4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Force 3D

Senior Member
    Yer
    , Turkey.

Force 3D

Geçen y?l Logitech Wingman Force joystick alm??t?m. Ancak ortadaki hatr? say?l?r bo?luk sebebiyle iade ettim. Bugünde Bimekste Logitech Force 3D adl? ürünü gördüm ve ald?m. Bahsetti?im iki ürün fiyatlar?da dahil olmak üzere birbirinden farkl?. Ancak bununda ortas?nda yine hatr? say?l?r bir bo?luk mevcut. Çok rahats?z edici ve simulatorde kullan?m? nerdeyse imkans?z.

?imdi soruma gelmek istiyorum. Tüm FF olan joysticklerde ortada böyle büyük ve rahats?z edici bir bo?lu mevcut mudur? Mevcutsa hemen iade etmek için bimeksin yolunu tutucam. Yok e?er böyle bo?luk mevcutsa FFli joysticki olan arkada?lar nas?l kullan?yorlar bende mi bir gariplik var?

Sayg?lar..
    Ömer Faruk
    1986/LCEN

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Bo?luktan kast?n?z ne ben onu anlayamad?m ...

E?er stick oyun içinde sertle?miyor ve çok gev?ek kal?yor ise bir sorun var demektir ama genelde bu tip stickler bo?ta iken ( oyun d???nda ) sa?a sola üfleseniz devrilecek yap?da olurlar içlerinde bir yay mekanizmas? olmad??? gibi .

Lakin oyuna girdi?inizde FF kodu destekleniyor ise stick sertle?ir ve taleplerinize yan?t verir , merkezlemeyi yapar vs. vs. ( hatta üstüne birde tepki verir - Feedback )

Mant??? tam anlatamam?? olabilirim kusura bakmay?n .

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    ?u an kulland???m joystick Logitech WingMan 3d.Bo?luktan kast?n?z ne bende anlamad?m.Normalde bilgisayar kapal? iken stick tüy gibi hafif power`a bas?nca stick kendini hemen merkezliyor.Sizin sorunuzdan sonra bakt?m fakat herhangi bir bo?luk veya benzeri bir?ey göremedim.1,5 y?ldan fazlad?r kullan?yorum ve gayette memnunum.Bence iade etmeden önce biraz daha test edin ve gelicek yorumlar? bekleyin.

Sayg?lar
    Bulent SENTURK --- ISTANBUL \\ 1984

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Fatih hocam evet adaptör ba?l? de?ilken kol bo?ta, bu k?s?m normal zaten. Normalde yine dedi?iniz gibi bilgisayara ba?lay?p adaptörü takt???m zaman kolun kendini ortalamas? yani merkezi bulmas? gerekli. Ancak bu alette bu tam manas?yla olmuyor, merkezlendi?i zaman yinede bo?luk kal?yor.
    Ömer Faruk
    1986/LCEN