Merhaba arkadaslar.

Uzun zamandir online ucmuyorum. Aslina bakarsaniz; offline da ucmuyorum. Sebebi ise basit: Bilgisayarim besinci senesini doldurdu =) Bu sure CPU nun yavas yavas emekliye ayrilmasi icin yeterli sanirim ; ) Hele ki benim gibi eski model bir AMD Athlon kullaniyorsaniz =)

Ancak FS acamadigim bu sure icinde havaciliktan kopamadim. Halen daha yerli/yabanci havacilik forumlarini takip ediyorum ve havacilik bilgilerimi genisletmeye calisiyorum. Asil onemli nokta ise 7/24 liveatc.net dinliyorum =)

Eskiden (belki de muhaberati takip edemedigimden) cok ilgimi cekmezdi fakat simdilerde kontrolorluk kafamda iyiden iyiye yer etmeye basladi. Belki bilgisayarimin eskimesi bu acidan yararli olmustur. Havacilik dunyasinin diger yarisi ile tanismis oldum.

Sadede geleyim; bu forumda yer alan buyuklerimden (hem yas hem de bilgi birikimi olarak) bir ricam olacak; Vatsim bunyesinde ATC olabilmek icin gerekli dokumanlara ihtiyacim var. Google ve Trvacc de sadece genel kavramlar uzerine bir kac bilgi bulabildim. Vatsim bunyesinde nasil ATC olunur, ATC perspektifinden seyrusefer, sector, approach, tower, ground, clearance gibi konular hakkinda bilgi edinebilecegim dokuman/site/media onerebilirseniz cok mutlu olurum.

Belki bu sekilde bir gun (coook ileride bir gun) ben de demir kuslara yon verenlerden biri olabilirm ; )

Saygilar.

PS: Bu konuyu neden Trvacc de acmadim? Galiba once "bir dosta" danismak istedim =)