Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

FS9'DA Yava?lama Yard?m Lütfen

Sevgili arkada?lar uzun süredir uçuş yapam?yorum bunmlar?n sebepleri FS nin bir zaman sonra nerdeyse 5dakikada bir terrein mesh yüklemesi ve birde online iken Frametin çok dü?mesi.Uçak (hnac a300) Tower view de giderken bile arada bir tekliyor.Buda benim çok can?m? s?k?yor.

Bilgisayqr?m?n özellikleri
    P4 2.66
    1gb ram ddr 333
    ATI RADEON 9600XT 128lik ekran kart?.

3 kere format att?m ve diski biçimlendirmeme ra?men sorun ayn?.Ekran kart? driverlar?n?da en son sürümünüde test ettim bende olan eski sürümünüde sorun hala devam etmekte uçmak istiyorum art?k lütfen yard?m.
    Sayg? ve Secgilerimle.
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member linsux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oslo, Norway.
    Hocam ne desek teorik kalir. Benim benzer sorunum vardi, sorun disk controller'daydi, donanim sorunu. Ayarlari biraz dusurun. Bazi FSX tweak'leri FS9 icin de gecerliymis, onlari deneyebilirsiniz. Bence o bilgisayar FS9 normal ayarlar altinda calistigi muddetce yeterli olacaktir. Ben 1 bucuk yil once 32MB AGP kart kullaniyordum .

Bu arada, teklemeyle ilgili iki nokta ilgimi cekmisti. Birincisi, dediginiz texture/mesh cagirmasi. Ayarlari dusurerek bunu biraz azalttim sandim. Ikinci nokta, AI idi. AI'i kapattigimda tekleme iyice azaldi. Hem AI kapali hem mesh kalitesi dusuk oldugunda (genellikle LTBA'dan bahsediyorum), tekleme tamamen ortadan kalkti.
    Ismail Pazarbasi
    Lufthansa

Approach: "33W, confirm you have 'Hotel.'"
    33W: "Uhhhmm, we're flying into McCarren International. Uhhhmm, we don't have a hotel room yet."

Current Oslo Weather & stats

Hocam ayarlar?m her zamanki gibi...Önceden bu ayarlarla herhangi bir sorun yoktu ama ?uan inan?lmaz kötü durumda..
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Koksal Bey,

Bende ayni sorunlari yasadim.Cok fazla ucak yukleyip / kaldirmaktan , cok fazla scenery yuklemekten oluyor diye dusunmustum.FS lebirlikte calisan ya da FS DB ile calisan yardimci programlari teker teker kaldirip kurun.

Ucus esnasinda terrain ve weather yuklemesi bu nedenlerden kaynaklaniyor.Eger duzelmez ise Format derim uzun ama kesin cozum!
    Cevat Adapazarli
    1980 / Adapazari

Senior Member karacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Ayn? sorun bendede mevcut,
    Yeni format att?m ve tüm eklentilerileri tek tek kurdum ard?ndan.
    Benim tahminim Real environment ve Pmdg ler kas?yor diyorum ama tahmin, birde Sn Kenan Kilictepe nin vfr_tr mevcut bunlar cok kasarm? acaba? Ayr?ca fs 2004 ün performans?n? etkileyecek donan?m ayarlar? ile ilgili tavsiyelerinizide dinlerim.
    Sistemim:
    core 2 duo 1.86
    ge force 7300 gt 256 mb
    1.5 gb ram

Sayg?lar
    Istanbul 1978
    enginkarabacak [at] istanbulva.com
    www.istanbulva.com

Senior Member TK957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    State College, PA. United States
    Benzer sorunlar? çok ya?ad?m.Size önerim bi sistem s?cakl???na bak?n.??lemcim 55-60 derecedeyken ile 70 derece ve ustundeyken bariz 5 frame fark ediyor, birde malum yaz s?caklar?.
    Efe DO?AN ACCTR24
    Altoona, PA

Senior Member
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Sistem s?cakl???na dikkat edin. 2 günden bu yana sistem aç?l?rken system disk hatas? veriyor. bunun sebebi (bana göre) HDD'?n a??r? ?s?nmas?. Zannedersem HDD rahmetli oldu.

Asl?nda etkili oldu?unu dü?ündü?üm bir çözüm bulmu?tum ancak o da kafi gelmedi. Buldu?um yöntem ?u; kasan?n aç?k olan k?sm?na (sol taraf) masa üstü vantilatörü ile sürekli hava vermeye ba?lad?m ancak odan?n içerisindeki havan?n s?cak olmas? nedeniyle üflenen hava bile yeterli gelmemeye ba?lad? ve sonuç olarak sistem kernel hatas? verip mavi ekrana dü?üyor.

BIOSta yazan sistem s?cakl???; 41 - 53 santigrad derece
    CPU s?cakl???; 53 - 60 santigrad derece

Senior Member
    Yer
    izmir, Turkey.
    So?utma için bende yazlar? büyük vantilatör kullan?yorum ve oldukça da memnunum.

Köksal bey acaba bilgisayar?n?z?n performans? sadedce fs'de mi yoksa di?er uygulamalarda da m? dü?tü? Bende geçen hafta müthi? bir performans sorunu ya?am??t?m ne denediysem makinam düzelmedi, taa ki bilgisayar?ma sa? t?klay?p ram'lerimden birinin gev?eyip yerinden ç?kt???n? ö?renene kadar. Belki sizin sorununuzda buna benzer bir ?eydir.
    Mehmet Bengi Taysun

Senior Member
    Yer
    Sakarya, Turkey.
    Arkada?lar,PC'imde inan?lmaz derecede yava?lama ve kasmalar olu?tu.Bu problem nedense sadece FS9.1 de oluyor.Normalde gece video ve screenshoot ald???m meydanlarda ?imdi ise uça??n piste indi?ini bile görmek mümkün de?il.FS9 ayarlar?n hepsi full idi,hiç sorun ya?amazken ?imdi 3-4gündür dedi?im gibi b?rak?n uçmay? uça??n panelini görmek bir dert,d??ar?dan bakmak bir dert...Belki yard?m? olur.FS9 un yüklü oldu?u D: diskinde sadece 300-400mb.l?k bo? yer var.

Sitede ara?t?rd?m fakat çözüme ula??lan bir mesaja denk gelmedim.Düzelece?ini bilsem format at?cam(her iki diske)Arkada?lar lütfen acil yard?ma ihtiyac?m var.
    Sezgin GÜL
    1980/Sakarya

Intel(R) Core(TM) İ7 CPU 950 @ 3.07GHz/Kingston (6GB) @ 1600MHz DDR3/Sapphire HD5830 @ 1024 Mb.(64bit) GDDR5/Samsung 22\'\' LCD Monitör/1TB HD 7200RPM/Windows 7 Ultimate 64 bit

?u anda bende ?öyle bir sorun var.Havada iken Ankara taraflar?na yakla?t???m zaman her 5 dakikada bir Terrein Mesh Yüklüyor FS bende ç?ld?r?yorum tabiki bende bunun için yard?m istiyoruma rkada?lar ?imdiden teşekkürler.[V]
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL