5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.

Dünya Pilotlar Günü

Sevgili üyeler

Dünya Pilotlar Gününüzü kutlarım.

Sağlıklı, keyifli, kazasız, hayırlı uçuşlar dilerim.

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Senior Member
    Yer
    Giresun, Turkey.
    Değerli Garo hocam,
    Eskiden olsa onlarca üye "Dünya Pilotlar Günü"nü kutlamıştı şimdiye kadar değil mi?!...
    Ama her ne hikmetse artık siteye misyonunu tamamladı gözüyle bakılıyor ki, hiçbir yenileme çalışması yapılmıyor!... Arka planda buna ne engel bilmiyorum ama yaklaşık 25 yıldır sanal havacıların her gün ilk uğradıkları site olduğuna emin olduğum bu değerli siteye artık maalesef üyeler bile, tabiri caiz ise ayda yılda bir uğrar oldular... Halbuki ne değerli tartışmalara, bilgilendirmelere, eğitici çalışmalara, yeniliklere, yorumlara ev sahipliği yapar, sanal havacılar için referans kaynağı olurdu bu site... Dışarıdan bir göz olarak tesbitim o dur ki; Biber hocam yıllarca maddi manevi külfetini yüklendi ama herhalde artık buraya harcayacak zamana sahip değil maalesef!
    Sözün özü; sanal havacılık camiasında çok önemli bir yere sahip olan bu siteye yazık oldu gerçekten!...
    Bir gün yeniden eski günlerine dönmesi temennisiyle selam, sevgi ve saygılar...
    Selçuk TORAMANOĞLU
    Giresun/1958

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Çok teşekkürler Garo Hocam ve Selçuk Hocam tabii ki sizlerinde gününüz kutlarım ve her daim güzel ve "mavi" bir gökyüzü dilerim sizlere ve tüm hobidaşlara.

Selçuk Hocam yerden göğe kadar haklısınız. Bir zamanlar bilgisayar başına geçer geçmez ilk baktığım siteydi bu güzide site. Güzel bilgiler, güzel tanışıklıklar ve çok keyfili, çok saygıdeğer arkadaşlar sağladı bu site bana. Fakat zamana mı yenik düştü yoksa bizler mi eskidik, yorulduk belkide doyduk. Arkamızdan gelen yeni nesilde olmadı anlaşılan. Zira onlar daha çok yeni akımlara, yeni mecralara sanırım yöneldiler ve tabii bizlerin arayışından ve ulaşa bildiğimizden daha kolay ulaştılar bilgilere. Ya da belki tam tersi, bizler kadar bu işi hobi gözü ve bir simülatör mantığı ile görmediler bunu daha ziyade bir oyun gibi algıladılar ve bir kaç tuşla aradıklarına ulaştılar bilemiyorum.

Sitenin halen erişelebilir olması bile güzel bence. Girmesekte, biliyoruz ki orada var ve duruyor! Bizde artık pek paylaşmıyoruz belkide. Farkındayım çok bilinmezli bir denklem gibi oldu ama özetle bizlerde bir doymuşluk ve yenilerde de sanırım ilgsiizlik yada tam tersi çok daha kolay ve farklı mecralardan sorulara cevap bulma durumu söz konusu oldu. Sanal Pilot Forum'unu sosyal medya platformlarına aktarma işinde geç ve yavaş kalmışda olabiliriz elbette.

Neyse saygı ve sevgilerimle...
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member
    Yer
    Giresun, Turkey.
    Sevgili Serhan,

Yeni bir mesaj olma ihtimali çok zayıf olmasına rağmen, alışkanlıktan olsa gerek siteye her gün birkaç kez girerim. İnanın her girdiğimde, bazen daha da yüksek olmakla birlikte, asgari 100 ziyaretçi siteden faydalanmaya çalışıyor. Burada çok güzel, çok özel bilgiler var, ancak site artık güncelliğini ve işlevselliğini kaybetmek üzere olduğu için (örneğin arama fonsiyonu artık çalışmıyor) korkarım zaman içinde tabiri caiz ise "metruk" hale gelecektir!...

Senin de ifade ettiğin gibi çok değerli dostlukların kurulduğu, saygıdeğer insanların birarada olduğu, simülatör dünyasıyla ilgili tüm yeniliklerden haberdar olduğumuz ve konusunda uzman diyebileceğimiz arkadaşların yorumlarından faydalandığımız bu mecranın bir şekilde eski günlerine dönmesinin çok zor olmadığına inanıyorum.

Biber Hoca'nın da izniyle yeni bir yapılanmada başarılı olursak belki "efsane"yi yaşatabiliriz.

Selam ve sevgilerimle.
    Selçuk TORAMANOĞLU
    Giresun/1958

Senior Member Bogac Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Öncelikle başlık için Garo Ağabey'e teşekkürler. Dünya pilotlar gününüzü kutluyorum ben de.
    Foruma ben de düzenli olarak bakıyorum aslında ve eski canlılığını kazanmasını çok isterim.