Ba?l?ktan anla??laca?? üzere geçen sene yapt???m gibi bir "Türk Ta??y?c?lar AI Pakedi" yapmak istiyorum , ama hem geçen seneki pakette var olan frame dü?man? uçaklardan kurtulmak ve daha performansl? uçaklar kullanmak hemde güncel uçuş planlar? ile içinde bulundu?umuz döneme uygun bir AI trafik pakedi haz?rlayabilmek .

Bu a?amada gerekenler ?öyle ;

- AI Modeller

FsP ve AIA kullanmay? dü?ünüyorum sistemi yormad?klar? için ( elimde bolca mevcut )

- AI Kaplamalar

Emil ile birlikte yapt???m?z çal??ma sonucu en az?ndan bilinen tüm firmalara ait tüm uçaklar elimizde var art?k ( AtlasJet CRJ ve KTHY hariç )

- AI Uçu? Planlar?

Bulabildi?im sadece O?uz Hocam?z?n yapt??? Pegasus Summer 07 var , birde yine forumda yay?nlanan THY mevcut elimde güncel olarak . Bunun d???nda güncel bir plan bulamad?m ( Birde uçak s?k?nt?s? çekildi?i belirtilen IzAir ama yay?nlanmad? san?yorum )

Sizlerin bu konuda bilgisi daha iyi oldu?undan soruyorum ;

Ülkemizde faaliyet gösteren ve tarifeli uçuş yapan firmalarda de?i?iklik olmad???ndan m? yap?lmad? bu dosyalar acaba ? Yoksa O?uz hocam me?gul oldu?u için mi el atamad? ?

Yanl?? anla??lmas?n , neden yapmad? demiyorum ... Asla da demem , e?er de?i?iklik yok ise bu firmalar?n 2006 planlar? elimde mevcut onlar? kullanabilirim kolayl?kla bunun için soruyorum çünkü Avsim'de göremedim 2007 dosyalar?n? .

Yapmay? dü?ündü?üm komple pakette ilk etapta sadece tarifeli uçan ve yolcu ta??yan firmalara yer vermeyi dü?ünüyorum , yani özetle ?HY - KKK - OHY - PGT - SXS ve THY olacak içinde sadece ve t?kla yükle uç mant??? ta??yacak , her firman?n bgl dosyas? ayr? olacak (ki düzeltmek kolay olsun) ... E?er talep olursa kargo uçuşlar? yapan yada çok az uçuşu olan bilimum firmalar? da ekleyebiliriz pakede .

Yorum ve cevaplar?n?z? bekleyece?im .

Sevgiler