Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Level d 767 ils problemi

Merhaba arkadaslar genellikle LTAC-LTBA ucusu yapiyorum. Yalovayi gecince ATC bana herzamanki gibi 36R pistine ils le yaklasmak icin hdg degerini 325 ve 2700 feet e alcalmami soyluyor.Dediklerini yapiyorum ve nihayetinde APP tusuna basyiorum.Buraya kadar hersey normal gidiyor. Ucak hdg yi devredisi birakarak ilk basta localizer hattina dogru donmeye basliyo sonra ne oluyorsa kucukcekmece golune dogru yoneliyor ve bu istikamette surekli devam ediyor. FS in diger default ucaklari ile normal bir inis gerceklestiriyorum. Acaba nerede yanlis yapiyorum. PMDG ucaklari ile ilgili bircok turkce dokuman bulmama ragmen Level-d ile alakali yeterli dokuman bulamiyorum.

Resim normal ucus aninda degil sadece size gostermek icin ucak pistteyken alindi. Burada aktif etmem gereken baska birsey varmi?
    Fatih ÖZSOY
    Istanbul / 1985

ILS frekans?n?n yan?ndan course u ayarlamayi denediniz mi?354 olmas?lazim ama emin de?ilim.
    Berk

Fatih bey;

Bende de oluyor ayn? uçakta.Ve bende nerdeyse bütün uçaklarda oluyor o yüzden hep kendim ini?imi gerçekle?tiriyorum.

?yi günler.
    Ceyhun Çetin.
    Boeing 787-8 Dreamliner

Senior Member captainmusic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara, Turkey.
    Bir kaç sebebi olabilir! Ama çok anla??l?r anlatmam??s?n?z, sapmay? ne zaman yap?yor mesela?
    Burak SÖNMEZ / ANKARA

buraksonmez@istanbulva.com

Sorulariniza sirayla cevap veriyorum.

ILS frekans?n?n yan?ndan course u ayarlamayi denediniz mi?354 olmas?lazim ama emin de?ilim.

Course degeri default ucaklarda ils ile iniste direkt olarak zennedersem bir ise yaramiyor.Acikcasi level d ile denemedim ama en kisa zamanda deneyip ise yarayip yaramadigini buraya yazacagim.

Bende de oluyor ayn? uçakta.Ve bende nerdeyse bütün uçaklarda oluyor o yüzden hep kendim ini?imi gerçekle?tiriyorum

Flight Simulator e baslayali 5 ay kadar kisa bir sure oldu. O yuzden oldukca acemi sayilirim. Her ne kadar manuel inisleri yapabilsemde suan zevk alamiyorum. Cunku tam olarak ne kadar mesafe kala alcalmaya baslayacagimi ve dakikada kac feet alcalacagimi bilmiyorum. Bundan dolayi ucagin burnu ya cok havada yada cok egik duruyor. Sanki ucak indirmiyorumda fuze atiyormusum gibi. Turksim de Fatih Koz kaptanimizin yazdigi dokumanlari buyuk dikkatle inceliyorum. Yani suana kadar ne ogrendiysem bu dokumanlardan ogrendim diyebilirim. Genel prosedurleri tam olarak bilemedigim icin chart okuma islemlerine henuz baslamadim. Herseyin bir sirasi var. Insallah birgun bende sizler gibi gercek sanal pilot olacagim.

Bir kaç sebebi olabilir! Ama çok anla??l?r anlatmam??s?n?z, sapmay? ne zaman yap?yor mesela?

Ucak neredeyse localizer hattina kadar donuyor fakat hatta oturmadan tekrar sapmaya basliyor.
    Fatih ÖZSOY
    Istanbul / 1985

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    767 ile ILS kullanarak ini? yapabilmeniz için pedestal panel'deki ilgili k?sma ILS frekans?n? ve yan?ndaki bölüme de course k?sm?n? gerekti?i ?ekilde girmeniz gerekmekte.

Do?ru course de?erini bulmak için haritaya bak?p, ini? yapmak istedi?iniz meydan?n üzerindeki ye?il konik ?ekle t?klayabilirsiniz. Gerekli frekans ve course de?eri orada mevcuttur.

Sol tarafta radyo panelinde k?rm?z? kutu içine ald???n?z dü?meler sadece sesli olarak ba?lad???n?z navigasyon istasyonlar?n?n "kimlik" bilgisini duyman?za yarar, mors alfabesi harfleri ile ses yard?m?yla do?ru frekansa ve do?ru istasyona ba?land???n?z? teyit edersiniz. Bu dü?melerin ILS ya da di?er navigasyon sistemlerinin çal??mas?na bir etkisi yoktur.

Leveld ile ilgili fazla doküman bulam?yorsan?z ve elinizde de ürünün kendi kitapç??? yoksa, size öncelikle http://www.leveldsim.com/files/Level-D67-Manual.exe adresinden kendi kitapç???n? indirmenizi öneririm.

Bunu d???nda Avsim'de dosya arama k?sm?nda leved 767 yazarsan?z pek çok prosedür ve doküman bulabilmeniz mümkün. Maalesef Türkçe kaynak bulmak zor.

Not: Uzun zaman önce 767 ile ba??ma "keyfi bir localizer'a oturma" durumu gelmi?ti, çözümü ara?t?rmam??t?m ancak ba?ka bir sebepten dolay? FSUIPC.DLL dosyas?n? tekrar yükledi?imde bu problem de ortadan kaybolmu?tu, bu da akl?ma yeni geldi, belirtmek istedim.

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Course ayarlamam??s?n?z.Bu kadar basit.Ayr?ca daha ba?layal? 5 ay olduysa leveld ye geçmek için çok aceleci davranm??s?n?z.LevelD FS teki en komplike uçakt?r.Acele etmeyin.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim problem cozuldu. Evet az once ucusumu bitirdim. Course degerini girmedigim icin sapma oluyormus. Yolcularimi guvenle Ataturk havalimanina indirdim.

Level d ye gecme sebebim sadece grafiklerinin iyi olmasindan dolayi. Ozellikle Virtual cockpiti cok hosuma gidiyor. Yoksa bende biliyorum cok zor bir ucak oldugunu.
    Fatih ÖZSOY
    Istanbul / 1985

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Fatih Bey "tam olark ne kadar alçalmam gerekti?ni bilemiorum" demi?siniz. sizin chartlar? okumay? ö?renmeniz gerekiyor. bu airport chartlar?nda kaç milde hngi yükseklikte olmazn? yazar. tabi VOR/DME chartlar?nda. yine VOR yakla?as?n?z da ö?renebilirsiniz. search k?sm?nda bunlar?n anlat?ld??? topicler var

http://www.trvacc.org/web/airspace/airports.asp linkinden türkiye meydanlar? için bu chartlar? indirebilirsiniz.
    1982-?stanbul
    gökhan morkan
    We can not \'Ctrl+z\' in life

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Sn Fatih Bey;

Bir hat?rlatma yapmak istedim Level-d B767 nin MDCU üstündeki VOR tu?u AUTO da ise sizin yakla?t???n?z alan?n ister ILS ister VOR olsun frekans? ve course hdg ni otamatik olarak kendi set eder sadece sizin yapman?z geren kontrol etmektir. tabi bu set i?i alana genelde 30 nm civarlar?nda olur önceden niye set etmedi diye tereddüte kap?lmay?n.

Sayg?lar?mla