günün sorusu olabilecek ilginç bir durum, korkunç gerçe?i dün gece yar?s? farkettim ve sabah? zor ettim, son birkaç saattirde üzerinde çal???yorum ama daral geldi;

makinemde bir HDD üzerinde 4 partition var;
C-D birinci XP'i-ki online uçuş için kullna?yorum AI trafik felan yok kald?rd?m.
E-F di?er XP'yi çal??t?r?yor-ki offline için kullan?yorum her?ey yüklü!

bugüne kadar EVP3.1'i birinci XP'de çal??t?r?p , updateleri direk olarak airline.cfg ile beraber ikinci xp'deki FS'e kopyal?yordum. Bugüne kadar hiçbir sorun olmad?. Her türlü callsign hatas?z çal??t?.

GEçen haftalardan birinde "yahu callsignlar offline için neden online taraf?nda u?ra??yorum-ki EVP3.1'i ikinci XP'ye yükleyip rahat edeyim dedim" ve yükledim, daha sonrada birkaç tane voice'u update ettim. Sonra bu voice'lar? uçuşlarda kontrol ederken farkettimki son yüklediklerimi bilgisayar yüklüyor ama seneler önce yükledi?im bir çok callsign yok! örne?in Turkish!!!!
hemen voice dosyalar?n? kontrol etti?imde korkunç fark? gördüm;
normalde 440MB olmas? gereken USenglishBig.gvp nerdeyse default ayar?nda 330MB!!! airline.cfg ise normalde updatelerle beraber 50kb olmas? gerekirken 36Kb!!.içine bakt???mda senelerdir yükleid?im tüm callsign'lar gitmi? ama herne hikmetse son ekledi?m 4-5 tane listede yerini alm??.

acaba yanl??m? yapt?m diye daha yava? olarak birkez daha yapt?m ve bunu yapmadna öncede bir backup ald?m EVP içinden. Hatta k?rm?z? olarak gelen callsign'lar?n hatalar?n?da iptal ettimki sorun olmas?n (import etti?im callsginlar?n custom --> callsign dizininde yanlar?ndaki kutular koyu ye?il ve seçili, yani senelerden beri yapt???m ?ekilde).

voice Update i?leminden sonra durum de?i?medi?i gibi, asl?nda 440MB iken ald???m backup'a geri dönmek istedi?imde paket yine 330mb olarak geri geldi!!! (k?ssadan hisse, backup'a güvenmeyin, bir yere airline.cfg ile USenglishBig.GVP'yi saklay?n, bende birinci XP'de bir kopya durdu?u için sorun olmad? ama siz tedbirinizi al?n)

?imdi gelelim Pazar günü sorusuna; sizce sorun ne olabilir? neden update etmiyor olabilir? sorun bilgisayar ayarlar?ndan olsa zaten as?l sorun olan Yesilkoy, Turkish, IStanbul gibi callsignlar? söylemezdi.

buyrun bakal?m i?in içinden nas?l ç?kaca??z? ben birinci XP'de updateleri yapaca??m ve sonra ikinciye kopyalacap?m yine, sadece iki kere makineyi kapa-aç olacak ama sorun cidden kafam? kurcalad?.