3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.

Bir F-35 hikayesi

Çok az uçaktan nefret etmişimdir. Birinci sırada A380 var tartışmasız ve ikinci sırada F-35... ve size çok taze bir F-35 hikayesi

Hayır, niye atladı uçaktan onuda anlamadım. Ne demişler "uçaktan yürüyerek çıkabildiğin her iniş; iyi iniştir!" diye. Zaten durmuştu yerde! Neyse verlmiş sadakamız varmış iyi ki maraz çıkardılar bu uçağı verme konusunda ve fakat paramızın üzerine de yattılar! Ne diyim, burunlarından gelsin!!!
    Konu mavi tarafından (16-12-2022 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    al bendende o kadar....zaten durmuş uçak duracağı kadar......en başından beri hep aynı şeyi söyledim..küçük kanatlı uçaktan avcı uçağı olmaz..ayrıca bu kadar kapak açılan transformes gibi orası burası bükülen uçakta en ufak arızada bu uçak düşer kaza yapar dedim kendi kendime. Tahminen dikey fan'da birşey oldu ..kuş kaçtı veya shaft bouldu veya kontrol sistemi gitti ve nozzle uçaı kaldırıp attı....yarın öbür gün o nozzle trak diye yarıda kalacak...bu kadar haraketli parça tehlikeli..

Yahu yapılmışı var zaten Harrrier'de adam yıllarıdr kullanıyor Ruslar bile tenezzül edip yeni icat çıkarmadı..daha ne?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Gerçekten mühendislik garabeti bir tuhaf iey bu. Uçak demeye dilim varmıyor, gönlüm el vermiyor. Hakikaten bunun projesine dahil edilmemizde "zorlamaydı" sonuçta parası ödenmiş uçakların verilmemesi de "zorbalık". Fakat hiç birşey o uçağa oturacak pilotlarımızın hayatından önemli ve değerli değil bu yüzden her şeyde bir hayır vardır diyorum. Bence bu garabet bizden ne kadar uzak olursa o kadar iyi. Ama elbette mutlaka ve mutlaka bunun yerine birşeyler koyulmalı.

Bu arada video ya sansür gelmiş Olsun gören gördü, epeyice madara oldular. O garabet de onu kullanan pilot da baya bir madara oldular. Bu tür şeylere sevinmem ama buna "oh olsun" dedim. yalan yok. Zaten yere vurmuşsun, kırım olmuş, ve yerde durmuş, sanırım ödü patladı, o korkuyla garabet patlayacak zannetti ve fırlattı kendini... E korku dağları bekler. Pentagon hemen açıklama yapmış, yok daha teslim alamdık da yok envantere girmemiştide... anlat yavrum anlat, heyecanlı oluyor.

Bu arada o dikey inişte de bir terslik vardı, o kadar ileri gitmemesi lazım eğer gerçekten dikey iniş yapıyor idiyse.....
    Konu mavi tarafından (16-12-2022 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals