo ça?r? ad?n? (Turkair, Atlasjet, Sunturk vs vs) yaz?n (AI trafik kullanm?yorsan?z yazmasan?z da olur).
    atc_flight_number= kar??s?na da istedi?iniz rakam veya harfleri yaz?n (uçuş numaras?)
    aircraft.cfg dosyas?n? kaydedin.

E?er ingilizce varsa indirdi?iniz dosya içindeki "readme" ile ba?layan ve txt, doc, pdf gibi uzant?larla biten dosyay? okusan?z da benim yazd?klar?mla ayn? kap?ya ç?kacakt?r
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    bursa, Turkey.
    Tesekkur ederim

Senior Member
    Yer
    bursa, Turkey.
    Sevgili hocalar?m peki FS 2004 ucaklar?n? FS 2002 için kullanabilirmiyim?..Ve AIR. uzant?l? sadece 1 dosya war
    Tesekkur ederim

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Fs2002 için yap?lm?? uçaklar?n bir k?sm? Fs2004'te sorunsuz çal??abilir , bir k?sm? ise sorunlu olarak çal???r lakin 2004 için yap?lm?? bir uça??n 2002'te çal??mas? pek mümkün de?il .

Denemeden bilemezsiniz ama yüksek ihtimal çal??mayacakt?r 2004 ile gelen yeni model özelliklerinden dolay? .
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Miraç
    Benim dü?ündü?üm ile yazd???m farkl? oluyor
    2 dosya derken
    1 AIR uzant?l? dosya + 1 aircraft.cfg = 2 olarak dü?ün. Fazlas? varsa problem de?il ama bu ikisi mutlaka olmal?
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    bursa, Turkey.
    Evet sevgili hocam 1 tane AIR. ve 1 tane cfg. uzant?l? dosya var.Tesekkurler.Yukledim ve ucaklar cal?s?yor.
    Tekrar tesekkurler