Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    AFCAD'da e?er park yerleri belirli firmalara atanm??sa ATC ?öyle bir yol izler;
    ATC gelen uça?a bakar, onun hangi park yerlerine atand???n? kontrol eder.Park yerine atama i?leminde bir park yerine tercih s?ras?na göre ?irket yad a?irketler atanm?? olabilir. örne?in 108 nolu kap?ya;
    THY-OHY-OGE-FLM-MNB atanm?? ise ve inen uçak'da Fly air FLM ise, park yerinin bo? olup olmad???na bakar, bo?'sa oraya gider, zira tercih hakk? önce THY sonra OHY diye gidiyor. dolasy?s? ile orada ya THY ya OHY yada OGE var demektir.
    Bos degilse yine bu sekilde kendine atanmis bir park yeri arar, oda yoksa hickimseye atanmamis bir park yerine gider.
    AFCAD'dan baktiginizda reknli park yerleri atanmis , sadece yesil olanlar (bazilarinda nadiren atanmis olsada atanan sirketin rengi yesil odlugunda bos gibi gorunur ama cok nadirdir) ise bos olan yani kimsye atanmamasi yerlerdir.
    dolayisi ile eger atanmis park yerleri dolu olsa dahi bos bir yere gider. atamalar sadece terci kullanmak icindir.

trafiginizi birde soyle kontrol edin. top view'dan bak?n bakalim tum park yerleri dolumu? hakikaten dolu ise hepsi evet park yeri bulamadigi icin bir yere park edemiyor olabilir. bana özelden mail adresinizi gonderin kendi kullandigim daha hala kendime gore en dogrusunu yapamadigim afcad dosyasini gondereyim. birde onunla deneyin.(hala uzerinde calisiyorum cunku) benim su anda kullandigim park yerlerinde sayi birazcik daha fazla. bu ara kapasiteyi en az 6 park yeri daha arttirmaya calisiyorum.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Member dmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Illinois, U.S.A
    bir?ey soramk istiyorum ben bu eklentiyi yükledim ama uçaklar?n hiç biri yokk neden acaba
    Cagkan Col

"the star on the sky made by the god, the star on the road made by us" Mercedes-Benz

Member dmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Illinois, U.S.A
    bir?ey soramk istiyorum ben bu eklentiyi yükledim ama uçaklar?n hiç biri yokk neden acaba
    Cagkan Col

"the star on the sky made by the god, the star on the road made by us" Mercedes-Benz

Yer
    istanbul, Turkey.
    FS2004 settinglseri iinde trafik sekmesini kullanarak trafikleri aktif hale getirin.

Yer
    istanbul, Turkey.
    FS2004 settinglseri iinde trafik sekmesini kullanarak trafikleri aktif hale getirin.

Senior Member LTBA201 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    '' inen bir trafi?i bekledim ve günün ilk uçaklar?ndan biri Ankaradan geldi, güzelce park yerine gitti.''Hakan abi selamlar,uçaklar?n nereden geldi?ini nas?l ö?renebilirim?Yard?m edersen sevinirim,sayg?lar.

LTBA201/Bar?? Arcan

Yer
    ?stanbul, Turkey.
    '' inen bir trafi?i bekledim ve günün ilk uçaklar?ndan biri Ankaradan geldi, güzelce park yerine gitti.''Hakan abi selamlar,uçaklar?n nereden geldi?ini nas?l ö?renebilirim?Yard?m edersen sevinirim,sayg?lar.

LTBA201/Bar?? Arcan

Yer
    istanbul, Turkey.
    ben bunun için AIseperation diye bir program kullan?yorum. bu program yakla?an trafikleri olabildi?ince hizaya sokup seperasyon yap?yor ama ayn? zamanda o meydana ait olarka gelen giden uçaklar?n nerden gelip nereye gittiklerinide görebiliyorum.

avsimde varm? bilmiyorum olmas? laz?m olmzsa www.fsgateway.com forum sayfas?nda . ama bana mail gönderirsen ben sana maillerim.

bunun yan?nda;
    ai timetable diye bir pogram var, kullanmad?m ama kullan??l?ya benziyor;
    aitt198b68.zip avsimde var.

buda fena de?il tüm BGLleri tarayarak tarifeyi görüntülüyor. hatta bir planda olamsa bile uçak hakk?nda de?i?klik yap?lmas?na izin veriyor. güzel bir program;
    ACA2005v1.2.zip

bunu daha kurmad?m ai trafik analizer diye bir?ey. ne i?e yarad??n? bilmiyorum;
    AITA2004v1.2.zip

Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Çok teşekkürler Hakan abi,sayg?lar.

LTBA201/Bar?? Arcan

Senior Member TC-BRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Traffic View Board Version 2.1 ( tvb_v2.1.zip )

birde böyle bir program var avsimde mevcut. Hakan hocam bu program? tavs?ye etm?st? d?ye hat?rl?yorum.