Yok, o kadar değil... En uç noktaları almışlar ürün satmak için bu bir, özellikle internet probleminin olduğu (ya da yavaş olduğu) durumlarda kullanılan Windows'un içindeki TTS motorunu kaydetmişler bu iki.

Ha iyi mi? Değil, ona itirazım yok. Misal United'a olan bana da çok sık oluyor, sürekli olmasa da sanırım sektör tanımlarında sorun olduğunda sizi bir Ankara yaklaşmaya, bir Esenboğa kuleye gönderiyor pinpon topu gibi. Ya da sektörler arasında dikine değil paralel uçuyorsanız (LTBB / LTAA hattına paralel olduğunuzu düşünün) bir Ankara bir İstanbul diyebiliyor

Benim en sık yaşadığım sorun kestirme alınca sapıtması ya da seviye konusunda diretmesi. Örneğin ben FL160'da iken inatla "Expedite climb to FL180, expect 5000 feet" demesi mesela, düzeltme konusunda geç kalması... Pilot olarak ben inat edince sonunda bir yerde pes edip "descend 5000 feet" diyebiliyor

Online uçan ve hizmet veren arkadaşlar alınmasın, IVAO/VATSIM stresi ve insan kaprisi çekmekten bin kat iyi, sürprizi yok en azından her trafiğe aynı kalitede hizmet veriyor