4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye

MSFS " Your current bandwidth is too low to properly stream Photogrammetry data"

Merhabalar
    ;Bu gün MSFS açtığımda Update sayfası geçtiken sonra reklamlar bölümü siyah gelip uzun bir bekleyişin ardında WARNING ikazı geliyor ve MSFS açılmıyor...Ne zaman ki PC nin İnternet bağlantısını kesersem MSFS açılıyor..Tekrar internet bağlanınca gene bu ikazı veriyor..
    Bu sorunu yaşayan oldu mu çözüm nedir..İnternet Hızım Fiber 25mbit Oyunu Steam üzerinde...
    Sevgilerimle

İsim:  20230710_171838.jpg
Görüntüleme: 91
Büyüklük:  266.4 KB (Kilobyte)

İsim:  20230710_141849.jpg
Görüntüleme: 88
Büyüklük:  588.5 KB (Kilobyte)

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    25mbit zaten MsFs (hatta birçok online etkileşimli sistem) için biraz düşük ağabey, üstüne bir de hatta yaşanan kayıplar, anlık sunucu (bölgedeki ttnet ya da superonline altyapısı) yoğunlukları eklenince evdeki pc ile msfs sunucuları arasında bağlantı kalitesi düşebilir. Ekranda yazan işlemi yapınca faydası olmuyor mu (Photogrammerty kapatmak, ben kapatmıştım halen kapalı sanıyorum) ?

fast.com ya da speedtest.net sunucularından hız testi yazınca çıkan sonuçlar nedir? Özellikle ping değeri önemli, hız 25mbit sabit ancak ping 200-300ms gibi yüksek ise bu da sıkıntı çıkartır.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Fatih Hocam;
    Bir çok forum gezdim,bir çok kişi bu konuda muzdarip sıkıntılı..Süperonline ile sözleşmem 25mbit fakat resimde de göreceksin hız farklı şekilde...MSFS ilk çıktığından beri kullanıyorum hız hep 25 mbit idi hiçbir sorun yoktu böyle uyarıda gelmiyordu DATA ayarları hepsi de ON açıktı...Uzun uğraşlar sonun da sorunu çözdüm..... Çok ilginç TCP/IP özelliklerinde DNS nasıl olmuşsa 8.8.8. /4.4.4.4 olmuş bunu otomatik IP ve DNS e aldım sorun çözüldü MSFS gayet iyi açılıyor ve uyarıda gelmiyor....
    Sevgilerimle

İsim:  Speed.JPG
Görüntüleme: 92
Büyüklük:  55.9 KB (Kilobyte)
    Konu gokmanpi tarafından (10-07-2023 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    8.8.8.8 ve 4.4.4.4 Google'ın DNS'leri

İki ihtimal var;

1. Ms'in Google'ı sevmemesi,
    2. Bizim memleketteki garip DNS bloklama veri kısıtlama algoritmaları,

Hız işi normal, yani paket üstünde hız vermeleri normal... Ben 100Mbit kullanırken 220Mbit civarında test sonucu alıyordum, download başladığında 100'ü geçmiyordu ama. Genelde Superonline ile birlikte TV+ alırsanız onun bant genişliği ihtiyacını karşılamak için böyle bir "geniş" çözüm bulmuşlar. Herhangi bir download işlemi (test değil, hakiki download) 60mbit'leri görüyorsa süper, denizi bulandırmaya gerek yok kullanmaya devam

Benzer çözümleri otellerde uyguluyor, odaya bedava internet pc/telefon için hız limitli ama netflix, youtube falan izlerken hız limiti kalkıyor (müşteri memnuniyeti) . Bu açıktan yararlanıp abuk ve uzun bir seçip hemen peşinden download başlatıyordum sonra çıkıyordum odadan Aklınızda olsun lazım olabilir ileride bu teknik.

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]