Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
107 sonuçtan 31 ile 40 arası
    Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Herkese selamlar :

?yi ki aç?klamay? fazla geciktirmeden yazm???m ;yanl?? anla??lman?n önüne geçmi? ve kendimi ve o cümleyi daha aç?k anlatm???m.

Bu arada zaman ve emek harcay?p uçak boyamas? hava meydan? yada scenery tasarlay?p bu sitede payla??ma sunan sanal pilot ve tasar?mc?lara ?u uça?? ?öyle boyay?n kamuflaj olsun..metalik olsun gibi..
    özel istek yada ele?tiride bulunma hakk?n? kendimde hiç görmedim.
    Nuri hocam Band?rma ya gelince umar?m tan??ma f?rsat?m?z olur.

Sayg?lar.

Cenk ERHAN

Senior Member admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    quote:
    Malumunuz PSS kapand#305;. Elimdeki mevcut paint-kit'i ula#351;t#305;rmam#305;n ba#351;ka bir çözümü yoktu. Ayr#305;ca herhangi bir copyright metni de dikkatimi çekmedi.

Originally posted by duna*-*26/01/2008*:* 13:40:55

U?ur bey,
    Nuri beyin yasall?k üzerine sormu? oldu?u soruyu cevaplamaya çal??m??t?m. Sizin mesaj?n?za cevap olarak yazd???m sonucu ç?kt? herhalde.
    Yine de son yaz?n?z üzerine pss paint kit'i inceledim.
    Rapidshare'e yükledi?iniz software copyrightl?d?r. Copyright yaz?l?m? çal??t?r?rken (exe dosyas?) kurulum dosyas?nda "yes I accept" (evet onayl?yorum) dedi?iniz kurallarda belirtilmi?tir. Kanaatimce PSS ?irketinin kapanmas? tasarlam?? olduklar? copyrightl? softwarelerin internet ortam?na yüklenmesine serbestiyet tan?maz.
    Forum mesaj?na koymu? oldu?unuz linki siliyorum.

sanalpilot.com site yoneticisi

ISTANBUL/1966

Member
    Yer
    Dubai, United Arab Emirates.
    Biliyorum belki biraz garip olucak ama wilco 737-400 icin speed metal grubu MEGADETH in liverysini yapma imkaniniz varmi?

Kuyrukta grubun maskotu Vic the rattlehead ve govdesinde MEGADETH logosu ve grup elemanlarinin resimleri inanilmaz olurdu. Sadece yakit ikmali icin yere inerdim herhalde surekli ucardim.

Eger yapilabilirse resimleri saglayabilirim grupla ilgili genis bir arsivim var halihazirda. ilginiz icin simdiden minnettarim.
    Gokhan Yucatur
    istanbul -1975
    Emirates Airlines
    Cabin Attendant

Member
    Yer
    Philadelphia, PA, USA.
    quote:
    quote:
    Malumunuz PSS kapand#305;. Elimdeki mevcut paint-kit'i ula#351;t#305;rmam#305;n ba#351;ka bir çözümü yoktu. Ayr#305;ca herhangi bir copyright metni de dikkatimi çekmedi.

Originally posted by duna - 26/01/2008 : 13:40:55

U?ur bey,
    Nuri beyin yasall?k üzerine sormu? oldu?u soruyu cevaplamaya çal??m??t?m. Sizin mesaj?n?za cevap olarak yazd???m sonucu ç?kt? herhalde.
    Yine de son yaz?n?z üzerine pss paint kit'i inceledim.
    Rapidshare'e yükledi?iniz software copyrightl?d?r. Copyright yaz?l?m? çal??t?r?rken (exe dosyas?) kurulum dosyas?nda "yes I accept" (evet onayl?yorum) dedi?iniz kurallarda belirtilmi?tir. Kanaatimce PSS ?irketinin kapanmas? tasarlam?? olduklar? copyrightl? softwarelerin internet ortam?na yüklenmesine serbestiyet tan?maz.
    Forum mesaj?na koymu? oldu?unuz linki siliyorum.

Originally posted by Admin - 27/01/2008 : 01:59:16

Do?ru copyright hakk?nda hakl?s?n?z. Oray? atlam???m ben.
    Ugur Duna - 1989
    Philadelphia, PA, United States

\"The pilot who doesn\'t belong to any airline\"

Bu konu ile ilgili bir ba?l?k açt?m ama yine de burdada belirtmek istedim ...

BJK Boeing 737-800 boyamas? yaparsan?z çok sevinirim

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    quote:
    MNG Pax Wilco 737-400
    PMDG 737-800 No Winglet

THY Yeni kuyruk Wilco 737-400
    PMDG 737-800

Plese..

Originally posted by B737*-*23/01/2008*:* 17:41:31

Kimse bizimkilere el atm?cakm? yaw[V]
    An?l Batmazo?lu (1982)

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Nuri bey veya herhangi bir kimse "?u kadar saatte ?u kadar model boyar?m, ?u modali ?u gün boyar bitiririm" yada " modelleri ?u s?raya göre boyayaca??m" diye bir liste vermedi?ine göre -ki Nuri bey bu konuda yaln?z çal??acakm?? gibi görünüyor,isterseniz müsaade edin kendisi karar versin yap?p yapmayaca??na veya ne zaman yapaca??na.Öyle de?ilmi?

Sizler taleplerinizi yerine getirdiniz, geri kalan? bu i?i üstlenecek ki?i veya ki?ilerin keyfiyetine kalm??.Sitemde bulunmak gönül i?i olarak yap?lan, bir fedakarl?k ve beceri s?n?rlar? içinde bir yard?m için ho? de?il bana göre.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Belki k?saca geçmek yanl?? anla??lmas?na sebep olmu? olabilir,tabiki bu i?i arkada?lar gönüllü olarak yap?yorlar ve nas?l isterlerse öyle yap?caklard?r veyahut yapm?yacaklard?r kimse onlara bu konuda bi sitemde bulunamaz zaten,ben sadece ilk topic aç?ld???nda bu mesaj? yazd???m ve herhangi bi cevap almad???m için tekrar bi gündeme getirme manas?yla tekrar ekledim,ama tabi bu kadar k?sa olunca dedi?iniz anlam?da ç?karmak mümkün size hak veriyorum,neyse ustalar bilir i?lerini uygun görürlerse bizim isteklerimizide de?erlendirirler
    An?l Batmazo?lu (1982)

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Say?n An?l Bey.
    Hakan hocam ne kadar da güzel söylemi?.Te?ekkürler hocam.
    An?l hocam ve di?er boyama taleplerinde bulunan sayg?de?er kaptan arkada?lar?m!.
    Bu topik'i açmadan önce,taleplere cevap vermekte zorluk çekece?imi biliyordum.ve hem de Say?n Hakan hocam PM'den bana gerekli izahat ve yard?mlar? vermi? olmas?na ra?men.
    Bu topik Adminimizden ?zinli ve Kurallar?m?za uygun ?ekilde aç?lm??t?r.
    Ayr?ca Boyama yap?lacak texture'lerin ASIL sahiplerinden izin al?nmas? gereken bir Forum.
    ?lk ba?larken Tek ba??ma bu TA?'?n alt?na elimi koymama ra?men,Sa?olsun Semih ve Re?at kaptanlar?m?zdan Gönülden bu boyamalarda yard?mc? olabileceklerini söylediler.Hatta Semih kaptan ile PM'den i? Bölümüne bile gitmi?tik.

Bak?n?z bizler yeni boyama i?lerine at?lm?? ki?ileriz.Bizden daha KIDEML?,boyama i?lerinde UZMAN ve ÜSTAD olmu? onlarca eski kaptan arkada?lar?m?za ;"-Siz de gelir misiniz?" dahi demeye çekiniyoruz.Çünkü bu i? Gönül ve YARDIM i?i!..Kimseyi zorlayamay?z veya Sitem yapamay?z...

Amac?m?z [u]menfaat gözetmeksizin,gönülden,beceri s?n?rlar?m?z dahilinde uçak boyamalar?nda sizlere yard?mc? olabilmekti.
    Bunu yaparken de s?k-bo?az edilmemek ve sitemli sözler duymamak isterdik.

Bu sayfaya DEFALARCA ve Üstüne BASA-BASA;"-Bize "?Z?NL? texture" GÖNDER?N?Z!" dememize ra?men,sadece;"Bunu bana yapar m?s?n?z?" deyip,beklemeye ba?lan?yor.
    Bizden istenen B?R ADET Uçak Boyama talebini yerine getirmek için harcayaca??m?z zaman?n ve Eme?in % 80'nini ,
    -istenen dosyalar? ?nternette Ara?t?rmak,Bulmak, ve
    -gerekli ?Z?NLER? almak için ve
    -?ngilizce tercüman bulmak için HARCIYORUZ!..
    ...geri kalan %20 zamanda da boyama yap?yoruz.

.Art?k böyle OLMAYACAK!...

?öyle dü?ünelim;
    Diyelim ki; bizler SADECE Boyama konular?nda Uzman?z.SADECE Boyama yapar?z.
    -Diyelim ki;FS'den H?Ç ANLAMIYORUZ!,
    -Elimizde de H?ÇB?R Texture ve Uçak resimleri YOK!...
    -Texture'lar? yapan yap?mc?larla ilgili de H?ÇB?R malumat?m?z YOK!.
    -Hiç de ?ngilizceden ÇAKMIYORUZ!...
    -Ama çok iyi boyama yapar?z...

..O ZAMAN;Bu dü?ünceler ?????nda,siz bizden Uçak texture'lar? Boyama taleplerini istemeden önce yapman?z gerekenler ?unlar olmal?.(Bizim sizden istedi?imiz dosyalar):

1- Boyama yapaca??m?z texture , örne?in"X" texture'si için)için,yap?mc?s?ndan alaca??n?z "texture ?Z?N BELGES?". (Bu belge yap?mc?s?na ve Sitemizin Adminine gönderilip,do?ruland?ktan sonra,boyamaya ba?lan?r.)

2- ?Z?N ald???n?z ve belgesini de bize sundu?unuz TEXTURE'nin dosyas?. (Bu texture içindeki uçak resimlerini boyayaca??z.)

3- Boyanmas?n? istedi?iniz bu texture'nin hangi uçak havayollar?na göre boyanacaksa,O havayollar?n?n ?SM?,

4- Boyanmas?n? istedi?iniz uça??n (texture'nin) LOGO'su,

5- Bu uçak;SANAL uçak havayollar? olacaksa,çizgileri nas?l ve hangi renk a??rl?klar?nda olacak?,bu sanal Uça??n LOGOsu ve genel renk a??rl??? gibi B?LG?LER.....

..??te bunlar elimizden olmadan MAALASEF istekleriniz yerine gelmeyebilir....

Vilco,tilco,milco
    pgn,dmc,bmc ....falan ile u?ra?m?yoruz.Siz istedi?iniz yerden,istedi?iniz texture için gereken yerlerden (sahiplerinden) izinleri al?n?z...ve yukardaki BELGELER? de bizlere gönderiniz...Bize sadece boyama i?i kals?n..Bu kadar!....

Öncelikle ?Z?N Belgesi gerekir.?zin Belgesi olmayan Boyamalar yap?lamaz!....

Gönderece?iniz izin Belgeleri de önce Adminizin onay?na,sonra da sahiplerinin onay?na sunulacakt?r!.

SAYGILARIMIZLA.
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    An?l bey esta?furullah, hakl?s?n?z ben bu ?ekilde anlad???m için öyle bir cevap yazd?m, niyetim sizi incitmek de?ildi, yanl?? anlamaman?z? dilerim.

Uçak boyama i?inde sorun asl?nda ?uradan kaynaklan?yor birazda. Payware modellerin birço?unda repaint izinleri genelde serbestçe veriliyor.Ortak olan hepsinde; para ile sat?lamaz, ki?isel sitelerde bulundurulamaz vs gibi ki?ilik haklar?n? korumaya yönelik önlemler.

Payware addonlara ait Avsim yada flightsim'de bir boyama görüyorsan?z demekki bir sorun yok. SAdece dosyalar?n içlerinde , o firman?n izin verdi?ini gösterir (bir yerde reklam gibi) bir kullan?m sözle?mesinin eklenmesini isterler.yukar?daki haklar?n korunmas? için.

Ama örne?in PSS, bir zamanlar modellerinin serbestçe boynamas?na izin vermiyordu, sadece sitesi üzerinden, kay?tl? kullan?c?lar?n yaratt??? ürünler da??t?labiliyordu.

PMDG'nin böyle bir sorunu yok, Wilco'nun bilmiyorum.

Fakat baz? modeller varki, freeware olmas?na ra?men s?k? kurallar? vard?r. Bir zamanlar AFG kesinlikle izin vermezsi repaint'e! HJG hali haz?rda "önce bana gönderin ben bir bakay?m , bize lay?ksa izin veririm" der.Project Fokker asl?nda avsim vb gibi yerlerde repaintlerinin yay?nlanmas?na izin vermez, kendisi yay?nlamad?kça. O yüzden ancak kendilerinin iznini ald???n?z takdirde yine onlar?n sitesindne verilecek linkle (kullan?c? repaintleri) yap?lan repaintler yay?nlan?r-ki yine onlarda önce kalitesini kontrol ederler!. Bu yüzdne THY F28'i yapacaksan?z mutlaka onlar?n be?enmesi laz?m.

GEnellikle tüm modellerde -bu sorunlu olanlar hariç- yarat?c? ki?i yada kurumlar repaint'i yay?nlamaya izin verirler.

Fakat, bir özel durum varki o repainter için daha önemlidir;
    bu add-onlara sahip olmak! neden? çünkü her repaint'de mutlaka hatalar olur ve uçak üzerinde görmeden hatalar telafi edilemez. dolay?s? ile wilco 737 diyince, repainter'da wilco 737 yüklü olmal?. LEVELD 767 diyince onunda yüklü olmas? gerekli. San?r?m sorunun di?er can s?k?c? noktas? buras?.Bu konuda bütçe'de i?in içine giriveriyor biraz.

?u konuya dikkat çekmek isterim;
    ba?ka texture'ler üzerinden e?er varyasyon yarat?lacaksa mutlaka bu teksture'ü yapan ki?inin izni gerekir.Yoksa;
    uça??n resmi
    uça??n modeli
    uça??n paintkit'i ile ba?tan sonra yeniden boyamak i?in esas?d?r.

ba?ka bir texture'den alaca??n?z en ufak bir detay için bile izin almak gerekir. (benim texture'den anlad???m, ba?ka bir repaint'e ait teksture dosyas?d?r, uça??n bir fotoğraf? de?il).Bu yüzden s?f?rdan yap?lacak bir boyamada sadece modeli üreten ki?i yada kurumdan izin almak laz?d?r-ki zaten bu genelde (%99.9)paintkit içinde yer al?yordur. Bu izinlerinde içinde "for repainters" ba?l??? alt?nda olur izin varm? yokmu.

umar?m herkesin istedi?i bir?ekilde yerine gelir.

-----edit-------------

ilk paragraf?n son cümlesinde anlamamanizi öneririm, diye saçma bir biti? yapm???m,Türkçe ifade için utanç verici gerçekten, dilerim ?eklinde düzelttim.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi