7 sonuçtan 1 ile 7 arası

FS 2004'un farkli hard disklerdeki performansi

Selamlar,

FS 2004'u hard diskimde (C surucusu ve hard diskimde daha baska bir partition yok.) calistiriyorum ve bilgisayarimdaki genel yavaslamaya bagli olarak FSín calismasinda da yavaslamalar oldu (Aslinda lap topuma format atmam gerekiyor ama tum suruculere sahip olmadigim icin bunu yapamiyorum.)

Cozum olarak FS'i yeni aldigim external hard diske yuklemeyi dusunuyorum. Bu isi yapmadan once sormak istedim performans acisindan iyilestirme saglayabilir miyim. Cunku su an yuklu olan tum add onlarla birlikte sifirdan kurulum yapmam gerekicek ve takdir edersiniz ki bu baya zorlu ve zaman alici bir is ve eger pek bir sonuc alamiyacaksam hic girismemek en iyisi.

Tesekkurler.

Safak Erdem
    Safak Erdem

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Uzun süredir MSFS yi farkl? bir diskte kullan?yorum. Di?er ?ekilde nas?l performansa sahip oldu?unu unuttum ama, yaln?z ba??na tek bir diskte en az?ndan windows çöktü falan gibi problemlerim olmadan devam ediyorum.
    Sadece MSFS ve add-on scenery (ve baz? add-on uçaklar) için yapabilece?im öneri; oldu?u gibi yeni diske kopyalay?n.
    Klasörün ad?n? de?i?tirin.
    MSFS yi yeniden minimum opsiyonu ile kurun.
    Ad?n? de?i?tirdi?iniz klasörü yeniden MSFS nin orijinal ad? ile de?i?tirin.
    Son yapt???n?z yeni yüklemeyi elle (DEL tu?u) silin.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    ?afak Bey,

External bir hard diske yüklemeyi dü?ünüyorsan?z, akl?n?zda bulunsun; USB2 arayüzünün h?z? 400Mbit, Firewire'?n ise 480Mbit olmakla birlikte bu de?erler makinemizin içindeki disklerin kulland??? PATA ya da SATA veriyoluna k?yasla gayet yava? kalmaktad?r... Bu yüzden bir performans art??? yerine, dü?ü?ü ya?ayacaks?n?z.

Laptop'ta ikinci bir dahili disk ba?lamak mümkün olmuyor ama masaüstü bilgisayar?n?z mevcutsa ekstra bir disk tavsiye ederim.

Senior Member ta1dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    safak bey
    Format lamak tel care ise size bir tavsiyem var
    ama dikkat format atmadan önce
    sürücüler için a?ag?daki link den driver genius pro yu download edin (15 gün deneme süreli)
    laptop unuza kurun ve tüm sürücülerin yede?ini al?n (tavsiye : autoinstal yani exe uzant?l? secenegi secin)

böylece tüp sürücülerin bir yedegi olacak bu dosyay? herhangi bir ?ekilde (USB memory v.s) yedekleyin laptop unuzu formatlay?p yeniden sistem kurun ve ard?ndan bu yedek ald???n?z dosyay? çal??t?r?n böylece tüm diriver lar?n?z yeniden yüklenecek hatta size hangilerini istedi?inizi bile soracak.

UNUTMAYIN RISK size ait

http://www.driver-soft.com/
    Ahmet UÇAN-1969 Istanbul
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Senior Member TK957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    State College, PA. United States
    Efe DO?AN ACCTR24
    Altoona, PA

Oncelikle tum cevaplar icin tesekkur ederim. Ama ben tatmin olmadim pek fazla. En iyisi bos bir zamanimda FS'i harici diske kurup sonuclari kendi gozlerimle goreyim. Ise yararsa ne mutlu bana.

Safak Erdem

serdem bey
    eger vaktiniz olursa sizden ricam, bir hard disk test programi ile
    kendi hardiskinizin yazma okuma
    ve USB li hardiskin yazma okuma hizlarini test edebilirmisiniz?

Acikcasi bende external bir harddisk alip bunu yapmayi dusunmustum. Fakat laptop kullandigim icin sata gibi bir olanagimiz olmadigi icin benimde 2ci harddiski ya usb yada firewire dan baglamam gerekecek. Buda normal hardiskime gore daha yavas kalacak kanaatindeyim.