Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.

havadan-sudan fotograflar

eskiden beri ço?u zaman düzensiz bir adamd?m, baz? ?eylere nedense hiç dikkat etmez,birazda hoyratça davran?rd?m. Bu yüzdende çekti?im resimleri albümlemek yerine zarflar?na t?k??t?r?p habire bir koliye doldurdu?umu sonra evlenirken aynen o ?ekilde ta??y?p bu adetime devam etti?imi fark ettim! çünkü e?imin resim albümleri hem çok düzeli hemde çok hemde hepsi kronolojik s?raya göre, ks?kand?m aniden!her?eyin telafisi var ama bir ?ey farkettimki onun telafisi yok, geçen zaman! eski tozlu resimler de?ildi elbette ama y?llard?r zarflar?nda sürüklenen geçmi? resimlerimi elime ald???mda hüzünlendim çünkü hayat?m?n çok büyük bir k?sm?n?n çok az an?s? resim olarak elimde. çok ?ey ya?am???m, çok ?ey yapm???m, çok gezmi?im, çok e?lenmi?im,çok çal??m???m, çok yorulmu?um ama an?lar?mdakilerin nerdeyse hiçbirini adam gibi saklamak akl?ma gelmemi?. Geldi?inde de 3-5 uyduruk resimle geçi?tirmi?im.

bütün arkada?lar?ma, herkese bir önerim var, vakit çok geç de?il e?er böyle bir al??kanl???n?z yoksa. hayat?n?z?n her an?n? resimleyin, saklay?n, çocu?unuza fotoğraf çekmeyi hatta güzel fotoğraf çekmeyi ö?retin. bunlar? saklamas?n?da ö?retin. Foto?raf?n ruhunu hiçbir ?eyin vermedi?ini unutmayal?m, video çekmek bile güzel bir fotoğraf kadar insan? etkilemiyor. Ke?ke 15 ya??mda o üstten bakmal? Flaxaret ile 20 ya??mda patronumun istedi?im zaman kullanmama izin verdi?i makine setleriyle daha çok fotograf çekseydim üstelik bir fotoğraf üstad? olmas?na ra?men!

havadan sudan resimlere ho?geldiniz bu resimleri çe?itli zamanlarda çekip sonra büyük ölçekde bask? yapt?rm??t?m. Hemen hepsi bir Canon A-1 ile çekildi. Tatile, gezmeye çok ç?kmad?m yurtd???na ama gitti?imde iki makine ile giderdim, ikiside Canon A-1 birinde 100ASA di?erinde 400ASA olurdu. F28 yada F35 objektifler kullan?rd?m. Kulland???m en iyi makine bu idi Canon A-1.

hem yeni tamir etti?im scanner'in ayar?n? yapay?m deidm hemde bu arada elime geçen ilk resimleri sizilerle payla?mak istedim. kusurum olursa affola

1994 y?l?nda okulda ö?renciler ile beraber bir geziye ç?km??t?k. Air Malta 737-300 idi yan?lm?yorsam.

güzel bir gezi idi yakla??k 80 ki?iydik, Istanbul-Malta-Roma-Floransa-Venedik ve Milano'dan Malta üzeirnden istanbul'a dönü?;

yan?lm?yorsam Roma'da çektim bu resmi, bir katedralin arkas?ndaki küçük bir ?apel'de tadilat yap?yorlard? ve kalkan toz bu resmi yaratt?.

ve sonra Floransa , daha do?rusu onlar?n deyi?i ile "Firenze";

ve son olarakda Venedik, Gondol gözüme çok güzle görünmü?tü. 3-4 kareden ç?kan en iyi sonuç bu idi, çünkü di?erlerinde hem diyafram ayar? hemde tripod olmad??? için sorun olmu?tu.;

?ansa 1995'de Fransa'ya gitmek k?smet oldu. bu sefer benim ö?rencilerden (okulda asistand?m) küçük bir grupla amatör bir tur yapm??t?k.

o zamanlar RVSM yoktu , uçak OnurAir A321 olmas? laz?m.

ünlü zafer Tak'?;

yanl?? yaz?yor olabilirim, sacré coure tepesinden Eiffel. 300mm zoom ile bir yer dayararak çekmi?tim.

ve Grande Arche (umar?m yanl?? hat?rlam?yorum binan?n ismini), binan?n aç?k giri?i lobisinden seyir teras?na direk ç?kan asansorler.Mimari olarka en ba?arl? buldu?um yap? tasar?mlar?nda birisidir.

ve yaz?n yamaç para?ütü keyfi bu resim THK'n?n o seneki takviminde yay?nlanm??t?. 1995 civarlar?. ?nönü hava e?itim merkezi, C tepesi üzeirndeki 2 saatlik yelken uçuşu esnas?nda THK fotoğrafç?s? çekmi?ti ama maalesef resimden bana kopya vermedi, bende takvimden kopya alm??t?m!

herkese rahatl?kla tavsiye edebilece?im bir spor , en az?ndan 30 ya??n alt?ndakilere ama lütfen emniyet tedbirlerinizi al?n, buradaki salak ku? olan benim "yedek para?ütü" yok!!!!!!irtifa 1200mt civar?nda.Ölüdeniz semalar?.1999'dan önce bir zaman! bende ayn? zamanda benim resmimi çekenin resmini çekiyorum bu arada!.

ve bu uçuşun en güzel anlar?ndan birisi, ölüdeniz sahili üzerinde son yakla?ma turlar?na giri?, herkesdne farkl? olarak ben içimden hayali kule ile konulup ona göre ini? yapard?m ) sap?kl?k i?te kulland???m para?ür Airwave-Blackmagic marka son derece güvenli bir e?itim kanad? idi.(27m2).Fakat ne yaz?kki art?k ölüdenizde bu kadar rahat uçulam?yor, ölüdenizde yamaç para?ütü ile uçmak Antalyaya uçakla uçmaktan daha pahal?!!!!yetkililer sa?olsunlar bakt?lar?ki bir sürü adam geliyor bir tek hizmet vermeden önce küçük küçük sonrada fahi? ayak bast? paralar? almaya ba?lad?lar, en sonunda çok zeki belediyeciler, bütün sahile yüksek palmiyeler dikerek para?ütçülerin inmesini engellediler!turizm anlay???m?z süüpeerrrr!!!!!

hep simulator hep simulator )) umar?m kafan?z? ?i?irmedim.

Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Hocam ?ahane resimler ,1999' senelerinde bende ÖLÜDEN?Z 'deydim belki kar??la?m?? olabiliriz ,teşekkürler.
    Cleared Take Off!

Senior Member
    Yer
    Eskishehir, Turkey.
    Elinize sa?l?k hocam.Gondol resmi çok ho?uma gitdi.

Murad Baghirov ESK /1982 www.aviasiya.com

Senior Member
    Yer
    Manisa/Salihli, Turkey.
    Hakan Hocam harika resimler ve mükemmeller.Hepsi çok ho?uma gitti.Sizin gibi bir hayat?m olmas?n? aç?kcas? çok isterim.Mükemmel yerler gezmi?,görmü?sünüz.Ayr?ca daha böyle birçok resimleriniz vard?r mutlaka.Onlar?da görebiliriz ileride in?allah.

Sayg?lar Hocam...
    Güray Gür
    26 Subat 1994
    Manisa/Salihli

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Hakan hocam, hepsi cok ama cok guzel, paylastigin için sagol.

Seni o kadar iyi anliyorum ki; neden cekmiyoruz aslinda biliyormusun? En azindan ben kendim icin bu sorunun cevabini buldum! Bir zamanlar bakip ta, hatirlayip huzunlenmemek icin.

Sevgiyle kal.

Serhan Onur
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member lishakoglu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hocam de?i?ik duygular silsilesi ya?ad?m.

Çok isterdim Dijitaller ç?kmasayd? hep analoglar kalsayd?.
    Bende A-1 ve AE-1 hayali kurmu? fakat alamam?? Zenith ile idare etmi?tim.Fakat inanki onlar?n tad? ,dijitalin en alas?nda bile yok.
    Levent Ishakoglu
    1970 / ISTANBUL

Senior Member Cagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir-Kocaeli, Turkey.
    Hakan hocam elinize saglik bu güzel yasam kesitleri icin.Manuel makine tadi her zaman baska ben Nikon FM2 ile basladim imkanlar dijitale sürüklemese devam ederdim dijitale gectikten 2-3 ay boyunca manuel devam ettim bir yere kadar gitti oda artik tekrar dia'ya gececegim günü bekliyorumFotograf konusunda ben bir döneme kadar sansliydim babamin fotograf meraki yüzünden 3 aylikken bile 300 fotografim vardi ki hala durur ancak büyümeye basladigimda birde makineyi ele gecirdigimden beri(10 yasimdan itibarentek tük ani fotografim var artik onlarda arkadaslarimin cektikleri vs,hayatinin %95i fotografla dolu olunca insan kendi fotorafina anlam veremiyor
    Saygilarimla,
    Cagatay Titiz
    www.caatay.com

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Arkada?lar nazik görü?leriniz, yorumlar?n?z için çok teşekkür ederim. Ayn? fikirleri payla??yor olmam?za çok sevindim. Üniversite 3. s?n?fdan itibaren 1998 y?l?na kadar (askerlik dönemi hariç) parttime olarak çal??t???m ofisdeki patronum als?nda san?yorum hayat?m?n yan?na girdi?im andan itibaren her anlamda ciddi anlamda ?ekillenmesine vesile olan çok de?erli birisi idi. Bugün Türkiyenin en iyi ilk 5 tasar?mc?s?ndan biris olan Tanju Özelgin. Özelgin teknolojiyi çok sevid?i için birçok ?eyi Türkiye'de ilk ya?ayan , kullanan ki?ilerden birisi oldum ?ans?ma Çok iyi bir fotoğrafç? oldu?u için profesyonel olmasada iyi bir seti vard?. Lensler, filtreler (renkli, polarize vs) , objectifler, makineler. A-1 onun hakikaten gözdesi idi ve bana güvenip makinesini verir, onun çektiklerinin ayn?s?n? çektirirdi ö?renmem için. Sa?olsun her zaman cevap verip yard?m ederdi.
    Canon A-1'in en büyük özelli?i ?u anda çok az makinede var. 2 sn veya 10 sn geciktirme (deklan?öre bas?nca titremenin geçmesi için 2 sn sonra çekerdi), ayn? pozun üzerine sarma! o zamanki makinede pozlama süresi. müthi? bir yar? otomatik makine idi. Özellikle gece resimleri çekmeyi sevdi?im için bilmiyorum ama gece resimlerindeki renk de?erlerini çok iyi veriyordu CAnon.Belkide eski filmlerin kimyas? daha iyiydi. Buradaki resimlerdeki bozukluk orjinallerinde yok, daha iyiler, bunlarda bask? yap?l?rken pozlama sürelerini ve renkleri farkl? tutturmu?tum.

?imdi bir Minolta Dynax 500Si kullan?yorum, ama ne kadar u?ra?t?ysam Canon A-1Deki kalitede resim alam?yorum (ayn? filmi kullanmama ra?men) A1deki otomatik sistem pozometre vs yar? mekanikti, minoltada tamamen elektronik ve hiçbirzaman ayar tutmuyor.ama yinede bu digital ça?da hala seyahate gitti?imde yan?mdan ay?rmayaca??m ?ey çünkü fotoğraf?n o "bekle bakal?m nas?l ç?km??, becerebilmi?miyim "ba?ar?s hissi digitalde yok. i?in büyüsü bozuluyor digital ile ama ne yalan söyleyeyim kolayl?kda ona. Daha kötüsü ?u, makara filmler art?k kalk?yor. Kodak birçok ürünü üretimden kald?rd?. s?rf analog çekmek için sevmedim filmleri fuji'yi , agfa'y?da ben kullanmak istemiyorum.

ama sonuna kadar devam. siz siz olun hayat?n her an?n? karelemeyi kendinizden esirgemeyin, üstelik mutlaka her karede kendiniz olun
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member ee_ee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Reklam gibi olacak ama Canon EOS5 in üstüne makine tan?mad?m arkada?lar ben. Nikon hiç kullanmad?m ama Canonu da es geçmeyin derim ben.
    Not: Ayr?ca bu FB mi GS mi büyük gibi bir?ey bence. Canon&Nikon benzetmesi yani
    Saygılar
    Erdim Elitez
    THY565/ACC/CP

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hakan hocam süper fotolar elinize sa?l?k Roma Floransa Venedik ve Paris i gezmi? biri olarak nostalji ya?ad?m ayr?ca tekrar teşekkür ederim ?çlerinde en çok özledi?im ve tabii ki sonsuza kadar özleyece?im Roma .Umar?m orda ya?amak ve ölmek k?smet olur.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086