Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

FS 2004 SS kalitesi ?

http://valleyofthewolves.org/modules...ile=show&id=12

Kaptanlar?m Muhammed hocam?n haz?rlad??? ?u linkteki simulation FS2004 mü e?er 2004 ise bu da? hava gökyüzü gibi eklentileri nerden bulabilirim yada Payware ise nerden temin edebilirm s?rf bu simulationu güzel oynamak için güzel bir sistem dizdim(Bana göre)

Cevaplar?n?z? bekliyorum

sitemimi a?a??daki linkten ö?renebilirsiniz (

http://sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10155 )

Kulland???m Programlar:

Real Environment

PMDG 737-800

Walk&Follow

Active Sky

Vede Baz? çok da önemli olmayan ek programlar....

E?er SS kalitelertimi incelemek isterseniz bir a?a??daki linke göz at?n:

http://sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10285

Ekran ayarlar?m ?u ?ekilde:

Haniglerini kaça getirmemi söylerseniz sevinirim.Bu kadar ayr?nt?l? bir ?ekilde yazd?m.Umar?m dü?üncelerinizi belirtmekten çekinmezsiniz.

KAZASIZ UÇU?LAR...

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    AA'y? X16ya, hiç olmad? X8'e getirmenizi ?iddetle öneririm.Bu sayede görüntüdeki keskinlik azalacak ve görüntü kalitesi gözle görülür bir ?ekilde artacakt?r.?yi uçuşlar.
    Kaan Y?lmaz 1994 ?zmir
    LTBJ - Adnan Menderes Airport

Sorunu halledemidim.Lütfen yard?mc? olun LÜTFEN.......

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Global ayarlar ile Weather çok abart?l? olmu? , bir slider'? en dibe dayamak en iyi sonucu almak de?ildir hiçbir zaman .

Önemli olan do?ru ayar? yapmakt?r ...

Fs'te 40 bilemediniz 60 milden ötesini gözle görebiliyor musunuz ki Weather Visual Range'i 150 mil yap?yorsunuz ? Yine ayn? mant?kla 80 mil ötedeki bulutu görebilecek misiniz ki makinaya eziyet edip o bulutu çizmesini istiyorsunuz .

Bir ba?ka abart? da Terrain Mesh Comp. k?sm?nda var , Fs'in zaten mesh çözünürlü?ü dü?ük , alabilece?iniz en optimum de?er 75-80'dir bu ekranda . Üstünü aç?p alete ek yük bindirmeyin .

Scenery - Autogen ve Dynamic keyfe göre Extreme yap?labilir ama bence pek gerek yok çünkü VFR uçmuyorsan?z Autogen'in extreme dense olmas? pek bir?ey de?i?tirmez . Siz FL300'da uçarken sistem alt?n?zda göremedi?iniz binalar? olu?turur durur .

Tüm bunlar?n yan? s?ra iki mesaj yukar?da size bir öneride bulunulmnu? , bunu Fs içinde yapamazs?n?z ... Ekran kart?n?z?n ayarlar?na girip Anti Alliasin ve Anisotropic Filtre de?erlerini 4-8 , 8-16 vs. yapman?z laz?m . Ayr?ca yine varsa ekran kart? ayarlar?nda Quality ayar? yapabilirsiniz .

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member captainmusic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara, Turkey.
    Fatih hocam;

Scenery ayarlar? içerisinde "Autogen density" ve "Extremely dense" ayarlar? ile neleri de?i?tirebiliyoruz acaba? Ben anlayabilmi? de?ilim de aç?klarsan?z memnun olurum.

Te?ekkürler.
    Burak SÖNMEZ / ANKARA

buraksonmez@istanbulva.com

Ekran kart?n?z?n ayarlar?na girip Anti Alliasin ve Anisotropic Filtre de?erlerini 4-8 , 8-16 vs. yapman?z laz?m . demi?siniz kaptan?m.Ama ben bir türlü beceremedim.Acaba nerden ayarl?yoruz tam olarak.?

Yer
    Istanbul, TR
    Burak Kaptan ;

Autogen Destiny : Otomatik Üretilenler Yo?unlu?u olarak çevrilebilir dilimize , yapt??? i? meydanlar d???nda kalan yerlere uydurmasyon binalar - a?açlar otlar vs. yerle?tirmektir .

Dynamic Scenery Destiny : Meydan içindeki dinamik objelerin yo?unlu?udur , e?er scenery tasarlan?rken bu objeler eklenmi? ise yada Fs'in objeleri sistemde yüklü ise (default olarak yüklüdür) , meydanlarda bilimum araç - kamyon vs. belirmesini ve keyiflerine göre sa?a sola dola?malar?n? sa?lar .

Extreme Dense : Acayip yo?un olarak tercüme edilebilir , her yer autogen dolar , tabii FPS'de acayip oranda etkilenir bundan )

Neticede Autogen - Dynamic Scen. ve Terrain Mesh Compx. ayarlar? ciddi oradan FPS etkileyen meretlerdir , IFR uçucular?na pek tavsiye etmem dibe dayamalar?n? . ( 30000 feette uçarken hangimiz kokpitten a?a?? bak?p yerdeki a?açlar? say?yor , ya da evleri inceliyor )

----------------

Göktu? Bey ,

Ekran kart?n?z nedir ?

Nvidia ise Nvidia Control Center - Image Quality sekmesinden bu ayarlar? yapabilirsiniz .

ATI'de ise san?r?m Catalyst Control Center gibi bir uygulama var , orada bu verdi?im de?erleri görmeniz laz?m .

Türkçeleri ?öyle ;

Anti Alliasing : Kesinli?i Yumu?atma ya da Kenar Düzeltme
    Anisotropic Filter : E?yönsüz Süzme ( Nvidia tercümesi )

olarak geçer .

4x AA yap?yorsan?z 8x AS yap?n , ya da ?öyle söyleyeyim AS her zaman AA'n?n iki kat? olsun diyordu gurunun biri , nedenini bilmiyorum ama bende öyle .

Hatta ekran kart?n?z?n klavuzuna , sürücüsünün help k?sm?na , olmad? üreticisinin sitesine bakarak birçok ba?ka ayar? da görebilirsiniz kolayl?kla .

Kolay gelsin

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Göktu? Bey
    Catalyst Control Center'da sorun ya?arsan?z "Ati tray tools" diye internette bulabilece?iniz bir program var. Ayn? ekran kart?n?n 8x olan?n? geçenlerde ben de ald?m. Catalyst yükledi?imde ekran bozuluyor ve 4 bite dü?üyordu. (Belki ben yapamad?m)
    Ati tray tools'dan aa ve af ayarlar?n? 4x ve 8x'e getirip sorunu düzelttim. Ss'lerinizde temel sorun arkada?lar?nda belirtti?i gibi Anti Alliasing. San?yorum bu ?ekilde düzeltebilirsiniz.
    Bir de masaüstünüzde hangi çözünürlü?ü kullan?yorsan?z fs'de de ayn?s?n? seçmemiz önerilir.
    Kolay Gelsin

Adnan kaptan?m çok teşekkür ederim.Sorunum %90 halloldu.Fatih hocam?n verdi?i bilgilerde i?e yaramad? de?il.Sizin verdi?iniz program sayeisnde gerçekle?ti.Bende ground environment ile rahatl?kla uçuyorum.Yard?mlar?n?z için teşekkürler.

Yer
    Istanbul, TR
    E haydi geçmi? olsun diyece?im de , hani örnek screenshot ?

Sevgiler