Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.

AIREX2008'den

evveeeettt geldi çatt? bir AIREX dahaaaa. günlerdir yazd?k çizdik, ilk gün olmaz sonraki olmad? ?u vs vs diye nihayet gidiverdik bugün.

Sevgili ?rfan Çal??kan ile Airex'in kap?s?nda bulu?mak üzere sözle?mi?tik ama be trafi?in azizli?ine u?rayarak "erken" geldim! ben bile ?a??rd?m zira yolun t?kal? olaca??n? dü?ünmü?tüm, nerdeyse hiç t?kanmad? üstüne ben birde yava? geldim!Erken geldi?im için güne?in alt?nda bekleyece?ime ?rfan'a telefon ile içeride bulu?aca??m?z? haber verip otopark'dan servisle geldim airex kap?s?na. Hani ilk gün V?P'di? asl?nda biraz? do?ru, e?eyce bir protokol misafiri vard? ama harala gürelie k?sm? bitmi? olsa gerek sorun ç?karmad?lar.

Herzamanki çad?r'a girdi?imde bu AIREX'i geçen senekinden de zay?f buldu?umu daha ilk ad?mda söylemeliyim. AIREX giderek kan kaybediyor ve bunu pek fark?nda de?iller galiba! Geçen senede berbatt? ama bu seneki yan?na "iyiki kaç?rmam???m" dedirtti.

çad?rda fotoğraf?n? çekmeye de?ecek bile bir ?ey yok desem yeridir. ana sponsorlar ve ufak tefek standlar. THY stand? bile çok zay?ft?. Airbus inan?lmaz derecede basitti!Ne Embraer, ne Aerospatiale ne de ba?ka bir bölgesel uçak ?irketi vard?!

Boeing güzel bir simulasyon koymu?tu (FS2004) kumanda konsolu tek kelime ile harikayd?.Tam ev tipi bütün ihtiyaçlar? kar??layan bir konsol. (resimleri di?er arkada?lar taraf?ndan eklenecektir mutlaka) .ilk gördü?ümde fena kalabal?kt?, sonra d??ar? ç?kt?m geldim kimse yok buseferde bozulmu?, 45 dakika doland?m bir ara çal??m?? ama yine bozulmu? s?k?ld?m ve ç?k?p eve döndüm!

Bunlardan önce d??ar?daki uçaklara bakay?m dedim, her sene gelen uçaklar bir daha gelmi? hatta eksik olarak gelmi?ler! Yolcu uça?? veya bölgesel uçak yoktu, ne büyük bir eksiklik. Geleceksede Allah bilir ne zaman gelip kaç gün belkide saat kalacak ,?ansa art?k.
    REdbull gösterimsi bir?ey yapt?, galiba ben içerideyken dönmek için CL215ler alçak geçi? yapt?.

Velhas?l, illede gitmek istiyorsan?z gidin, gitmezsenizde bir?ey kaç?rm?? say?lmazs?n?z emin olun.

Bana göre en güzel k?sm? , apronun kö?esinde ?rfan ve karde?i Fatih ile uçak fotoğraf? çekmelerini seyretmek ve sohbet etmekdi. D??ar?da kalacaksan?z ?apka götürün yan?n?zda.

Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    TC-AUY Anadolu SHYO nun san?yorum.Yönetici kadrosunumu getirdiler okulun acaba yada s?radan bir hava taxi operasyonumuydu tesadüfen Airex le kar??la?t?klar??

Bu arada elektronik chart gösterimi çok ho?!
    Burak

Bende oradayd?m baya güzel bir gündü gerçekten..Fakat CR900'de pek fazla kalmad? Airbus Boeing gibi büyük firmalar?n standlar? vard? ama uçaklar? malesef tabiki yine fuar alan?nda yoktu[xx(]Bekledi?im gibi ç?kmad? aç?kças?.Buisness jet a??rl?kl? olmas? gerçekten biraz çekicili?i benim aç?mdan azaltt?...Ama gwnwl olarak böyle bir fuar?n ülkemizde yap?lmas? ve halka aç?k olmas? gerçekten güzel bir gelişim.Airex98 den bu yana takip ediyorum gerçekten çok büyük bir gelişim..
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member
    Yer
    Konya,Izmir, Turkey.
    Ön bilgi için teşekkürler, bi aksilik ç?kmazsa ben de ilk kez Airex'e gelecegim ama anlad???m ve fotoğraflardan gördü?üm kadar pek bir?ey yok. Ama maksat muhabbet olsun. Hakan Beyin anlatt?klar?ndan hareketle birkaç fuar sonra Air gerçekten ex olacak anla??lan.

Sevgiler

Ali E. Titiz

Senior Member Can258 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Bende yarin orada olacagim. Ucaklarin icini de gezmemiz mumkun mu?
    Can Inelli
    1990-LTBJ

Yer
    istanbul, Turkey.
    uçaklar?n içi o an ki duruma göre gezilebiliyor. Business jetler olduklar? için içleri zaten çok büüyk ve gezilesi de?il. En rahat? Global Express ve Falcon 7x(hernekadar buna girmediysemde öyledir herhalde)

bugün ilk günü diye pek ses etmediler ama kalabal?kla?t?kça sadece özel ziyaretçilere (i?adamlar? temsilciler vs) randevu ile izin veriyorlar. kokpitlere girmek zaten mümkün de?il ama bak?labiliyor.

Bu kural bütün uçaklar için geçerli.

Senior Member Can258 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Eclipse 500 u yakindan gormeyi cok istiyorum Cok tatli bir ucaga benziyor. Bu arada Hakan hocam Citation Mustang varmiydi?
    Can Inelli
    1990-LTBJ

Aç?kças? CRJ900e kadar tüm uçaklar? gexmeyi ba?ard?k kokpit kabin..Eminimki gezebilirsiniz ama cuma biraz daha ?ansl? olursunuz hafta sonu s?ra gelmeyebilir
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Yer
    istanbul, Turkey.
    CRJ900 varm?yd??saat kaçta geldi? ben 1140'dan 1630'a kadar oradayd?m göremedim ben CRJ900.

Citation Mustang vard?. Sovereign'in hemen yan?nda duruyor. Eclipse'den daha ?ekilli hiç olmazsa ama içi çok dar. biraz geni? birisinin rahatça inip binmesi pek mümkün de?il.

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    ?lk gün sabah 10 da girdim,ak?am 6 da ç?kt?m.Airex 2006 da da ayn? ?ekilde 10 da girmi?tim.Yine ayn? protokol,bakan konu?mas?,Temel Kotil konu?mas?,protokolun içeri gezmesi tarz? s?k?c? ?eylerin bitmesi ard?ndan rahat rahat içeriyi gezdik.
    Standlar çok çok çok daha sönük 2006 ya k?yasla,boeing stand? hariç neredeyse di?er standlarda hiçbir?ey verilmiyor.2006 da herkesin elleri doluydu heryerde promosyon da??t?lan posterler vs. vs. varken bu sene sadece boeing bunlar? da??t?yor,ki tahminen stoklar? yar?n biter haftasonuna bir?ey kalmaz.
    D??ars? daha da sönük,2006 da en az?nda Atlasjet crj getirmi?ti de sivil uçak gezmi?tik,bu sene uçaklar hem neredeyse ayn? ço?u da kapal?,sonradan girebildik,aç?kças? bu sene apron bana o kadar sönük geldi ki aprona sadece 1-2 kere ç?kt?m.
    Neyse cumartesi tekrar gidece?im oraya.Sadece boeing in sim i için

Gelelim boeing stand?na buras? ba?l? ba??na bir yaz? .Can?m bitanem Boeing bu sene yine döktürmü?,standda bol bol poster sticker vs. da??t?ld?.
    Ve orada stand?n hemen sa??nda bir home cockpit tarz? bir simulator var.Ba??nda duran Dave amca ile o kadar kanka oldum ki,ak?ama do?ru adam stand? Tunç,Berk ve bana emanet etti .Ba?larda daha kalitesiz bir mooney yoke vard?,sonradan usb gerçek 737 yoke u getirdiler,olamaz böyle güzel bir yoke,herkesin gidip hissetmesi laz?m o kontrolleri.Cumartesi gidince sim gene benim üstüme kalacak san?r?m.Gaz kollar? muhte?em,reverser,speed brake,flap hepsinin kollar? var ve çal???yor,mcp var,overhead hariç her?ey var k?sacas?,gerçekten çok çok güzel bir sim var orada.FS2004 çal???yor ve freeware bir 787 paneli var,dinamikleri çok kötü fakat o kokpite de?er,cumartesi kalabal?k gittikten sonra Dave amca bana b?rak?rsa ben açar pmdg yi orada full uçuş yapar?m .Gerçekten bu sim mutlaka denenmeli.Gidin ve görün,umar?m cumartesi de çal???r vaziyette olur ve sonradan gelen o 737 yoke u orada olur.Al?p eve götürmek istedim o yoke'u,o derece yani

Fotolar? çok yorgun olmama ve sabah 6 da kalkacak olmama ra?men hemen yüklemeye çal??aca??m zaten fazla yoklar.Bugün fazla forumdan kimseyi göremedim bir Hakan hocam? gördüm,Oytun vard?,Tunç ve Berk benimleydi,Emirhan vard? ki adam q400 maketi alarak ayjet efsanesi oldu .Fotolar birazdan

Hakan hocam CRJ900 erken kaçt? 12 civar? ayr?ld? meydandan.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086