Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member TC-BRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    ucan laptop güzel benzetme
    bende A380 kokpit'i internet cafeye benzetiyorum

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    bar?s
    bey super b?r benzetme bravo aynen kat?l?yorum v?deo cok guzel ozell?kle em?rates tr?ple7

?lgaz

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Hakan a?abey alemsin vallahi , ben i?i ?amataya vurdum sen ciddi ciddi cevaplam??s?n Zahmet verdim özür dilerim.

"Uçan Laptop" ve "Fasulye" benzetmeleri süper diline sa?l?k .

Bu arada Maddog 2006 ile bir deneme uçuşu yapay?m dedim , ba??ma gelmeyen kalmad? . K?sa özeti ve videosu birazdan forumda olacak .

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    Manisa/Salihli, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Hakan a?abey alemsin vallahi , ben i?i ?amataya vurdum sen ciddi ciddi cevaplam??s?n Zahmet verdim özür dilerim.

"Uçan Laptop" ve "Fasulye" benzetmeleri süper diline sa?l?k .

Bu arada Maddog 2006 ile bir deneme uçuşu yapay?m dedim , ba??ma gelmeyen kalmad? . K?sa özeti ve videosu birazdan forumda olacak .

Sevgiler

<div align="right">Originally posted by fatih.koz*-*30/04/2007*:* 00:00:33</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Hocam ne oldu ?imdi merak ettim ?
    ?n?allah büyük bir sorun ç?kmam??t?r.[8D]

Sayg?lar?mla...
    Güray Gür
    26 Subat 1994
    Manisa/Salihli

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    yahu siz bakmay?n benim yazd???ma orayam? uçay?m burayam? derken patlad?m s?k?nt?dan, haz?r önüme gelince yazay?m dedim estagfurullah Fatih ciddiye alma sak?n .....uçan laptop k?sm? hariç ))

yinede her i?de bir hay?r vard?r misali, yar?n öbür gün birisi ç?k?p "MD nedir?nereye bas?l?yo?" diye sorarsa cevap haz?r olmu? oldu
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.
    Ben ?ahsen Md modellerini sevmem 11 i hariç 1995 ve 99 y?llar? aras?nda bu uçaklar dan çok say?da görmek mümkündü. Ama ?imdi say?lar? oldukca azald?. Onur a?r haricinde Türkiye de bu modelleri kiralayan ba?ka bir ?irket akl?ma gelmiyor. Bazen THY n?n bu modelleri kiralad???n? görüyoruz. Ama oda çok k?sa süreli oluyor. Onur neredeyse tüm iç hatlarda md leri tercih ediyor. Kendi politikalar? bir?e diyemeyiz. Herhalde kiras? daha ucuz.

Md leri neden sevmedi?ime gelirsek.

1-Oldu?undan fazla çevrede gürültü yarat?yor.

2-Eski modeller ve yedek parçalar? neredeyse art?k üretilmiyor.

3-Eski modeller oldu?u için kaza riski biraz daha art?yor.
    ERS?N BOZKURT
    28/06/1987
    LTBJ

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    1997 model bir ucak eski degildir ersin hocam, kaza riski her ucakta oldugu kadardir [8D]

OHY nin elindeki MD ler 97 Model diye hatirliyorum,

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Hakan Hocam Airbuslar gerçekten bu kadar kötü mü? Dün hürriyet gazetesinin pazar ilavesindeki kokpit sayfas?nda okudum 340'lar?n yerine ve 777'lere rakip olarak 350'leri üretiyorlarm?? ve THY'nin de gündeminde 787 ile beraber 350 al?mlar? varm?? yani ikisi aras?nda karar vereceklermi? say? olarak da 15 adet bilgisi verilmi?.Asl?nda özellikle 320 ba?ta olmak üzere 319/321 ailesi çok ho?uma gidiyor, kontrol olarak da Joystic kullan?lmas? ayr? bir farkl?l?k getiriyor (belki kullan?m kolayl??? da getiriyordur tam bir bilgi sahibi de?ilim) fakat benim dü?üncem tercih edilebilecek bir uçak modeli.
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    gayet tabi bir hariçten gazel okuyoruz, daha hayat?m?zda kaç kee gerçek Airbus ve boeing kokiti gördükki kullan?m ve verimlili?ini tart??abilecek kadar bilgimiz olsun biz kendi aram?zda gevezelik ediyoruz sadece , birazda hissiyat hani herkesin sempati duydu?u yada benimsedi?i kans?ksad??? ?eyler vard?r ya, biraz öyle.

yoksa haddimize de?il o iyidir bu kötüdür demek. ZAten öyle olsa ne diye adamlar bukadar milyar dolarl?k yat?r?m yaps?nlar?

uçak seçimlerinde o kadar çok kriter varki, bizim akl?m?z onlara erene kadar 10 tane daha yeni uçak modeli ç?kar havayolunun rotas?, bölgedeki hava durumu,yolcu, kargo kapasitesi, ini? kalk?? yapt??? yerin genel durumu. bunlar?n hepsi uçak seçmede kriter. tamamen havayolunun ince hesaplar?na ba?l?. Örne?in bellycargo ad? verilen ve sefere as?l para kazand?ran kargo ta??mac?l???nda çok ba?ar?l? ise tercihen kargo kapasitesi olan uça?? tercih ederler. yok benim kargom az yolcum fazla as kargo ile idare ederim diyen ona göre uçak seçer.

baz? uçaklar belirli mesfenin üzerinde + yazmaya ba?lar baz?lar? belirli mesafenin üzerinde fazla i?letme maliyeti ç?karabilir. tabi bunlarnhepsine yolcu çekebilmek için gerekli kabin hizmetleri konforunuda eklemek laz?m.

örne?in,
    ?stanbul'dan Frankfurt'a 2.5 saatte uçuluyor, ERJ145 ile bu yol daha maliyetlli olarak uçulabilir ama ne kargo var ne de konfor 2.5 saat için! üstelik mil ba??na maliyeti dü?ük olsadece mesaje uzun oldu?u için kar zarar e?er yolcu full de?ilse zarar olarka yazabilir.

tüm bunlara altyap? , bak?m gibi ?eyleride ekmelek la?zm. yeni bir uçak yeni bir e?itim süreci demek örne?in.

yani bizim asl?nda havac?l?k merakl?s? olarak bakt???m?z?n ötesinde yüzlerce kriter var biz ?imdilik ?ekline bakarak o güzel bu de?il diyebiliyoruz
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    ?u MDler'in servisten kalkaca?? günü iple çekiyorum. Bir uçak bu kadar m? dengesiz, bu kadar kaprisli (evet, uçak kaprisli), bu kadar ne yapsan yaran?lamaz olur? Hay?r tamam mühendislerin eline sa?l?k senelerini vermi?ler ara?t?rm??lar etmi?ler, eh iyi de satacak bir alet yapm??lar, ama ke?ke bir dü?ünselerdi bakal?m seveni kaç ki?i olacak. ?öyle kar??na al?p bak?nca "ya bi de bu uçuyo biliyo musun" dersin. DC-9'lara hiç girmiyorum!

Ayr?ca hep akl?ma gelen bir soru var:MD8x/90 lar? tasarlayan zihniyet MD11'? ne ara tasarlayabildi? Her ikisinin de tek benzer taraf? "M" ve "D" . Airbuslar'a hiç ?s?namad?m ama geçen gün bir?eyi farkettim: yolcu kabini olsun kokpiti olsun ayn? s?n?ftaki Boeingler'den daha geni?. Hele ki kokpitler Boeing'in yan?nda yayla gibi kal?yor.

Oh be ne zamand?r Airbus ve MD'lere çamur atmak istiyordum beraber ç?kt? aradan[8D]

Not:Airbus ve MD seven arkada?lardan "zevkler ve renkler" çerçevesinde özür diliyorum..
    E. Can AYTIS
    LTBJ/1987