3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Msfs papi

Question Msfs papi

Herkese merhaba,
    MSFS2020 de PAPI sorunu yaşıyorum. Birçok siteyi araştırdım ama net / kesin bir çözüm ya da yorum bulamadım. Kimi benim gibi şikayetçi, çözüm bulamamış, kimi ben 10nm den görüyorum diyor, vs.. Acaba sizlerde durum nasıl? Ben PAPI'leri piste 3nm kala bile görmüyorum, belki 0.5nm falan kala çok çok flu görünüyor. Bu da özellikle hassas olmayan yaklaşmalarda ciddi sorun yaratıyor. Var mıdır bir ayarı?
    Teşekkürler,
    Hakan
    Always Keep The Blue Side Up!

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Merhaba,
    Bahsettiğiniz sorunu şahsen ben yaşamadım. Fakat genel olarak daha farklı iki sorun var.
    Birincisi pist, taksi yollaraı ve apronda gece aydınlatmasının ve ışıkların yetersizliği sorunu. Bunu gidermek için genel veya meydan özelinde iyileştirme dosyaları mevcut "flightsim.to" sitesinde. Bu dosyalar özgün ve/veya ücretsiz üçüncü şahıs meydanları, yada ücretli meydan düzenleme versiyonlarında dahi çalışıyor. Misal ben justsim e ait Antalya scenerysinde böyle bir ilave dosya kullanıyorum. (sadece yorum belki böyle bir dosya sizin sorunu çözebilir?)
    İkincisi ve daha önemlisi ise (ki bu sorunu çok yaşıyorum ve henüz düzeltilmedi bunca yama ve düzenli güncellemelere rağmen) PAPI ve ILS G/S hattının bir birini tutmaması yani iki beyaz, iki kırmızı dikkat ederek yaklaşıyorsunuz G/S hattı tutmuyor ya yukarıda (ki genelde yukarıda yani yüksek kaldığınız durumlar oluyor) ya da aşağıda süzülme hattının altında kalıyorsunuz. G/S yi tutturup yaklaştığınızda ise 3 beyaz 1 kırmızı veya 3 kırmızı 1 beyaz kalıyorsunuz. Hepsi mi böyle değil elbette ama çoğunda bu sorunu yaşıyorum.

Kolay gelsin.

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    PAPI gozukmeme sorunu bende de yok ama aynen PAPI ile ILS G/S birbirini tutmuyor. Tamamen hissiyatla V/S 'i dikkate alip inmekten baska yol kalmiyor.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Bu Konudaki Etiketler