Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
    Senior Member
    Yer
    Alburquerque, New Mexico, USA.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
    Mühim olan KAYIT Tu?una bast?ktan sonra ç?kan KIRMIZI Say?lar Büyükten-Küçü?e do?ru (Son olarak "0" da biter) giden zaman say?lar?na dikkat etmemiz gerekir...
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Anlad?m ama Ben o say?lar?n sürekli de?i?ti?ini görüyorum i?te bu k?rm?z? say?lar da asl?nda çekimin fps sini gösteriyorsa, o zaman sürekli de?i?ti?i için asl?nda benim Fraps de ayarlad???m de?erde hiçbir zaman çekim yapmad???m anlam?na geliyor. De?ilmi.
    Bunu nas?l optimize edece?imi merak ediyorum ben.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
    Bir di?er sorunuza verebilece?im cevap ise;
    Fraps ile çekilen videolarda SES önce,Görüntü arkas?ndan geliyor..yanl?? anlamad?ysam?..
    Hay?r öyle de?il tam tersi görüntü önce geliyor ses sonra geliyor, mesela flaplar? açarken ç?kan ses vard?r ya görüntüde flaplar a?a?? iniyor ama ses gelmiyor düz uçarken daha sonra flap sesleri geliyor oysa ben onlar? görüntüde açal? yakla?? 10sn. kadar olmu oluyor.

Bende de bu zamana kadar birkaç kere olmu?tu...Tam çözemedim ama,san?r?m Çekim esnas?nda ya otomatik olarak Antivirüs taramas? oluyordu yada ba?ka bir program aç?k unutmu? olabilirdim...
    Bilgisayar?m yeni formatland? ve henüz antivirüs program? yüklü de?il bunun a??rla?t?rmas? da imkans?z oluyor bu durum da.
    Birde tabiki ba?ka programlarda aç?k olmak zorunda malum siz de bilirsiniz FS ile uçarken bir program kullanmak neredeyse art?k imkans?zd?r.

Bence tüm programlar kapat?lmal?!..Fakat ?ayet Flight Simulatorden Video almak isterseniz,zaten öok a??r bir program,bir de Fraps ondan görüntü almak için çal???yor..Haliyle Frame Rate h?z? da dü?ebilir,SES sorunlar? da ortaya ç?kabilir...
    Tüm programlar? kapatmam demek asl?nda uçmamam gerek gibi oluyor lakin FS di?er programlar olmadan neredeyse kullan?lam?yor bile biliyorsunuzdur.

Bir de daha hafif programlardan görüntü almay? deneseniz diyorum.Bakal?m o zaman bir sorun olacak m???.
    Evet onu da denedim bir online oyun da denedim görüntü almay? ancak sonuç gene ayn? hemde daha beter diyebilirm.

Hemen ?u ça?r???m yapt? bende;belki de PC'miz iki a??r program? kald?ramayacak kadar performans? dü?ük de olabilir...
    Sanmam Sistemim;
    ASUS AM2 ANAKART S940
    AMD ATHLON 64 X2 6600 CPU (Ç?FT ÇEK?RDEK)
    KINGSTON (1024*2 MB) 2GB 800 Mhz DDR2 CL4
    NX7950GX2 1GB PCI ex16, DDR3 TV/DUAL DVI OUT,256 BIT (SADECE BU 572$ DIR)
    Di?erleri normal standart ama san?r?m bu yeter.

?u an akl?ma gelenler bu kadar...?n?allah sorular?n?za çözüm olmasa da belki biraz cevap bulabilmi?linizdir...
    Ba?ka konularda da sorunlar?n?z olursa,Lütfen çekinmeden sorabilirsiniz..Seve-seve cevapland?rabilirim...Sayg?lar sunar?m...
    ?n?allah bende istiyorum sorrunlara çözüm bulmay?
    Tabiki bu konularda sizden yard?m almam iyi oluyor çünkü ben hiç bir ?ey bilmiyorum.
    Yak?nda sizi tekrar rahats?z ederim.
    Ayr?ca Sayg?lar bizden efendim.
    KEREM PEKSEN
    ISTANBUL - 15.MART.1973

Alburquerque, New Mexico

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Sevgili Kerem Bey..
    Bir önceki mesaj?mda da de?indi?im gibi;bendeki olay 1-2 kez ba??ma gelmi?ti.Sorunuma cevap olarak ta di?er programlar?n aç?k olup,kasmalar? ?eklinde olabilece?ini dü?ünmü?tüm.
    Sorununuza gerçekten daha ba?ka çözümler dü?ündüm bu arada,fakat olay?n sizin PC'nizde meydana gelmesi aç?s?ndan,uzakta olu?umdan dolay? Bire-bir bakam?yorum sisteminize...Gerçekten "iyi performansl? " PC'ye sahipsiniz.Ama bu sorun nerden kaynaklan?yor?,ba?ka sebepler bulmak gerekiyor...
    Bu dereceden sonra yard?mc? olamad???m için ÇOK üzgünüm!...

Bir ara bende ?öyle bir olay olmu?tu;
    Benim PC'imde TV-Kart? var.Geçen sene PC'im performans?n? art?rmak için "Çift çekirdekli" Pentium-4 ??lemciyi zor-zahmet biryerlerden buldum.Takt?m.Gerekli ayarlamalar? Bios'tan yapt?ktan sonra çal??t?rd?m.
    Hemen akl?ma tak?lan ço?u programlar? bu yeni i?lemci ile uyumlulu?unu kontrol ederken,baz? programlar dahil,TV-Kart? da çal??mad?.Çal??t?-fakat "REC" kay?t tu?una bast???mda Program? kitledi.
    Sonra bu TV-Kart?n?n sitesindeki "FAQ" (s?kça sorulan sorular) bölümüne girip,ayn? benim sorunumdaki sorulardan birini buldum.Önerdi?i program? kulland?m.??e yarad?.Kay?t yapt?.Ama bu sefer de renk-kanal-???k ayarlar?nda kitlenme ya?and?.
    Daha sonra ben de "çift çekirdekli" i?lemciyi ç?kar?p,satt?m.

Yani Kerem Bey..Siz de isterseniz,bu sorununuz için "Fraps" ?n sitesindeki FAQ'ulara girseniz?,belki sizin sorunlar?n?za da böyle çözümler bulabilirsiniz san?r?m.Denemeniz de fayda var.

Te?ekkür eder,Sayg?lar sunar?m..
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Öncelikle herkese iyi günler,

?ni? videolar?m? çekmek istiyorum FRAPS ile.Fraps?n ücretli full sürümünüde edindim fakat bir sorunum var.Bu video olaylar?nda çok fazla bilgim yok maalesef, video çekerken sesleri kaydedemiyorum?acaba nerede hata yap?yorum?

Burak

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    ?imdi nette ara?t?r?ken dikkatimi çekti,

Dikkat ettiyseniz bende ''Sound Device'' k?sm? bo?.Muhtemelen sorun buradan kaynaklan?yor.Bunu nas?l çözerim acaba?
    Burak

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Art?k sound device k?sm?da dolu ama gene ses yok.Kafay? yi?ecem.Bir yanl??l?k var ama nerde hala çözemiyorum.Mikrofona konu?ursam benim sesimi kaydediyor ama FS den hiç bir sesi alm?yor.FRAPS kullan?yor bildi?im kadar?yla bir çok ki?i.Lütfen yard?mlar?n?z? bekliyorum.
    Burak

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Sevgili Burak kaptan?m..
    ?nan?n ?imdi gözüme ili?ti mesaj?n?z..Aradan 1 aydan fazla geçmesine ra?men yine de cevap yazmak istiyorum.Belki sorununuzu halletmi?sinizdir,ama yine de di?er arkada?lar faydalanabilir.

Fraps'taki ses kayd? için tüm ayarlar? gerekti?i gibi yapt???n?zdan emin olduktan sonra,ekran?n sa?-Alt bildirim alan?ndaki SES simgesine sa? t?klay?p,"ses denetimini" aç?yoruz.
    -Buradaki "Line-?n 'indeki "sessiz" i?aretini kald?r?yoruz.
    Ayr?ca Sol-Üstteki bardan "Geli?mi? seçenekler"den "SW birle?tirici" ve "Giri?" seçeneklerini de aç?yoruz.
    Bu açt???m?z seçeneklerin seviyelerini de ayarl?yoruz...
    ..Umar?m bu ayarlardan sonra sorunsuz bir ?ekilde SESL? Fraps çekimi yap?labilir...Sayg?lar?mla.
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957