Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
119 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR

LTBA 2008 Kaplama ve AFCAD Düzeltmeleri

De?erli dostlar ,

?u an askerlik vazifesi nedeni ile aram?zda olamayan Gökhan BAYRAKTAR kaptan?m?z?n güzel çal??mas? LTBA 2008'de bildi?iniz üzere muhtelif sorunlar mevcuttur .

Bu sorunlar?n en can yakan? ise meydanda meydana gelen flu?la?mad?r . Bunun yan?nda AFCAD'da da muhtelif küçük teknik aksakl?klar mevcuttur .

Her ne kadar yap?m ekibinin yegane sözcüsü olarak Bu?ra O?UZÜLGEN özetle "Gökhan Kaptan gelene kadar bir yama yay?nlanmas?na kar??y?m ve ben bunu yapamam" dese de sorunun çözümü çok kolay oldu?undan sevgili Emil AKO?LU kaptan?m ile birlikte geçen hafta içinde bir çal??ma yapt?k .

Kaplamalar? olmas? gereken formata çevirdik , bunu yaparken görselli?in ve içeri?in bozulmamas? için önce mevcut kaplamalar? ( DXT3 24bit ) 32Bit Windows BMP'ye çevirdik , ard?ndan DXT1 32bit olarak simulatörün anlayaca?? ve sorunsuz kullanabilece?i ?ekilde kaydettik .

Kaliteyi mevcutun üstüne ç?kart?p DXT1 s?k??t?rmas?na soktu?umuz için görsel olarak bir kay?p olmad? , bu konuda herhangi bir tereddütünüz olmas?n .

Ayr?ca AFCAD'da da eksik olan a?a??daki ö?eleri düzeltiverdik ;

1. 36L pisti CAT I ILS/DME eklendi ( 111.50 ISEF )
    2. Tüm pistlerin yakla?ma ???klar? DHMI verilerine göre düzenlendi
    3. Tüm pistlerin yakla?ma yard?mc?lar? DHMI verilerine göre düzenlendi
    4. Taksi yolu ve pist birle?imlerindeki görsel bozukluk giderildi
    5. Taksi yollar?n?n birle?imlerindeki görsel bozukluk giderildi
    6. Pist bekleme noktalar?ndaki yer i?aretleri düzeltildi

Tüm AFCAD düzenleme i?lemlerinde güncel DHMI verileri kullan?ld? , özellikle kap?lar , park alanlar? ve park pozisyonu atamalar?nda de?i?iklik yap?lmad? .

Yap?lan tüm de?i?ikliklerden sonra çal??ma olas? kombinasyonlarla denenmi? , herhangi bir sorun görülememi?tir ( AA - AF - SLI vb. )

4x AA , 8x AF ile ald???m üç ekran görüntüsü a?a??dad?r . Son test uçuşu LTBA - LTBW - LTBA ?eklinde gerçekle?tirilmi?tir .

Böyle bir düzeltme çal??mas?n?n Gökhan Kaptan?m?za ve eme?ine bir sayg?s?zl?k olaca??n? dü?ünmüyor , emek verip bizlere sundu?u bu güzel meydan?n çok daha fazla sanal havac? taraf?ndan sorunsuz ?ekilde kullan?larak hak etti?i de?eri ve övgüyü almas?n? amaçl?yoruz .

Muhtelif yollarla bana ula??p , düzeltme için ricada bulunan de?erli dostlar? bir hafta kadar bekletti?im için ise özür diliyorum ...

Beta testlerine kat?lan , fikir ve görü?lerini bizlerle payla?an tüm sanal havac? dostlara teşekkürler .

Emniyetli uçuşlar

========== DOWNLOAD ============

LTBA 2008 Main Pack : http://library.avsim.net/esearch.php?DLID=126109 14 Mb ( Daha önce indirmeyenler için )

Texture Fix : http://www.turksim.org/webfiles/LTBA...exture_Fix.zip 4,5 Mb

Afcad Fix : http://www.turksim.org/webfiles/LTBA2008_Afcad_Fix.zip 150 Kb

FsX Afcad Fix ;

http://library.avsim.net/esearch.php?DLID=126877 30 Kb

http://www.turksim.org/webfiles/LTBA...ad_Fix_FSX.zip 30 Kb

Her ne kadar bizler test etmi? , sorun görememi? olsakta gözümüzden kaçm?? olabilecek sorunlar? bu konu alt?nda bildirirseniz çözmeye gayret ederiz .

Avsim'deki linkler Bu?ra O?UZÜLGEN taraf?ndan ?ikayet edildikleri için taraf?m?nda onay? ile yay?ndan kald?r?lm??t?r , bu nedenle linkler LTBA 2008'in yap?mc?s? Gökhan BAYRAKDAR askerlik hizmetini tamamlayana ve konuya nihai bir cevap verene kadar TurkSim'de kalacakt?r ...
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    Duisburg, Germany.
    Bu calismaya bütün emegi gecenlerin eline koluna saglik calisma ve basarilarinin devami dilegi ile..

Ayrica Gökhan Bayraktar´a da hayirli teskereler.

A.Cihan Okur
    1967-Istanbul

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    LTBA'n?n daha gerçekçi gorunume kavusmas?nda emegi gecen, gerekli duzenlemeri yapanlara, test edenlere tabi ki sonsuz tesekkurler.

Defalarca yaz?lm?s olmas?na ragmen bir konuda "?srarla" tekrar yazmak istedim.

Neden Aerosoft AES ile bu guzel bir scenery'lere katk?da bulunmay? dusunmuyor ?

AES kullanan biri olarak, Aerosoft'un Blacklisted Credits konusunu çok s?k? tutttugunu, surekli eklenen scenery'ler ile , yaz?l?m? güncelledi?i ve dolay?s?yla korsan kredilerinde beraberinde güncellendi?ini biliyorum.

Akl?ma ilk gelen Biber, Arno Aksu, Vedat ?encan ve bu scenery'nin yap?m?nda emegi gecen Gökhan Bayraktar, Bugra Oguzülgen, Fatih Koz ve Emil Ako?lu , ayr?ca ismini ?imdi sayamad???m , diger scenery'lerde gerek yap?mc? gerekse test eden, tum bu scenery'lerde bir ?ekilde emekleri olan tüm bu arkada?lar?m?z?n yaratt?klar?n?n AES ile de taçland?r?lmas? gerekti?ini dü?ünüyorum.

Ote yandan sayd???m veya bilmedigim diger arkadaslarin da AES ozelliklerini teknik anlamda bu scenery'lere ekleyebileceklerinden de hicbir suphem yok.

Ancak Aerosoft'un AES ile bu hizmeti saglamas? sanki "baska bir anlam" katacakm?? gibi geliyor.

Bu vesile ile bizlerin ucus keyifini artt?rmak icin emek sarfeden arkadaslarima sevgi,sayg? ve tesekkurlerimi bir kez daha sunar?m.

Ellerinize saglik

Yer
    Istanbul, TR
    A?abey selamlar,

Ben ?ahsen LTBJ 2008 projesinde (ki biteremedik o ayr? konu) AES yap?mc?lar?na konuyu defalarca ilettim , ne yap?lmas? gerekti?ini , nas?l AES'i bu meydanlara entegre edece?imizi vs. vs. defalarca sordum ...

Lütfedip bir tek cevap dahi yazmad? beyefendiler .

Sadece ücretli meydanlara AES ekliyor olsalar anlayaca??m ama öyle bir durumda yok bilindi?i üzere .

Tüm maillerime , özel mesajlar?ma bir tek ciddi yan?t gelmemesi , konu ile hiç alakas? olmayan Aerosoft çal??anlar?ndan konu d??? cevaplar gelmesi bende vatanda?lar?n konuya ve ülkemize "?srarla" "ba?ka bir anlam" penceresinden bakt??? kan?s?n? olu?turdu .

Bu kan? olu?tuktan sonra "olmay?versin" dedim kendi kendime ve bir daha ne bir mail att?m , ne de AES yükledim sistemime !

Sevgiler

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Elinize Sa?l?k,Alan At?l Kalmam?? Oldu Sayenizde...
    An?l Batmazo?lu (1982)

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Eme?i geçen herkesin eline eme?ine sa?l?k.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Fatih,

AES bir yana, bu camiada emekle ortaya ç?kan her?eyin, para ile alabileceklerinin bir ço?undan iyi oldu?unu düsündügümü belirtmek istedim.

Ucreti karsiliginda satilsa , kimsenin itiraz edemeyecegi guzellikteki bu scenery'lere Aerosoft'un duyars?z kalamayacagini dusunmustum.

Aerosoft'un ise cevapsiz kalmas? gercekten uzucu olmas?ndan ote, yazdiklarina bakilirsa dusundurucu de.

Galiba bo? yere konuyu acmisim, bilgi icin tesekkurler.

Senior Member
    Yer
    LTBA, Turkey.

Fatih hocam , yeni hangar arkas?ndaki yaz? THY TEKN?K olarak de?i?tirilmi? dün gördü?üm kadar?yla , de?i?tirilmesi kolaysa ufak bir güncelleme yap?labilir, yada di?er güncellemelerde akl?n?zda bulunsun kim ilgileniyor bilmiyorum ama.
    Semih / 1989

Yer
    Istanbul, TR
    Semih Kaptan?m selam ...

Scenery çal??mas?ndaki içeriksel de?i?ikliklerle ben ilgilenmiyorum , döndü?ünde yap?mc? arkada??m?z (Gökhan Bayraktar) mutlaka bir güncelleme pakedi ç?karacakt?r . Bizim yapt???m?z sadece ya?anan sorunu düzeltmek için kaplamalar? yeniden derlemek ve afcad'? revize etmek idi .

Bahsetti?iniz de?i?ikli?i kaplama de?i?tirerek yapmak mümkün olsa da arkadaki direkler ile öndeki kaplama birbirini tutmayaca??ndan ??k durmayacakt?r . Ayr?ca çal??mada ön ve arkada ayn? kaplama kullan?lm?? Dolay?s? ile birini de?i?tirirseniz di?eri de de?i?ir .

Sevgiler

Member
    Yer
    İstanbul, Turkey.
    Fatih hocam , yapt???n?z bu çal??ma için çok teşekkür ederim.
    Yabanc? scenerylerde hep pist kaplamalar? photoreal. Atatürk havaliman?n?n da pist kaplamalar?n? t?pk? onlar gibi photoreal yapmak çok güzel olurdu. E?er kolay bir?eyse hemen yapal?m.
    Sayg?lar

Uğur Şeleci
    Bilgisayar Mühendisi
    1988 / İstanbul