arkada?lar öncelikle hepinizden özür dilerim. sizi yeni anlad?m. biz veya en az?ndan ben biraz fazla acelecilik yapt?m. yakla??k 7-8 ayd?r simulatorde uçmay? deniyorum. cessna ve benzeri tek motorlu uçaklarda uçuyordum (meyer uçtu?umu san?yormu?um). hemen ard?ndan da tuttum a330 kullanmay? denedim. e?er içinde yolcu olsayd? ooo dü?ünmek bile istemiyorum. neyse sözün k?sas? yakla??k 2 hafta içerisinde çok önemli bir kaç ?ey ö?renmdim.

1. havac?l?kta aceleye yer yoktur.
2. nas?l inerim demeden nas?l uçulur demelidir.
3. nas?l inilir bilmeden uçulmaz(yoksa havaliman? üzerinde yak?t bitene kadar meydan turlar? ve hatal? ini? te?ebbüsleri gerçekle?ir.)
4. atc yi dinlemek ve anlamak(online iken) gereklidir. bunun için ingilizce ö?renilmelidir(tabi anlad???m kadar? ile bir ingilizle ingil?izce konu?mak için de?il. belirli kal?ptaki havac?l?k terimlerini anlay?p uygulayabi?lmek için)
5. çok okuyup çok ara?t?rmak gereklidir.
6. ?imdilik ö?rendiklerim bunlar. tabi her geçen saniye yeni bir?eyler ö?renmek güzel bir ?ey.

gelelim sizden beklediklerimize. arkada?lar ki zaten gereken ilgiyi fazlasi ile gösteriyorsunuz. birazc?k daha sakin olursak eminim daha iyi yerlere gelebilece?iz. unutmay?n bu gün siz bizlere yol göstyeriyorsunuz bizde ileride yeni sanal havac? karde?lerimize bu sevgiyi ö?reticez. belki hakl?s?n?z sizde çok garip sorular sorabiliyoruz. hatta yaw*lad???m?z bile oluyor ara s?ra ama bunlar?n tümü tecrübesizli?imiz.

neyse ?imdi gelelim as?l soruya. ben pushback i?lemi de yapam?yorum. daha do?rusu sadece düz geri gelebiliyorum. dönü? için 1 veya 2 tu?u kullan?lmal? diye biliyorum ama olmuyor. bilgisi olan var sa yard?mlar?n?z? ve desteklerinizi bekliyorum. sayg?lar?mla.