Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.

Uzun bir aradan sonra merhaba.

Herkese öncelikle selamlar?m? iletirim.

San?r?m FsX in ilk ç?kt??? günlerdi son yapt???m uçuş O günlerde ya?am?? oldu?um i? süreçleri ve ard?ndan takip eden evlilik karar?mdan dolay? Fs den iyice koptum. Akl?m?n hep bir yerinde fakat ne zaman tekrar ba?lar?m sorusu vard?. San?r?m art?k zaman? geldi. Dün kendimi bir makina toplad?m ve ekran kart?m? seçerken nedense ilk akl?ma gelen Fs de nas?l olurdu Eskiden frame okumaktan dolay? can?m çok s?k?l?rd? Fs9 un add-onlar? ile ama gerçekten güzel görsellikler yakal?yorduk. Bir kere FsX i sistemime yükledikden sonra mutsuz bir ?eklde bir uçuş bile yapamadan sistemden kald?rm??t?m. Çok mütevazi sistemlerde uçuyorduk.

?imdi tekrar ba?lamak istiyorum. Sanm?yorum online uçuşlara eskisi kadar girebilece?imi ama en az?ndan offline bile olsa gerçek hava ?artlar?yla bir Ltba-Ltac yapmak ara s?ra iyi gelecektir bana.

?imdi siz ustalar?mdan yard?m istiyorum. Çok zaman geçince bir çok bilgi uçtu gitti. Öncelikle size dan??mak istedi?im ilk konu Fs9 mu FsX mi? Ne kazan?r?m ne kaybederim bilemiyorum. Bunun en güzel cevab?n? siz tecrübeli kaptanlar verecektir.

Fikir vermesi anlam?nda toplad???m sistemi sizler ile payla?ay?m.

Anakart: Asus P7P55LX
    ??lemci: i7 860 2.80ghz
    Ekran Kart?: ASUS 1GB GDDR5 EAH5770
    Ram: 6gb DDR3

Gittigidiyor da ara?t?rd?m orjinal ürünlerler gayet al?nabilir rakamlara sat?lm??. Fakat öncelikle FS9 mu FSX mi olmal? ona karar vermeliyim. Benim akl?mdan ilk geçen FS9 ve tüm eklentiler ile onu süslemek. Tabi hangi eklentiler onuda sizden destek alarak karar verece?im.

?imdiden de?erli görü?leriniz için çok teşekkür ederim.
    Murat Kaya-?zmir

737-800 Pilot

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    O halde tekrar ho? geldiniz.

Bu öyle bir mikrop ki bünyede genelde do?u?tan bulunuyor, bir ?ekilde sonradan bula?m?? olsa dahi bunu söküp atmak pekde mümkün olmuyor.

2002 den beri fs ile ha??r-ne?irim uzun bir zamandan beride bende online uçmuyorum. offlinde ise gereçek metar deste?i ile yeterince keyifli uçuşlar vakit buldukça yap?yorum.

Naçizane sorunuza verece?im cevap asl?nda ki?iye göre de?i?ecektir. Bu arada yeni sisteminiz hay?rl? olsun FS9 da da FSX de de çok yeterli gelecek ve keyif verecek bir sistem toplam??s?n?z.

Ben hâlâ fs9 ile uçuyorum FSX orjinal paket hiç aç?lmam?? bir vaziyette rafta duruyor. ne zaman açar?m onuda bilmiyorum. Ama fs9 da olabilecek tüm eklentiler ile sonderece keyifli ve sorunsuz uçuşlar yap?yorum ki sistemim oldukça eski P4 HT 3.0 ghz i?lemci ve 256MB lik X1950 GT ekran kart? ve 2 GB 400 MHZ DDR2 bellek sorunsuz bir ?ekilde uçuyorum.

Sistemi yazmam?n sebebi k?yaslama yapman?z için ve dedi?im gibi FS de Ground Env. REX, Water env., PMDG boeinglerin tümü, Leonardo Maddog 2008 (ki kendisi göz a?r?md?r), Aeroworx B200, Wilco'nun pek çok ürünü, pekçok free ve pay ware sceneryler vs vs vs yüklü. (tek sorunum hard disk te yer kalmamas?. hatta bu nedenle geçende ucmad???m ne kadar uçak ve meydan varsa sildim att?m)

Art?k giderek son eklentiler sadece FSX için ç?kmaya ba?lad? FSX de sonderece tatmin edici bir noktaya geldi (gördüklerim ve okuduklar?m dahilinde ki yorumumdur.) Bu aç?dan belki FSX i tercih etmeniz daha mat?kl? olabilecektir. ama özetle ben fs9 da halen keyif ald???m için fs9 derim fakat art?k fs9 miyad?n? doldurdu bunu da göz ard? etmeyin derim.

Sayg?lar.

S.Onur - ?zmir
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    De?erli görü?leriniz için çok teşekkür ederim. Ü?enmeden zahmet edip detayl? bir ?ekilde anlatm??s?n?z. Sizin anlatt?klar?n?zdan sonra san?r?m Fs9 a yönelece?im önce. ?yice zevkini ald?kdan sonra fsx e geçerim art?k. Baz? günlerin ac?s?n? ç?karmay? dü?ünüyorum Fs9 ile uçarken çok iyi hat?rl?yorum görüntü ayarlar?na girip biraz ?unu k?sal?m biraz bunu k?sal?m diye u?ra??rd?k. ?imdi en az?ndan tüm ayarlar? full yap?p biraz tad?n? ç?karmak iyi olur diye dü?ündüm

Fs9 için olmazsa olmaz eklentiler nelerdir? Bir dönem ço?u vard? ama tabi zaman geçince insan unutuyor. Sizde yazm??s?n?z kulland?klar?n?z? ama tekrar sormak istedi?im. Benim hat?rlad???m eklentiler.

Ground E.
    Water E.
    ASV
    Passengers

Tekrar payla??m?n?z için teşekkürler.
    Murat Kaya-?zmir

737-800 Pilot

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    Merhabalar

Sistemime fs9 kurdum bir hevesle fakat bir ?eyler ters gidiyor. Çok az eklenti ile ba?lamak istedim. Sadece Flight Env. ve pmgd leri ekledim. Oyuna direk aktif pistten ba?latmak ve kotrol etmek istedi?im zaman a??a??daki görüntü olu?uyor ve oyun kitleniyor.

??letim Sistemim Win7 64bit

Murat Kaya-?zmir

737-800 Pilot

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    Tekrar Selamlar,

Az önce aç?l??ta hiç bir sorun olmad?. Direk aktif pistten ba?lat?p kalkmak istedim. Bütün display ayarlar? max. frame i 35 e kitledim. Sorunsuz ?ekilde kalt?k. D??ar?dan kamera de?i?tirirken bir anda kitlendi kald? yine. Dirextx 11 yükledim bunlardan önce. Biraz can?m s?k?ld?. Bir sorun var ama çözemedim. Sizlerin deste?ini bekliyorum.
    Murat Kaya-?zmir

737-800 Pilot

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    Arkada?lar konuya hakim olan yok mu?
    Murat Kaya-?zmir

737-800 Pilot

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Hocam DirectX 9'un en son sürümünü yüklemeyi deneyin.
    Yanl???m yoksa W7 DX9 ile gelmiyor. FS9 ise illa ki DX9 istiyor.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Fs nin düzgün yüklendi?ini varsayarak,ekran kart? ve i?lemcinin s?cakl?klar?na bir bak?n derim.Bu ?zmir s?ca??nda e?er oda s?cakl??? 20 derecenin üzerinde ise ve kasa içi yeterince hava alm?yorsa ekran kart? kaynakl? donmalar olur.Everest veya benzeri yaz?l?mlarla donan?mlar?n yük alt?ndaki ?s?lar?na bir bak?n.
    Bu s?caklar yüzünden benim Nvidia 260'?n fan? paramparça oldu.
    Tunc Kolo?lu

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    Cevaplar?n?z için teşekkürler....

Ben direkt DX11 yükledim bu sorun olur mu?

S?cakl?k sorunum oldu?unu sanm?yorum çünkü 4 adet fan var kasada. Ayr?ca takip edebiliyorum s?cakl?k de?erlerini.
    Murat Kaya-?zmir

737-800 Pilot

Senior Member
    Yer
    İstanbul
    Murat hocam bende windows 7 64bit kullan?yorum diretcx yüklemedim ?imdi dxdiag.exe dosyas?na bakt?m directx11 yüklüymü? bende böyle bir sorun yok. Sizdeki ekran kart? ile ilgili bir sorun olabilir sürücülerini filan güncellemeyi deneyebilirsiniz.
    Yalçın - İstabul /1983

Asus TUF Gaming B450M-Pro S | AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz | Asus TUF Gaming RTX 2060 OC GDDR6 6GB 192 bit | 32 GB (2x16GB) DDR4 3600MHz | MSFS 2020 - XPLANE 11 | Logitech Extrene 3D & Ch Yoke |