Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Batur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.

Offline ucarken LTBA'da sorun

Merhaba,
    Ephesus olarak tum schedule ucuslarimizi hub olarak LTBA'ya aldik, artik offline ucuyorum ancak LTBA2005 scenery daha onceden de kullandigim icin hic olmayan bir seyle bu kez karsilastim. LTBA'daki pistlerden birinin basina kalkis icin yerlestikten sonra ucak pistte kosmaya baslarken pist uzerinde sekme hareketi basliyor ve bu zaman zaman hic alakasi yokken kaza olarak sonuclanabiliyor veya ucagin kuyrugunu yere vurmama sebep oluyor, daha once ltba2005 kullanirken offline ucmuyordum ve boyle bir sorun yoktu acaba bir ilgisi var midir su an ?
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    peki daha önce kulland???n uçak ile ?imdiki aras?nda bir fark varm?? yada bir?eyi de?i?tirmi? ama unutmu? olabilirmisin?

çünkü;
    AI trafiklerin gerek uçtu?un uçakla gerekse scenery ile hiçbir ?ekilde bir ba?lant?s? yok.
    Sadece AFCAD'?n scenery ile bir ba?lant?s? vard?r ama AFCAD yüzey ?eklini de?i?tirimez bir engel olu?turamaz

Z?plama problemleri iki ?ekilde olu?uyordu hat?rlad???m kadar?yla;
    1- scenery'den kaynaklananki genelde herkesde Marmara VFR'dan bir uyumsuzluk olmustu (ama sadece baz? ki?ilerde)
    2- baz? uçaklarda bir problem vard? ama bu yine scenery'ye ba?lanm??t?.

bende hiçbir mesh scenery yüklü de?il.z?plama yok.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    istanbul, Turkey.
    peki daha önce kulland???n uçak ile ?imdiki aras?nda bir fark varm?? yada bir?eyi de?i?tirmi? ama unutmu? olabilirmisin?

çünkü;
    AI trafiklerin gerek uçtu?un uçakla gerekse scenery ile hiçbir ?ekilde bir ba?lant?s? yok.
    Sadece AFCAD'?n scenery ile bir ba?lant?s? vard?r ama AFCAD yüzey ?eklini de?i?tirimez bir engel olu?turamaz

Z?plama problemleri iki ?ekilde olu?uyordu hat?rlad???m kadar?yla;
    1- scenery'den kaynaklananki genelde herkesde Marmara VFR'dan bir uyumsuzluk olmustu (ama sadece baz? ki?ilerde)
    2- baz? uçaklarda bir problem vard? ama bu yine scenery'ye ba?lanm??t?.

bende hiçbir mesh scenery yüklü de?il.z?plama yok.

Senior Member TK957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    State College, PA. United States
    Efe DO?AN ACCTR24
    Altoona, PA

Senior Member TK957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    State College, PA. United States
    Efe DO?AN ACCTR24
    Altoona, PA

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Birkac test daha yapmayi dusunuyorum, ona gore tekrar paylasirim

Testimi yaptim bu kez Ercan'dan LTBA'ya ucus gerceklestirdim 36R ustune indigimde ortalarda bir yerde bir hoplayip ziplama oluyor, biz ephesus olarak uzun sure LTFJ hub kullandigimizdan LTBA ile pek ilgilenmemistim, LTFJ'de hic boyle bir sorun olmuyordu, istanbul ve cografya ismindeki scenery'leri kullaniyorum ve biberin de dedigin gibi bu 2 scenery folder library'de LTBA'nin altinda, baska bir sorun olsa gerek
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Birkac test daha yapmayi dusunuyorum, ona gore tekrar paylasirim

Testimi yaptim bu kez Ercan'dan LTBA'ya ucus gerceklestirdim 36R ustune indigimde ortalarda bir yerde bir hoplayip ziplama oluyor, biz ephesus olarak uzun sure LTFJ hub kullandigimizdan LTBA ile pek ilgilenmemistim, LTFJ'de hic boyle bir sorun olmuyordu, istanbul ve cografya ismindeki scenery'leri kullaniyorum ve biberin de dedigin gibi bu 2 scenery folder library'de LTBA'nin altinda, baska bir sorun olsa gerek
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Merhaba,
    Ozellikle LTBA gibi bir suru ucagin burun buruna oldugu bir alanda trafikle ilgili ATC sorunu yasiyorum, soyle ki ornegin taxi yapmak icin clearance aldiktan hemen sonra o arada alana inmis ve taxi yapmakta olan ya da benim gibi kalkisa gececek olan diger ucaklar ayni hat uzerinde birbirleriyle karsilasiyorlar, ATC o anda hold position diyor ve durup beklemek zorunda kaliyorum ama karsimdaki ucak benimle burun buruna duruyor ATC bunu cozmek icin herhangi bir oneride bulunmuyor, ya da her 30 sn de bir continue taxi hold traffic diyerek bir durduruyor bir devam ettiriyor ama bu trafigi duzenlemede herhangi bir cozum saglamiyor her an yerde collision bile meydana gelebiliyor, bu duruma bildiginiz bir cozum var midir ?
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Senior Member
    Yer
    Manisa/Salihli, Turkey.
    Batur Hocam ayn? sorunla ben Ltbj'de kar??la?t?m.Bir Ai Traffic'le burun buruna geldik ve uzun süre bekledim.Atc'den ses ç?kmay?nca crash kapal? oldu?u için içinden geçtim gittim.Sorun Fs'nin Atcsinden kaynakland??? için kesin bir çözümü yok san?r?m.Tabii Hakan Hocam daha iyi bilir.

Sayg?lar?mla...
    Güray Gür
    26 Subat 1994
    Manisa/Salihli

Yer
    istanbul, Turkey.
    naapt?n?z siz yahu? normalin iki mislimitrafik eklediniz yoksa???) bu kadar zamand?r uçuyorum bu meydanlarda daha kismeyle burun buruna gelmedim

gerçi gelmenizde bir hayli zor arkada?lar. Ancak birkaç yer var burun buruna gelebilece?iniz onlarda terminalin yap?s?ndan kaynaklan?yor.

bu durum ile ilgili olarak çok spesifik bir çözüm maalesef yok. olabildi?ince FS2004 ATC'sine uymak gerekiyor. çok kar???k durumlarda evet ya di?er uça??n içinden geçmek yada yan?ndan geçmek bir miktar sorunu çözebilir.

avsim'de fs9 configurator ad?nda bir program var bunu ara?t?t?p bulun. Bu programc?k (küçük bir programd?r çünkü) FS9'da AI uçakla?rn yerdeki ve pistteki h?zlar?n? ayarl?yor. Bununla uçaklar?n yerdeki h?zlar?n? ayarlarsan?z ortal?kta fazla dolanmadan park yerlerine giderler. Sorununuzu çözermi? hay?r çözmez en az?ndan köklü olarak sadece h?zlar? artt??? için belki sizden önce nereye gideceklerse gitmi? olurlar.

di?er dikkat edilecek hususlardan biride FS2004'ün ATCsinin size verdi?i yolu takip etmeye çal???n.

bir alternatif, kafa kafaya gelme, LTBA'da d?? hatlar terminali önünde genelde olabilecek bir olas?l?k. Bu yüzdne AFCAD'da olabildi?ince d?? hatlar? yabanc? uçaklar verin. Bu uçaklar?n traifkleri THY'ye göre daha az ama gate kal?? süreleri uzun bu yüzden kar?? kar??ya gelme olas?l??? azal?r ama yok olmaz.

maalesef derdinizin %100 derman? yok arkada?lar.