Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Sistem kald?r?yorsa %100

Not : PAI modelleri pek frame dostu de?ildir ( en az?ndan eksileri öyle idi son durum nedir bakmad?m )
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    PAI'de trafik dizininde her uçak için rastgele trafik yüzdesi vard?r. di?er flightplanlarda genelde hepsi sabit olmas?na kar??n PAI'de tahmin ediyorum o uça?a assign edilen bacaklar?n önemine göre yada uça??n tipine göre bir % verilmi?.

son zaanlarda uçmaktan çok AI trafiklerimi hem PAI'den temizliyorum hemde güncel trafik paketleri ile güncel uçaklar? yüklüyorum. Kulland???m program (ACA2004) ile trafik BGL'si içindeki uçaklar?n %lerini görebildi?im için PAI'leri böyle tespit ettim.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member TC-BRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    PAI modelleri gerçekten kötü, büyük bir k?sm?n? temizledim 3-4 model kald?. Tabi bu arada olan gözlere oldu ama neyse PAI yerine cillop gibi evolveai, aiaardvark, fsp modelleri var tavsiye edilir

Senior Member Batur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    PAI, 10% veya 20%'de gozukmeye basliyor en erken, ancak hakikaten fly tampma vienna gibi bir scenery'de diger WOAI gibi paketlerle kullanmaya basladiginda frame bir felaket hale geliyor 19-20 lerden asagi dusmeyen makine basliyor 11-15 arasi frame almaya, tabii piste line up olup kalkincaya kadar. PAI'nin paket icerikleri cok zengin arsivlerine bakildiginda butun populer havayollari hemen hemen var ama yazik ki frame sorunu feci. Makine dayanmaz bu islere
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Yer
    istanbul, Turkey.
    Batur, WOAI ve serbest plan haz?rlay?c?lar? paketlerdeki her bir uçak için trafik %sini %1 veya %10 aras?nda bilemedin %50 civar?nda yazarlar. PAI'de yukar?da bahsetti?im gibi % her paketteki her bir uçak için ayr? bir de?ere sahiptir.

Frame rate dü?ü?ü sadece AI trafikden kaynaklanmaz.Bombo? bir meydanda olsan frame farkeder ama e?er kendisi zaten frame zorlayan bir bir scenery kullan?yorsan, scenery'ninde bu dü?üde etkisi vard?r.

Do?rudur AI trafikler bir miktar frame dü?ürürü ama as?l etki scenryden kaynaklan?r. ayn? meydan için scenery'i OFF ederek bir daha dene bakal?m kaç alacaks?n.

herkesin makinesi her trafi?i kald?ramayabilir. Bu yüzden her ihtimale kar?? trafik %sini kendi konforuna göre ayarlaman gerekir, %100 ile ba?lay?p %50'ye kadar çekebilirsin , senin keyfine kalm??. Ben mümkün oldukça birçok ki?i taraf?ndan denenen, ortalama makinelerde frame rate garantisi verdi?i söylenen sceneryleri yüklüyorum zira scenery'den çok benim ne yapt???m yada yapamad???m önemli.

Senior Member
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
    Frame rate dü?ü?ü sadece AI trafikden kaynaklanmaz.Bombo? bir meydanda olsan frame farkeder ama e?er kendisi zaten frame zorlayan bir bir scenery kullan?yorsan, scenery'ninde bu dü?üde etkisi vard?r.
    <div align="right">Originally posted by hakan737*-*08/02/2007*:* 12:49:55</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Ben s?rf bu yüzden default scenery lerle ve %0 trafik ile uçuyorum.. Asl?nda böyle zevkli olmuyor ama ne yapal?m FPS dü?mesinden ise yanl?z uçmay? tercih ederim.. Bu arada her?ey default olmas?na ra?men limanda maksimum 5 ila 10 seyir halinde ise 15 ila 20 fps al?yorum. Arka planda da sadece FSMetar ve FlyNET client çal??t?rabiliyorum.. Fazlas? zarar..

Yer
    istanbul, Turkey.
    oooo çok dü?ükmü?! baz? uçaklarda FPS dü?üklü?ü yapar ama sonuçta bütün i? anakart-grafik kart? uyumu ile makinenin h?z? ve ramleri ile ili?kili.

hepsinin büyük bir uyum içinde olmas? ve yeterli bir seviyede olmas? laz?m ama nihayetinde bu bir oyun ve bütçe herkes için de?i?ken.

belki i?e yarar, baz? grafik özelliklerini k?s?n frame için, örne?in bulut kal?nl?klar?, visibility, complexity gibi özellikleri biraz azalt?n belki biraz daha yard?mc? olur.

Senior Member
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    Bendeki sorun sizin de söyledi?iniz gibi tamamen donan?mdan kaynaklan?yor. Grafik ayarlar?n? "default" seviyesinde tutup fazla simulatoru zorlamadan uçuyorum.. ?n?allah bu sene sonuna do?ru sadece FS için bir sistem toplayaca??m..

Senior Member Batur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Selam Hakan hocam,
    Ben bir de Fatih Koz'un bana linkini verdigi turkish sim pack summer 2006 kullaniyorum icinde butun domestic sirketlerin thy'de dahil paketi var bu paketle ltfj'de ucarken frame 20'den asagi dusmezdi ne alanda taxi yaparken ne ucaklarin yanindan gecerken neden inis ve kalkista vs.. ama mesela bizim Biber'in LTBA2005 scenerysinde butun trafigi kapatip 0'liyorum frame yine alanin her yerinde 20 veya 19.5 civarinda, ne zaman ki AI aciyorum %5 yapiyorum, makine sadece piste iniste veya kalkis icin line up oldugunda 19-20 frame gosteriyor onun disinda butun gate'ler agzina kadar doldugundan ucaklarin yanindan taxi yapip gecene kadar yer yer 12-13-14 ile 16 arasi alacak sekilde dusuyor frame...PAI'nin sadece vienna'ya uctugumuz icin Austrian ve Austrian Arrows'unu yukledim baska paketini almadim zaten.

Frame 20 FPS'de lockluyorum
    benim makinede 2 GB ram var
    AMD 64 Athlon 754 socket +3000
    Nvidia A6600 GT TDH 128 MB ekran karti

cok kotu bir donanim degil en azindan..
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Yer
    istanbul, Turkey.
    ?öyle söyleyeyim istanbul'da frame'in dü?mesi normaldir pani?e gerek yok. ?stanbul'da bende de frame rate dü?üyor ve elbette bunun nedeni;
    1-LTBA büyük bir scenery dolay?s? ile bol miktarda scenery objesi ve poligon zaten var.
    2-LTBA büyük bir meydan ve çokda park yeri oldu?u için do?al olarak fazlaca AI trafi?e ev sahipli?i yap?yor.
    3-ki en önemlisi, AI Turkey Traffic Pack'in ana fikri, Türkiye , özellikle ?stanbul, ?zmir, Antalya, Ankara merkezli geliş ve gidi?ler oldu?undan pakette hemen hemen her ?irket var. bu nedenle normal bir ki?isel trafik paketindeki Istanbul trafi?inden fazlaca trafik mevcut.

bunlar?n üst üste koyunca makine performans?na göre de?i?kenlik arzeden bir frame say?s? elde etmek gayet normal.

Makineden çok fazla anlamam ama 128Mb ekran kart? olmas?na ra?men bildi?im bu ekran kart?n?n performans?n?n yüksek oldu?udur.
    tek tek bak?nca donan?m gayet yeterli gözüktü?ü için belki ba?ka bir yerde uyusumsuzluk vard?r zira benim sistemin hemen hemen iki kat? olsa gerek seninki.