Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ucak Boyama

Ucak Boyama

Selam Arkadaslar.....
    Sizden istedigim cevaplar da lütfen su gibi cümleler kurulmasin:
    -git kedin ara bul ve ögren...gibi
    Biliyorum cesitli Konular acilmis ama lütfen yardim edin.
    Benim Sorum su:

Ben Flight Simulator icin Ucak Modelleri(Repaintler) yapmasini ögrenmek istiyorum.
    Simdi, benim bunu ögrenmem icin ne türlü bir bilgisayara, ne türlü programlara, ne türlü bilgilere ihtiyacim var?
    Ilk basta ögrenirken Amatör olarak neyle ve nelerle ögrenilmeli?
    Sitede vede diger Forumlardan tanidigim Bozo kardesimizin bu konuda cok büyük bir bilgiye sahip olduguna inaniyorum, tabi diger kardeslerimiz bilir.

Bu Konuda yardimci Tutorialller varmi?
    Yardimci Linkler?

Siz neler tavsiye edersiniz?

Yardimlarinizi bekliyorum, bir haftadan beri baska forumlardanda yardim alamadim.

Swiss Pilot
    Burak Ickin

Senior Member Arno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    http://www.calclassic.com/repaint.htm

http://www.fs2004.com/forums/index.php?showtopic=14002

http://www.simviation.com/fsdutilsdesntute1.htm

http://www.avsim.com/hangar/flight/t...tutorials.html

Ak?lma gelenler daha bir sürü adres verebilirim ayr?ca THYVA'da Emil'in haz?rlad??? basit bir de tutorial mevcut okuman?z? tavsiye ederim.

Arno Aksu
    ISTANBUL/1988
    Painter & Scenery Designer
    arno_aksu@yahoo.com
    arnoaksu@windowslive.com

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Peki istemediklerinizi yazmayal?m !!!

Ama sizde en az?ndan GOOGLE DENEN UYUZ S?TEY? KULLANIN !

http://www.google.com/search?q=Fs+Aircraft+Painting

CIKAN SONUCLARI OKUYUN !

Ha diyelim ki Ingilizceniz iyi degil ... Buyrun bunu okuyun

http://forum.thyva.com/forum_posts.asp?TID=960

Cesitli konular acilmissa okuyun diye acilmis , biraz birseyler ogrenin diye acilmis , en azindan orada okuduklarinizdan arama yapabilin diye acilmis .

Su foruma uye oldugunuzdan beri CEVABI DEFALARCA YAZILMIS konulari sorup duruyorsunuz , ARAYIN diyince de BOZULUYORSUNUZ !

Peki bizim BINLERCE KEZ ayni seyleri yazmak gibi bir zorunlulugumuz olduguna nereden kanaat getirdinizde emrivaki yaparcasina onu yazma bunu yazma deme luksune sahipsiniz siz kardesim !

LUTFEN demeden once OKUYUN !

Egerki ben yada bir baskasi hic sorulmamis bir sorunuza cevap vermiyorsa sitem edin .

Nedir yahu sizlerden cektigimiz , tamam iyi hos guzel camiamiz genislesin , insanimiz sanal havaciligi tanisin icindeki ucma durtusunu simulatorde yensin diye elimizden geldigince yardim etmeye cabaliyoruz insanlara ama essekte degiliz .

Ahmet gelecek soru soracak cevapla

Mehmet gelecek AYNI soruyu soracak bir daha cevapla

Veli gelecek YINE AYNI soruyu soracak usenme tekrar cevapla

Ustune BURAK gelecek TEKRAR AYNI SORULARI SORACAK , birde utanmadan diyecek ki ARA - BUL DEMEYIN BANA !

BASKA BIR EMRIN VARMI BURAK KARDESIM ...

Soyle hemen yerine getirelim , sen hic yorulma zahmet etme okumaya ugrasma biz nasilsa SALAGIZ , sana tekrar anlatiriz .

Ha bu arada , sordugunuz sorununda cevabi daha kisa bir zaman once verildi bu FORUMDA ! Ama ben yinede yazayim belki faydasi olur ;

Soru : Ne tur bir bilgisayar ?

Cevap : Elinizdeki yeter , yazabiliyorsaniz boyayabilirsiniz

Soru : Hangi programlar ?

Cevap : Photoshop , Paint Shop Pro , Paint

Soru : Repaint icin neler lazim ?

Cevap : SABIR , SABIR , SABIR , TECRUBE , OKUMA ve ARASTIRMA RUHU , Göz Hassasiyeti , Bilek Hassasiyeti , Mouse Hakimiyeti , Tasarim Kabiliyeti , Paintkit , Orjinal Ucak Foto?raf? , Fs , DxtBmp , ImageTool ...

KOLAY GELS?N ...
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    FAtih bey bende sitem etmek istiyorum ama lütfen bana ara?t?r ö?ren demeyin, bildi?iniz linkleri yada yaz?lar? tekrar yazarsan?z çok iyi olur hatta ben size bilet göndereyim gelin bana burada bana direk sitem ederek anlat?nki birebir ö?renmi? olay?m
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

quote:
    Su foruma uye oldugunuzdan beri CEVABI DEFALARCA YAZILMIS konulari sorup duruyorsunuz , ARAYIN diyince de BOZULUYORSUNUZ !

Peki bizim BINLERCE KEZ ayni seyleri yazmak gibi bir zorunlulugumuz olduguna nereden kanaat getirdinizde emrivaki yaparcasina onu yazma bunu yazma deme luksune sahipsiniz siz kardesim !

LUTFEN demeden once OKUYUN !

Egerki ben yada bir baskasi hic sorulmamis bir sorunuza cevap vermiyorsa sitem edin .

Nedir yahu sizlerden cektigimiz , tamam iyi hos guzel camiamiz genislesin , insanimiz sanal havaciligi tanisin icindeki ucma durtusunu simulatorde yensin diye elimizden geldigince yardim etmeye cabaliyoruz insanlara ama essekte degiliz .

Ahmet gelecek soru soracak cevapla

Mehmet gelecek AYNI soruyu soracak bir daha cevapla

Veli gelecek YINE AYNI soruyu soracak usenme tekrar cevapla

Ustune BURAK gelecek TEKRAR AYNI SORULARI SORACAK , birde utanmadan diyecek ki ARA - BUL DEMEYIN BANA !

BASKA BIR EMRIN VARMI BURAK KARDESIM ...

Soyle hemen yerine getirelim , sen hic yorulma zahmet etme okumaya ugrasma biz nasilsa SALAGIZ , sana tekrar anlatiriz .
    Ben sadece Yardim istedim, kusura bakmayin o zaman.

Merak ettigim su, siz bu bilgilerini anadan dogma bilmediginize göre ögrendiniz, bi yerden, birilerinden........
    O kisilerde ayni bunlari size yazmis olsaydi, belki bugün bunlari bana yazmaniza gerek kalmicakdi.
    Kardesim ben sana utanmadan demedim, neden biliyosumusun?
    Cünkü Alman ve diger bircok sitelerdede siz gibi beyler, kendilerini kurban gösterdikleri icin ne bir link bulabildim ne baska bisey.
    Kimseye emrivaki etmedim.
    Ben bu Foruma üye olurken , düsünmüsdümki benim Vatandaslarim yardim eder.
    Isterseniz silin beni Forumdan......
    Diger bilgili Insanlari silemessiniz, cünkü onlarda bilgi var, ben gibi EMRIVAKI YAPAN VEDE UTANMAZLARI rahatlikla silebilirsiniz.
    Burak Ickin

Bisey ögrenelim dedik isi yüzümüze bulastirdik.
    Beni hap yanlis anladiniz, biliyorum cesit cesit Postslar var forumda ama benim istedigim sey cok degil.
    Siz ne SALAK, nede ESSEKSINIZ.
    Ama biraz anlayis gösterin, bizden cektiginiz bisey yok, nedenmi?
    Sen bunlari ögrenirken, ben gibi Soru soruyodun, neden?
    Cünkü Insan anasininkarninda ögrenmiyo, o yüzden biraz yardim et.
    Bakarsin bir gün bende senin isine yararim, bana bisey sorarsin, bende cevaplarim, takmam bu niye bana soruyo diye, cünkü 3 günlük dünyadan Flight Simulatorle Cennete girilmiyo.

Swiss Pilot.....
    Burak Ickin

Yer
    Istanbul, TR
    Do?ru anadan do?ma bu bilgilere sahip de?iliz , sizin gibi bizde bir zamanlar yeni ba?lam??t?k FAKAT aram?zda biraz fark var ;

A. Biz ba?lad???m?zda bu kadar çok TÜRKÇE kaynak yoktu , hocalar?m?z ingilizce dokümanlar?n linklerini verirdi ve OKUYUN DERD?

B. O ki?iler bize bunlar yazmad? , YAZDIRMADIK ... Çünkü sözlerini dinledik OKUDUK ve Ö?REND?K

Sonra okuduklar?m?z? TERCÜME ETT?K ve hatta dilimizin döndü?ünce okuduklar?m?zdan anlad?klar?m?z? payla?t?k ve bu noktalara gelebildik ...

Size bunlar? anlatsamda ayn? mant?kta devam edeceksiniz eminim , çünkü foruma üye oldu?unuzdan beri ayn? mant?k devam ediyorsunuz de?i?en hiçbir?ey olmad? ... ( Yabanc? forumlarda da bu tutumu sergilediyseniz bence oradan da d??lanm?? olabilirsiniz )

Dikkat ederseniz ilk geldi?inizde ve ilk sorunuzda bu tepkiyi vermedim , vermem de ... Ama siz üstteki yaz?n?zla bize dediniz ki özetle "Ben okumam , bana anlat?n" !

Emin olun Almancam sizinki kadar iyi olsa Google ile bu i? için yaz?lm?? Almanca dokümanlar?da bulur ç?kart?r?m , mutlaka vard?r ... Biz nas?l ?ngilizcesini bulmu? çevirmi? isek birileride kesinlikle Almancaya çevirmi?tir !

Yeterki bulmak isteyin .

Vatanda?lar?n?z size yapabilece?i en büyük yard?m? zaten yapm?? , daha ne yapacak sorar?m size ...

Sanalpilot
    FlyTHY
    THYVA
    TurkSim

Hepsi TÜRKÇE ... Hepsinde gerekli tüm konularda yaz?lar var .

Ha daha fazla yard?m bekliyorsan?z Hakan A?abey'in öneriside çok yerinde ;

Gönderin birinin biletlerini , kalacak yer ve yiyecek masraflar?n? kar??lay?n size gelsin evinizde bu linkleri teker teker bulup açs?n ( Anlats?n demiyorum çünkü anlat?m ile yaz?lanlar ayn? ) ...

Bildi?im kadar? ile Biber ( Admin ) A?abey üye silmiyor , siz kendi karar?n?zda ayr?lmak isterseniz güle güle ve selametle derim , ha ama aramay? ba?ar?r çok tak?ld???n?z yerde doküman? olmayan bir konuda ( at?yorum bir boyamada fontu bulamad?n?z , yans?ma istedi?iniz gibi olmad? vs. vs. ) soru sormaya ba?larsan?z gönlümüz sonuna kadar aç?k ...

Emniyetli uçuşlar .

--------------------------------------

Hakan A?abey sen bilet paras? yollamasanda ben gelir anlat?r?m sana , ama çekindi?im bir husus var ; Ben anlat?rken sen eksiklerimi bulursunda "ö?renememi?sin do?ru düzgün birde ahkam kesiyorsun millete" diyerek kula??m? çekersin diye tedirginim

Sevgiler

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Fatih,
    swisspilot'?n ki?isel sosyopolitik görü?lerini ve senin cevab?n? forum kurallar? gere?i sildim. Tam da kendisine boyama ve flightsim resim dosya yap?s? hakk?nda bir?eyler yazarken maalesef ortam fazla gerilmi?.
    ?nsanl?k hali bazen hepimiz sabr?m?z? yitiririz ama yine de mümkün oldu?u kadar ho?görü ve anlay?? içinde kalmaya gayret edelim hepberaber.
    sevgiler,

sanalpilot.com site yoneticisi

ISTANBUL/1966

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Fatih dur yahu, çocukla çocuk olma! celallenme gecenin bir körü. Burak karde?imiz "uçak yapan memleketin" nimetleirnden henüz yararlanamasan " ça??n gerisindeki bizlerden "medet umarak daha büyük bir hata yap?yor.

Burak gibi arkada?lar ne ilk ne son, maalesef 25 ya??n alt?nda olup giderek küçülen ya?lardaki -istisnalar hariç- genç karde?lerimizde ciddi bir "tüketim" ç?lg?nl??? var. Tamamen haz?r bulmak derdindeler.

Çok de?il ben çko iyi hat?rl?yorum birkaç hafta önce Arslan hoca bir döküman haz?rlam??t?, Bozo'da yine tamamen ayn? soruya uzunca bir aç?klama yazm??t?.

neyse, sinirlenmeye de?mez!.Burak karde?imiz birkaç gün sonra ne anlat?lmak istendi?ini anlayacakt?r eminim.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Istanbul, TR
    quote:
    Fatih,
    swisspilot'?n ki?isel sosyopolitik görü?lerini ve senin cevab?n? forum kurallar? gere?i sildim. Tam da kendisine boyama ve flightsim resim dosya yap?s? hakk?nda bir?eyler yazarken maalesef ortam fazla gerilmi?.
    ?nsanl?k hali bazen hepimiz sabr?m?z? yitiririz ama yine de mümkün oldu?u kadar ho?görü ve anlay?? içinde kalmaya gayret edelim hepberaber.
    sevgiler,

Originally posted by Admin - 13/03/2007 : 23:46:21

Yazd?klar?m bo?ta kal?nca fark ettim a?abey , bende o sosyopolitik görü?leri (sen öyle adland?rd?n diye bende öyle kabul ediyorum ) okuyunca dayanamad?m kusura bakma ...

Forum kurallar? gere?i cezai her türlü yapt?r?m? yazd?klar?mdan ötürü pe?inen kabul edece?imi de belirteyim sonra kimse ç?k?pta "adam kay?r?l?yor" demesin lütfen .

Sevgiler

-------------------------

Hakan a?abey çocuk olsa amenna da , benden büyük yahu ... Ho? ak?l ya?ta de?il ba?tad?r diyede bir söz var ama insan gayr? ihtiyari ya?a bak?p tepki veriyor

Neyse hay?rl? geceler

Not : ?stanbul'a gelirsem anlatmaya gelece?im bilmi? olas?n , "gel" dedin çünkü ... Davete icabet nezakettendir ve sünnettir , reddetmek olmaz [:P]