10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.

eastwind 2008 Asya/Güney Asya Event

http://hk.vatsea.net/ew08/?page=wsss

16 A?ustos Cumartesi günü saat 1100Z ile 1700Z (Türkiye saati ile 1400LMT-2000LMT) aras?nda Asya ve GüneyAsya ülkeleri aras?nda geni? kapsaml? bir event yap?lacak.

Yukar?daki link'den ve aç?lan sayfada soldaki listeden event'a kat?lan ülkeler ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

Malezya'da bu organizasyona dahil fakat ba??ndan beri konu?tu?umuz halde her nedense son anda resmi VACC'si olmayan ülkeler organizasyona dahil edilmedi?inden ilanda görülmüyor.

Ben yar?n (16 A?ustos Cumartesi) WMFC_CTR Kualalumpur CTR'da olaca??m. Türkiyeden Hititair VA,Karadeniz VA ve Pegasus VA ellerinden geldi?ince , vakitleri müsait oldu?u takdirde Malezya hava sahas?nda konu?um olacaklar.Kualalumpur'dan kalk??la (WMKK) Endonezya Jakarta (WIII) maksimum 2 saat ,Endonezya MEDAN (WIMM) ise ortalama 45 dakikal?k uçuş mesafesinde. Yine Kualalumpur kalk??l? Singapur (WSSS) yakla??k 40 dakika, Penang (WMKP) yakla??k 50dakika ve Langkawi ise (WMKL) 1 saat 10 dakikal?k mesafede.

Tayland VACC'ninde hizmet vermesi ile Phuket ve KohSamui uçuşlar? ayr?ca yap?labilir.

Di?er uçuşlar biraz uzun süreli olup WMKK kalk??l? Bangkok 2 saat 30dakika, HongKong ise 4.5 saat mesafede. Event'a Vietnam'da destek verecek bu yüzdne Vietnam'?n yak?n ?ehirleri ziyaret edilebilir.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Member omka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    bal?kesir, Turkey.
    Event büyük CTR ise Hakan Güven olursa elbette bu f?rsat kaçmaz
    M.Onur GÜRGENÇ
    http://atlas.turksim.org

Yer
    istanbul, Turkey.
    Arkada?lar verdi?iniz destek için çok teşekkürler.Endonezya tayfas? son derece mutlu trafik görebildikleri için.Yakla??k 5 saatlik bir maraton oldu. Daha önceden kat?l?m yapaca??n? konfirme eden birkaç VACC organizasyona i?tirak etmedi yada çok zamans?z kapatt?. Singapur VACC nerdeyse 45 gün öncesinden konu?ulan bu organizasyona alt? üstü 4 ki?i ayarlayamad? birisi CTR görevi alacak ?ekilde. Onlar?n bilece?i i?. Aylard?r neyi nas?l yapacaklar?n? anlat?yorum.

toplam 5 saatlik görev süresindeki kontrol etti?im trafik bizim 2-3 saatlik bir event'?n ortalamas?n? bile ancak tutar.Fakat bu onlara göre muazzam bir trafik.Sadece Japonya-Tayvan ve Hongkong iyi trafik ald?.

bir gün önceden kat?lacak Türk VA'lar?n ismini,uçuşkodlar?n? ve ça?r? isimlerini Endonezya VACC'ye vermi?tim, umar?m do?ru telaffuz etmi?lerdir.

Hititair,Pegasus ve Karadeniz'i bu bölgede çok örnek veriyorum lokal VAlar?n? olu?turmalar? için fakat biraz ekabirler. Hem trafik istiyorlar hemde pek çaba göstermiyorlar. Son 1 senelik inatç? ittirmelerim ve önerilerim ile yava? yava? sanal havayollar? haz?rl?klar?na ba?lad?lar fakat sebep-sonuç ili?kilerini anlatmak hakikaten çok güç. Bölgedeki sanal havac?l?k düzeyi bizim 10 y?l önceki halimiz gibi nerdeye. Endonezya hariç geri kalan? teknoloji ve internet zengini. Endonezyada asl?nda fena de?il, çok sa?lam bir çekirdek sana? havac? grubu var hatta arada s?rada toplan?p sempozyumlar bile yap?yorlar ciddi ciddi. Malzeyadakiler de ayn? fakat bir türlü kabuklar?ndan s?yr?lamad?lar.

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Iste olmam sebebi ile kat?lamad?m.Ama kat?lan arkadaslar cok guzel oldugunu soyledi.

Tabii sizin sectorunuzden c?k?p Endonezya ya gecenler biraz sukut-u hayale ugram?slar

Avusturalya dan da gorebildigim kadar ile az da olsa kat?l?m olmus.
    Saat fark? cok olsa da ortak faaliyetlerde bulunabiliriz.Hatta sempozyumlara kat?lma fikri de cok cazip!
    Nasıl olsa 2. memleket

Gorusmek uzere.
    Cevat Adapazarli
    1980 / Adapazari

Yer
    bal?kesir, Turkey.
    Hakan hocam benim içinde güzel bir gün olmu? oldu.Dedi?iniz gibi bölge yap?s?na bak?l?cak olursa hakikaten güzel bir trafik vard? ama da??n?kt? Medan a ba?tan ra?bet olmad? ama sonras?nda güzel trafik ald? Singapur biraz vasatt? ATC yönünden ini?e son 700 feet kala 14L yi 14R ye çevirmek istedi.

Medan APP bana sürekli Capital 102 dedi ama sorun de?il Meydanlar?n birbirine yak?n olmas? uçuş keyfini ikiye katlad?.Bu event ile beraber daha önceden ke?fedemedi?im gayet güzel yerleri ke?fetmi? oldum.Umar?z Bölge kendi VA olu?umlar?n? h?zland?r?r ve bizde ara s?ra buralarda ATC e?li?inde uçabiliriz.Bizi böyle bir eventten haberdar etti?iniz için çok teşekkürler.

Sevgi ve Sayg?lar?mla
    M.Onur GÜRGENÇ

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Onur ,
    Bizimkiler senden once girmisler ise sahaya adamcag?z?n kolay?na gelmistir.
    Medan belkide dunyadaki en yesil meydanlardan.Cok guzel ucus briefing odalar? ve operasyon merkezi vard?.Hey gidi gunler hey.
    Cevat Adapazarli
    1980 / Adapazari

Yer
    bal?kesir, Turkey.
    malesef Cevat Medan a bugun yap?lan eventte ilk ben uçtum Erman Abiler benden 5-10 dk sonra girdiler Capital callsing i geçene kadar zorda olsa Sinturk diyebiliyordu siz gelince da??ld? adamca??z en son duydu?umda kahkahalar at?yordu kendi kendine

Medan'?n en ye?il meydanlar oldu?unna mutab?k?z zira ya?ad???m scenery problemi yüzünden çimlere indim
    M.Onur GÜRGENÇ

Yer
    istanbul, Turkey.
    bu bölgede bizdeki gibi çevresi çöl gibi , sar? imen toz toprak bir meydan kesinlikle göremezsiniz. Gerçek halleri tipik karadeniz ye?illi?i. Tropikal olmas? yüzünden elbette. Gerçek do?as? inan?lmaz, sadece ye?il var ba?ka bir ?ey yok.Asl?nda yoktu taki küresel ekonomi ve kapitalizm buralarada ula?ana kadar. O güzelim ye?il orman ve araziler art?k fabrikalara, yollara yerini b?rak?yor. Henüz gerçekte Medan taraf?na uçmad?m. Ke?ke Endonezya vize i?lemlerinde kolayl?k yapsada eskisi gibi Malezyadan geçebilsek kolayca.Endonezyada baz? meydanlar varki günde 1 uçak iniyor, kasaban?n yürüme yolu pistin içnden geçiyor iki sene önce haberi ç?km??t? "uçak ine?e çarpt?" diye

Event'da Medan son 6 ayda toplamda ald??? trafi?i tek bir günde ald? desem yeridir onlar hallerinden gayet memnunlar trafik oldu?u için. Callsign'i ileride arada s?rada uçtu?unuzda ay?rt edebilirler onlar için çok de?i?ik bizim ça?r? adlar?.

Singapur kontrolörleri bir tuhaf, dün iki trafik vectörledim 20C yakla?mas? için aralad?nda 14nm var, kule, "birini 20R yapabilirmisin?" dedi bana, "neden?" diye sordum, çok yak?nm??, birde arada oeprasyon dersi vermek zorunda kald?m, "8nm'ye kadar sorun yok böyle devam et pist de?i?tirtme" diye.

Medan'?n scenery'si FS2002 scenerysindne dev?irme oldu?u için biraz sorun yaratabilir, ama genelde do?ru çal???r. bir ara bo? vakitte üzerinde çal??mak laz?m.BEndeki sorunsuz çal???yor, ama yer kaplamalar? mesela biraz farkl?d?r.

Yer
    bal?kesir, Turkey.
    Medah meydan?ndaki sorun tamamen benden kaynakland? hocam scenery i FS9 a tan?tt?ktan sonra restart yapmam???m haliylede localizer estab.oldu?umda sadece kule görünüyordu ne meydan kaplamas? ne taxi yolu hiçbirsey yoktu sadece default bir fs kulesi kar??mdayd? crash aç?k oldu?u içinde pas geçip disconnet olac???m? belirttim Medan_APP'a boeing ide çimlere indirmek olmazd? sonras?nda sorunum düzeldi.

M.Onur GÜRGENÇ

Senior Member altangokalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Fethiye, Turkey.
    Onur Kaptan, siz yine iyiymi?siniz Capital demi?, bana genelde (sipiti) CPT diyordu.

Hakan hocam tekrar teşekkürler, zevkli ve de?i?ik bir uçuş oldu sayenizde. Sizden ayr?ld?ktan sonra APP ile arada anlam veremedi?im konu?malar geçti. Son yakla?ma esnas?nda course a oturmadan önce (agl) 800 feet ile tepeleri tan?tt? ve ini?i o ?ekilde gerçekle?tirdik. Her?ey bir yana keyifliydi.
    Altan GÖKALP