3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Beyond ATC

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.

Beyond ATC

S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    MSFS'nin ATCsi bu kadar berbat mı? yada 3. parti ATC programlarının?

Konuşmalar yoğun trafik için yavaş ve uzun bu freyzoloji ile. ATCnin 100den fazla aksan konuşması önemli değil, readbackleri okyuna kişinin aksanını nasıl anlayacağı önemli...

beni fırçalayacak ATC'nin 1 le 0 larını silerim ben....sen kimsin be?...çkışa gel.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Yok, o kadar değil... En uç noktaları almışlar ürün satmak için bu bir, özellikle internet probleminin olduğu (ya da yavaş olduğu) durumlarda kullanılan Windows'un içindeki TTS motorunu kaydetmişler bu iki.

Ha iyi mi? Değil, ona itirazım yok. Misal United'a olan bana da çok sık oluyor, sürekli olmasa da sanırım sektör tanımlarında sorun olduğunda sizi bir Ankara yaklaşmaya, bir Esenboğa kuleye gönderiyor pinpon topu gibi. Ya da sektörler arasında dikine değil paralel uçuyorsanız (LTBB / LTAA hattına paralel olduğunuzu düşünün) bir Ankara bir İstanbul diyebiliyor

Benim en sık yaşadığım sorun kestirme alınca sapıtması ya da seviye konusunda diretmesi. Örneğin ben FL160'da iken inatla "Expedite climb to FL180, expect 5000 feet" demesi mesela, düzeltme konusunda geç kalması... Pilot olarak ben inat edince sonunda bir yerde pes edip "descend 5000 feet" diyebiliyor

Online uçan ve hizmet veren arkadaşlar alınmasın, IVAO/VATSIM stresi ve insan kaprisi çekmekten bin kat iyi, sürprizi yok en azından her trafiğe aynı kalitede hizmet veriyor
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]