Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
40 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Okan abi süpermi? eline sa?l?k! Bir ara -allah göstermesin de- 130 taraflar?na yolum dü?erse bakar?m sizin uçaklara belki denk gelirsin?
    Unutmadan bir?ey sormak istiyorum squawk code'u neden de?i?tirmeniz isteniyor?
    E. Can AYTIS
    LTBJ/1987

Senior Member
    Yer
    Konya,Izmir, Turkey.
    Sevgili Okan,

Foto?raflar güzel, kurgu güzel, anlat?m güzel, telsiz konu?malar? ayr? lezzet vermi?. Ne diyelim gönlüne sa?l?k. Devam?'n?n gelmesi dile?iyle.

Sevgili Hakan?n iste?ini tekrarl?yorum, birdahaki sefere yemekler de lütfen

Ayr?ca, ne derseniz deyin, eski tip göstergeler herzaman favorim.

Sevgilerimle
    Ali E. Titiz

Senior Member Bluefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    Ellerinize sa?l?k Okan Kaptan, harika anlat?m
    Kerim Nohut

Senior Member
    Yer
    The Netherlands.
    Muhtesem fotograflar.. A340 SA ve Anadolujet karesi benim cok hosuma gitti.. Sitedeki gordugum en 'anlamli' fotograf diyebilirim (benim icin)

Ellerinize saglik.. Gozlerim bayram etti ..Paylasim icin tesekkurler..

( bakalim aksamki ucusumda -OHY 467- beni kokpite alacaklarmi? )

@Bu?ra
    sevilmez mi bro?? o bir 300 B4

@Hakan737
    mesaj al?nm??t?r Bi dahakine bilimum yemek , hot cup , f?r?n, flight entertainment ne var ne yok onlar da çekilecek

Uçak için konu?ursak hakikaten teknik çok ba?ar?l? çal???yor.
    Çok fazla da de?i?iklik yok asl?nda uçak üzerinde , FMS sonradan couple edilmi?.bir de NAV frekans penceresi klasik b4ten fakl? bu uçak için.
    tcas ve trransponderlar zaten geliştirme oldukça de?i?en cihazlar.

@turkisheagle
    evet B bildi?in rampa,ama çok s?k?nt? olmuyor biraz daha gaz takviyesi tamamd?r.

@Berhan

Herkese güzel yorumlar? için çok teşekkürler.

Malumunuz Kargo uçuşlar? %90 gece.O yüzden çekim için çok müsayit olmuyor.
    Tel Aviv uçuşu gündüz oldu?u için onu seçtim.
    Ama bir charter uçuşu ç?karsa , gündüzden , onu da seve seve çeker buraya koyar?m.

Okan Ergene

Senior Member ITER IMPIUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?ST, Turkey.
    Okan san?r?m bir Türk internet sitesinde uçuş personeli olarak "Trip Report" yay?mlayan ilk ki?i sensin. Ba?ar?lar?n?n ve reportlar?n devam?n? diliyorum. Mükemmel olmu?lar!

Senior Member
    Yer
    Berlin / Aydin, Germany.
    Okan hocam ellerin dert görmesin müthis bi Tripreport.
    Yanliz bi sorum olacak, neden MNG ucaklarini hic yikamaz?ve 330 lar ne zaman geliyor?
    kalin saglicakla!
    Berlin / Aydin
    Özdes Demir
    04/10/1983

Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Ozdes bey y?kanacak kadar yerde kalm?yorlar desem inan?rm?s?n?z?Resimlerin birisinde arkada görünen iki MNG tertemiz yeni boyal?..Belliki yeni elden geçirilmi?.Birde bildi?im kadar?yla MNG uçaklar? çe?itli modifikasyonlardan geçti?inden olsa gerek parça de?i?imleri yüzünden-kaportada dahil- gövdesi gerçe?inden eski görünüyor.Mesela ayn? modelin yolcu versiyonlar? gayette temiz(bknz Onur veya Lufthansa)..Kargo uça?? olmak zor tabi

sayg?lar?mla

Senior Member Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    @okivan resimler için teşekkürler gerçekten güzeller.
    30 nisanda sizin uçaklar?n biriydi (MNG 'de çal??t???n?z? ve ya olanlardan bilginiz oldu?unu dü?ünerek soruyorum ) reg. hat?rlayam?yorum geceydi. ?tfaiye ve follow me Black Sea etraf?ndayd?. Kuyruktaki egsoz ç?k???ndan çok yo?un duman ç?k??? varm?? 107 köprüye gelen kaptan ate? ç?kt???n? söyledi. Ç?k?p bakt?k ama bir?eyler göremedik. Merak?m? maruz görün.

TAV PBB
    A. KORHAN YOKUS
    ISTANBUL // 1973

Özde? uçaklar?n hepsi s?rayla C checklere giriyor.C check dedi?imiz çok kapsaml? bir teknik bak?m.Yeniden boyan?yor.C checkten ç?km?? olanlar p?r?l p?r?l.
    Merak etme az kald? hepsi tertemiz olacak.
    Sar???n uça??m?z TC-MNC hariç, o C cehckten yeni ç?kt?.
    Beyaza boyanacakt? ama sar? halde geri geldi boyas? yenilenmeden.Onun ak?beti ne olacak ben de bimiyorum.

330lar 2009 sonu 2010 ba?? gibi geliyor.

@Excalibur

30 nisan ak?am? APU eksozundan duman gelen uça??n kaptanlar?ndan biri bendim.
    CDG uçuşu , MNB351 , TC-MNC

APUyu çal??t?rd?ktan 5 dk sonra APU auto shut down oldu.neden oldu?unu anlamad?k. sonra DHM?nin arac? geldi.Duman görüldü?ünden bahsetti.Te?ekkür ettik.Zaten APU kapanm??t?.
    ?kinci kez çal??t?rmay? denemedik zira APU ya? seviyesi ?imdi "0" gösteriyordu.
    Vaktimiz yoktu.
    APUyu holda ald?k.
    Motor çal??t?rmak için harici hava istedik.Motorlardan 1.sini standde çal??t?r?p havay? ay?rd?ktan sonra 2.motoru pushbackte çal??t?r?p uçuşa devam ettik.

Okan Ergene