Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası
    Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Berk eline sa?l?k süper olmu?
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Berk modelin müthi? olmu?. Çok temiz ve çok özneli. boya dökülen yeri anlamakta zorluk çektim, zira hiç iz kalmam??.

bir ara anlat?mda eksik kalan yerleri tamamlarsan çok makbule geçer. Örne?in bantlama detaylar?n, kokpitteki maskeleme i?lerin vs.

bir tek yerine tak?ld?m söylemeden geçemeyece?im. Belki ben yan?l?yorumdur ama di?er modellerinde de uygulamak istersen e?er bulabilirsen üstten ve çekilmi? uçak resimlerine bir göz at derim. Kanatlardaki kir izleri aerodinamikden kaynaklanan izler oldu?u için kanada dik de?il uçuş yönüne dik olmal? yan? uça??n gövdesine paralel.Belki dalg?nl???na geldi kanat hücum kenar?na dik yapm??s?n. Kanat üzerindeki hava fileleri kanad?n kal?n k?sm?nda uça?a paralel kanad?n uçlar?na do?ru kanad?n uçlar?na do?ru e?ilerek firar kenarindan terkederler. ama genelde bu tip kirlenme izleri mutlaka uçak gövdesine paralel yani uçuş yönündedir.Sadece motor gibi aerodinamik olarak engel te?kil eden kütlelerin arkas?na gelen noktalarda hava fileleri hafif yön de?i?tirirAma yinede çok fark etmez.

MEsela bir gün AN-2 yaparsan (belkide yapm??s?nd?r) , uça??n radyal motorundan ç?kan egzost gövde üzerinde bir "S" çizer. sebebi pervanenin dönü?ü ile gövde üzerinde olu?an havan?n burgusunun izdü?ümüdür.

Belki abart?yorumdur ama yar??maya kat?l?rsan buna dikkat edeceklerine eminim.

bu arda yazd?klar?n? her defas?nda not ediyorum, özel uygulamalar?n? biraz daha detayl? anlat?rsan hepimiz için çok faydal? olur müsait oldu?un bir zamanda. Özelllikle "putty-dolgu" i?lerinde dikkat edilecek püf noktalar? vs.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    istanbul / ye?ilköy, Turkey.
    De?erli yorumlar? için herkese teşekkürler

Hakan abi hidrolik izlerinin yönünü baz ald???m bir 737-800 klm vard?. Fakat uça??n fotosu sa? kenera do?ru aç?l? çekildi?i için bana paralel geldi. O yüzden hata benden kaynaklan?yor. Biraz dikkatli inceleseydim do?ru yapabilirdim o yüzden söylde?iniz do?rudur. Bu arada AN-2 henüz yapmad?m ama bir ilyushin ?L-76td yolda. Zira tepemizden her allah?n günü gece saat 3-4 gibi geçti?i için bende ac? hat?ral? uyku sorunlar?na neden olsada uça?? çok severim

Hakan abi zaten bu modelcilikte kullan?lan putty, boya, airbursh, maskeleme i?leri ile ilgili bir tutorial haz?rl?cam akl?mda. O zaman her?ey daha anla??l?r olur. Bundan sonra daha detayl? anlat?r?m abi. 2 gün sonra bir model daha var onuda koyucam o modeli daha çok be?endim hatta en iyi modellerimden bir oldu diyebilirim.in?allah sizde öyle dü?ünürsünüz..

Yer
    istanbul, Turkey.
    IL76 nereden? trumpeter'mi yoksa ba?ka bir markam?? Malezyada bir ma?aza vard? sadece kit model ve sarf malzemesi sat?yordu (ve diaroma malzemeleri) bol miktarda Rus uça?? vard? ama uça?a alamam alsam bile kesin ba??na gelir diye gözüm arkada kala kala ma?azadan ç?km??t?m.

Senior Member
    Yer
    istanbul / ye?ilköy, Turkey.
    trumpeter hakan abi.. söyle diyeyim gördü?üm en iyi kalite trumpeterlerden biriydi.Oldukça güzel olacak gibi görünüyor aeroflot decalleri ile gelmi? ama ben samara yada ,iraqi yap?labilir fakat ben aeroflotun default renklerini çok be?endi?im için öyle yapaca?im. bu arada model türkiyede modelizmoda en son vard? istersen bak abi

Yer
    istanbul, Turkey.
    Berk hiç sorma, masam?n alt?nda 15 tane model yap?lmay? bekliyor, ama ne maket için ay?racak bir masam ne de koyacak yerim yok ?imdilik. Yerim olsa AN2, IL76 ve Tu154'de yapmak istiyorum ama onlardan önce revell'in bizjetleri var s?rada. art?k emekli olunca yapaca??m herhalde!

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Berk eline sa?l?k, bahsetti?in kanatç?klar hangileri çözemedim. E?er motorlar?n üst k?sm?nda duranlar? diyosan onlar orda zaten. Yanl?? anlad?ysam affola. IL76 hakk?nda biraz bilgi verirsen sevinirim kendisine giri?meye niyetim var çünkü.
    Hakan abi, istersen bi k?sm?n? bana gönder modellerin evde tozlanmas?n airbrush?m? da ald?m yap?p yap?p sana yollar?m.
    E. Can AYTIS
    LTBJ/1987

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Berk eline sa?l?k, bahsetti?in kanatç?klar hangileri çözemedim. E?er motorlar?n üst k?sm?nda duranlar? diyosan onlar orda zaten. Yanl?? anlad?ysam affola. IL76 hakk?nda biraz bilgi verirsen sevinirim kendisine giri?meye niyetim var çünkü.
    Hakan abi, istersen bi k?sm?n? bana gönder modellerin evde tozlanmas?n airbrush?m? da ald?m yap?p yap?p sana yollar?m.
    E. Can AYTIS
    LTBJ/1987

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Süper. 10 üstünden 11. Tebrikler.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/