Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası
    Senior Member sesu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    ?yi de kafam? çevirirsem ekran? nas?l görcem ?

?aka bir yana güzel yöntem. El eme?i göz nuru daha zevkli olur.
    Serdar'78
    « Yüksel Türk ! Senin için yüksekliğin sınırı yoktur. »

LTBQ-LTBY

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Nuri Kaptan ellerine , gözlerine , eme?ine sa?l?k ...

E?er müsaaden olursa bende ledsiz reflektörlü mant??? anlatmak isterim bu konu alt?nda , böylece her iki sistemin yap?m? tek ba?l?k alt?nda toplanm?? olur .

Sevgiler

<div align="right">Originally posted by fatih.koz - 01/12/2007 : 09:04:56</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Ne demek Fatih hocam.Büyük k?vanç duyar?m.Reflectörlü sistemi anlatman? bekliyoruz.
    Ayr?ca "FsUipc.dll" konusunda ise;
    ben daha önce Scenery Tasar?m Prog olan "Rwy12 "yi kullanmak için,zaman?nda Modules içine atm??t?m.Ama bir de FreeTrack k?sm?ndan aktifle?tirdim.Yani 2 diki? üstüste oldu. Sayg? ve Sevgiler.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">?yi de kafam? çevirirsem ekran? nas?l görcem ?

?aka bir yana güzel yöntem. El eme?i göz nuru daha zevkli olur.

<div align="right">Originally posted by sesu - 01/12/2007 : 17:07:34</div id="right">
    Serdar Hocam.A?a??daki ayarlar? yaparsan?zKafan?z? AZ da oynatsan?z,daha büyük aç? ile çevreyi görebilirsiniz.Gözünüz ve ba??n?z ekranda kesinlikle ayr?lmaz.
    "Profil" bölümündeki "Sensitiyity" deki Yaw,Pitch,Roll ayarlar?n?: 100,...,
    X,Y,Z ayarlar?n? :50-60 yaparsan?z,kolayl?kla ekrandaki olanlar? zorlanmadan görebilirsiniz.Sayg?lar.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Ledler haz?r ,kamera haz?r ama az frame veriyor ,?apka haz?r en k?sa sürede eksikleri de tamamlay?p yapamy? dü?ünüyorum. sadece kamera kumanda ve program? kurup denedi?imde çal??m??t? ?imdi biraz daha güzelle?tirelim.Yaz? için çok teşekkürler ...

Yanl?z resimde anlamad?m ; ledler seri mi yoksa paralel mi ba?lanacak ? basit bir devre ç?karabilr misiniz dirençler falan nas?l ba?lanacak .

<div align="right">Originally posted by semih89 - 01/12/2007 : 14:12:48</div id="right">
    Semih Hocam.Dedi?iniz teknik Çizimleri bu ak?am haz?rlay?p,?lk mesaj?ma ED?T'leyece?im.Elektronikten anlamayanlar dahi bu ba?lant?y? rahatl?kla yapabilirler.
    Bir de "-Az Frame veriyor!" demi?iniz.Bunu art?rmak için ise;
    "CAM" seçene?ine t?klay?p;"Force Exposure" den,alttaki menüyü aç?yoruz.

<center></center>
    Buradaki "Camera Control Interfacce"yi i?aretleyip,yan?ndaki "Exposure"yi en sa?a getiriyoruz.Böylece FSP h?z?,Web-CAmera'n?z?n h?z?na e?itleniyor.Bende "PIRANHA Web Camera" FSP: 28 Frame.San?r?m Fatih hocam?n "A4-Tech Web Cameras?" : 29 Frame...Sayg?lar.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Bu arada forumlar?nda yazd???na göre 2.1 versiyonundan itibaren 3 noktal? sistem öneriliyor. 4 noktal?y? sadece geriye dönük uyumluluk için program destekliyormu?. Henüz k?lavuzu güncellememi?ler. ( http://freetrack.online.fr/forum/ind...?showtopic=364 )

Ayr?ca yeni ç?kacak versiyonda FS2004 de zoom yapmadan gerçek 6 serbestli?e sahip olacakm??.

<div align="right">Originally posted by Levent - 01/12/2007 : 15:55:07</div id="right">
    Levent hocam.Ben ?u anda yukardaki ayarlara göre 4 led'li sitemi kullan?yor ve MÜTH?? ?ekilde ak?c? olarak her yönü,(Serdar hocama yazd???m ayarlarla) istedi?im gibi görebiliyorum.
    San?r?m yeni ç?kacak Versiyonda ?u da olabilir: Web Camera önüne KARA-Film koymay? gerektirmeyen ayar ekleyebilirler.FAzla normal ???k oldu?unda "CAM" bölümündeki "Treshold" du biraz daha sa?a çekiyorum.Sayg? ve Sevgilerimle.

Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Yer
    , Turkey.
    Arkada?lar.
    Ledlerin Ba?lant? ?emas?n? "Photo Express" prog. ile çizip, " IR LED'lerin PARALEL Ba?lant? ?emas? : " ad? alt?nda,ilk mesaj?ma led yaz?lar?n?n alt?na ekledim.Bilgilerinize...Kolay Gelsin.
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Member
    Yer
    St. Gallen, Switzerland.
    Merhaba Arkadaslar,

Ufak bir sorunum var. Sapkayi yaptim programda calisiyor, yanliz nedense kafa ters. Yani bas üstü ve arkasi görünüyor. Sizce bu neden olabilir? Birde sag tarafa kafami getirdigimde, ekrandaki kafa sola gidiyor. Bunu degistirmek icin bir ayar varmi?

Ayrica o gösterilen baz ölcülere göre degilde, resimdeki sapkaya (Nuri kaptanin) göre yapmaya calistim.

Yardimlariniz icin cok tesekkürler.

Sevgiler
    Serdar ALSAN

Member
    Yer
    St. Gallen, Switzerland.
    Birde resim ekleyeyim dedim, belki daha aciklayici olur.

Sevgi ve Saygilarimla
    Serdar ALSAN

Yer
    , Turkey.
    Serdar Bey.
    Resimde gördü?üm kadar?yle iyi i? ç?karm??s?n?z.Tebrik ederim.
    Sorunuza gelirsek;
    1- Kurukafan?n ters olmas?,?imdiye kadar hiç ba??ma gelmedi:Fakat san?r?m,belki de kameran?z ters (ba?a?a??) olabilir mi?
    2- Ba??n?z? sa?a çevirdi?inizde,kurukafan?n SOLA gitmesi gayet normal.Gereken ve istenen hareket te budur zaten.Yanl??l?k yok.

...Sistemi sadece Freetrack'te de?il bir de Simulatorde denediniz mi?.Belki orda her?ey normal olabilir.Sayg?lar.Kolay gelsin.
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Merhaba,

Freetrack ve ledler aç?ld???nda bazen kaymalar bu tür ters dönmeler olabilir, CENTER butonu ile bunu ortalaman?z gerekiyor, hatta ben freetrack key ayarlar?ndan mouse middle butonunu center özelli?ine ald?m. Freetrack ilk açt???mda oturu? pozisyonum belki webcam in yerinin de?i?mesi gibi durumlardan dolay? bir center yap?yorum, simulator açt???mda kokpit içinde belki yak?nla?ma uzakla?ma yada vb. pozisyonum ho?uma gitmediysem ba??m? ona göre konumland?r?p mouse middle butonu ile tekrar center yap?yorum..
    Ancak center yapt???n?z halde halaa kurukafa ters duruyorsa o zaman profilleri resetlemenizi belki freetrack yeniden kurman?z? tavsiye ederim, herhangibir alan? invert yapm?? da olabilirsiniz.

Kolay gelsin,