Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member
    Yer
    Duisburg, Germany.
    Eline saglik sevgili Fatih ayrica Oguz hocaya da tesekkurler

Cihan Okur
    1967/Istanbul

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    FsX'de AI trafi?in çal??mad???na dair bir mail ald?m , ben denedi?imde çal??m??t? ve sorun yoktu . Maili gönderen dostumuza cevap yazd?m , olas? ayarlar? gözden geçirmesi için ama yine de içime sinmedi "acaba" dedim bir kez daha denedim .

Do?al olarak bir sorun yoktu , buyrunuz FsX AI trafi?inden iki görüntü ;

Hatta birde sürprizle kar??la?m??t?m FsX AI'de yazmam??t?m , onu da yazay?m tam olsun ;

FsX'in default ATC'si çok güzel "Onur Air" diyor TurkAir demiyor , AtlasJet demiyor ama fevkalade "Onur Air" diyor .

Gece gece merak sald?m , hangi firmalar tan?ml? ve söyletmek için ne yapmak gerekiyor onu inceleyece?im .

Tamam OnurAir Avrupa'da iyi tan?nan, en iyi Airbus kullanan, birçok ödüle sahip nadide havayolumuz ama MsFs tak?m?n?n nereden akl?na gelmi? Onur'u defaul voicepack'e eklemek onu merak ettim .

SDK'y? indirdim , SDK SP1'i de indirdim bakal?m neler ç?kacak ...

Sevgiler

Not : Kap?ya yana?t?ktan sonra motorlar?m? kapat?p tüm kap?lar?m? açt?m , önce bir kamyon geldi (yak?t tankeri tipli) . Bekledi bekledi gitti , ard?ndan kargo bo?alt?m? için kullan?lan yürüyen bantl? araç geldi (ad?n? bilmiyorum özür) ?öyle bir bakt? yana?madan çekti gitti ! 2 3 dakika bekledim , gelen giden araç olmay?nca kapatt?m FsX'i Resimlerde görüyoruz ya catering firmas?n? merdiveni vs. can?m çekmi?ti , gelmeyince üzüldüm ve bu hususu da ara?t?rmaya karar verdim . Madem var niye gelmiyor de?il mi ?

Not 2 : Kulland???m uçak SP3A'l? Wilco Feelthere Airbus Series Deluxe Edition'd?r , merak edenlere çakt?rmadan duyurulur .
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Te?ekkürler Fatih Hocam.
    2004 için olan?n? hemen indiriyorum..Ellerine-Gözlerine Sa?l?k..
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Sevgili Fatih Koz 24.7.2007 gece 01 de Sabiha Gökçen de kaplamas?z bir MD-80 gördüm.Büyük bir olas?l?kla TRAI MD 80 AIA veya FSP uça?? idi.Acaba düzeltilebilirmi.
    sevgiyle kal?n ...
    ALPER DARENDEL?
    THY 6975
    1 Temmuz 1969

Say?n Fatih koz;

1-Bu trafik paketiad?ndan ötürümü sadece türk havayolar? var yoksa sizmi yabanc? havayollar?n? koymak istemediniz?

2-Bu paketteki trafi?i artt?rmak için ne yapmal?y?z?
    Serhat Bayrakç? (13)
    Samsun - Merkez

Yer
    Istanbul, TR
    Alper Kaptan hangi ucak-ucus oldugunu bilirsek tabii ki duzeltebiliriz ama once onu bulmamiz lazim ( Firma , Tescil , Ucus Numarasi gibi bilgiler gerekli )

Sevgiler

Serhat Kaptan ;

1. Sadece türk ta??y?c?lar? koymak istedi?im için ba?ka havayolu yok , aç?klama da bu aç?kça yazar "Turkish Carriers AI Pack" diye ... Tamamen tercih ve zevk meselesi de diyebiliriz

2. Bu paketteki trafi?i artt?rmak için hiçbir?ey yapamazs?n?z ama sisteminizdeki trafi?i art?rmak isterseniz bilimum ba?ka paketleri indirip yükleyebilirsiniz ( WOAI , PAI , Adobe vs. vs. forumda aç?klamalar? mevcut )

Emniyetli uçuşlar

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Fatih kaptan uçak parkta ve sefer pozisyonunda olmad??? için o bilgileri maalesef alamad?m.Rastlay?p al?rsam bildiririm.
    sevgiyle kal?n ...
    ALPER DARENDEL?
    THY 6975
    1 Temmuz 1969

Yer
    Istanbul, TR
    Akl?ma ?u geliyor ,

Uçak MD olarak görülebildi?ine göre uça??n tan?mlanmas?nda bir s?k?nt? yok , ancak uça??n kaplamas? yok ...

San?r?m Aircraft.cfg dosyas?nda bir hata yapm???m .

E?er orada bir tan?m hatas? yok ise uçuş planlar?ndan birinde bir MD'ye uçuş atanm?? ama o MD'nin kaplamas? yok demektir . At?yorum Atlas'a bir MD uçuşu girilmi? ama Atlas'?n MD'si yok

E?er böyle ise bulmam zorla?acakt?r ama ilk dü?ündü?üm gibi ise yani at?yorum Onur'un MD'sine uçuş verilmi?, uçak ve uçuş ili?kisi do?ru ancak texture=ohy yerine texture=oyh yazm???z dolay?s? ile kaplama görülemiyor gibi ise sorun çözmekte bulmakta kolay olur.

Ben kaplama baz?nda MD'leri incelemeye ba?l?yorum , sizde denk gelir uçuş bilgilerini alabilirseniz çözeriz in?allah.

Sevgiler

Senior Member emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Fatih bey ,çok teşekkürler , FS2004'e format att?m , ?uanda bunu kurdum gerçekten çok güzel olmu? saolun.

Emrah ERSOY.
    Cleared Take Off!

Senior Member N. Mehmet YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    fatih hocam ellerine saglik bisey sorucam da bunlar?n voice packini nerde bulabilirm cunku ilk defa ai yukluyorum da. bir de bu pakette mesela thy heathrow a gidiyor, thy nin o uçag? heathrow da olacak degil mi ai nin temel felsefesi bu ayn? sey thy paris vb. için yabanc? sirketler için ai paketi nerde bulabilirm bir arkadas yollam?s ama 404 not founf hatas? verdi link adobe denen ai paketini nerde bulabilirm bi fikrin varm??? cok tesekkur simdiden..

sayg?larla
    Nevher Mehmet Yılmaz
    İstanbul
    IACE 2012